Studenci w praktyce poznali pracę służb porządkowych i informacyjnych – stewardów: analiza zawartości odzieży i bagaży kibiców z uwzględnieniem wykazu przedmiotów niedozwolonych na stadionie. Analizowano organizację ciągów komunikacyjnych, sektorów i miejsc dla kibiców pod kątem komfortu korzystania z nich oraz zachowania bezpieczeństwa.

- Obserwowanie pracy służ porządkowych podczas imprezy masowej z rygorerm podwyższonego ryzyka jest dla studentów najlepszą okazją na wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas zajęć teoretycznych w warunkach rzeczywistych - podkreślił mgr Marian Cebula - wykładowca Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa WSEPiNM, przewodniczący Komisji ds. Bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Studenci poznali zasady rozlokowania kibiców przeciwnych drużyn, oddzielania sektorów strefami buforowymi, zapewnienia bezpieczeństwa przed, w czasie i po imprezie – w trakcie opuszczania stadionu.

Podczas imprezy Studenci mieli okazję obserwować interwencję służ porządkowych, polegającą na usunięciu transparentów nawołujących do agresji, które w ocenie organizatora mogły przyczynić się do nieprzewidzianych zdarzeń.

Nad bezpieczeństwem ponad 6 tysięcy kibiców czuwało 251 pracowników służb porządkowych i informacyjnych – stewardów oraz Świętokrzyska Policja.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.