58. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

19. Olimpiada Wiedzy o Prawie

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego jest współorganizatorem dwóch olimpiad przedmiotowych. W bieżącym roku szkolnym już po raz dziesiąty uczestniczymy w przeprowadzeniu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, a  po raz ósmy Olimpiady Wiedzy o Prawie. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego do udziału w obydwu olimpiadach.

Tegoroczna, 58. edycja Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym ma temat wiodący –  Systemy religijne świata. Będzie przebiegać według następującego harmonogramu:

Harmonogram  58. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

• do 15 października 2016 r. – zgłaszanie udziału szkół w Olimpiadzie  (do Komitetu Okręgowego)
  • 25 listopada 2016 r. (godz. 8.00) – zawody szkolne
  • do 10 grudnia 2016 r. – przesyłanie do Komitetu Okręgowego prac uczestników zakwalifikowanych do zawodów okręgowych i protokołów z zawodów szkolnych
  • 14 stycznia 2017 r. (godz. 10.00) – zawody okręgowe (w siedzibie WSEPiNM)
  • do 7 lutego 2017 r. przesyłanie do Komitetu Głównego prac uczestników zakwalifikowanych do zawodów centralnych i protokołów z zawodów okręgowych
  • 18 – 19 marca 2017 r. – zawody centralne w Uniwersytecie Warszawskim

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, pod adresem: www.owpsw.edu.pl (wzory druków – w zakładce „Formularze”).

Zgłoszenie udziału w Olimpiadzie można przesłać – korzystając z właściwego formularza – na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faxem: 41 345 78 88 lub pocztą tradycyjną (na adres WSEPiNM) – do 15 października 2016 r.

Zapraszamy również do udziału w 19. Olimpiadzie Wiedzy o Prawie; Regulamin i inne informacje oraz druki konieczne do zgłoszenia udziału znajdują się na stronie: www.olimpiadaprawa.republika.pl Zgłoszenie udziału można przesłać – korzystając z właściwych formularzy - na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (oraz na adres Komitetu Głównego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub faxem: 41 345 78 88 – do 14 października 2016 r.

Harmonogram 19. Olimpiady Wiedzy o Prawie

• do 14 października 2016 r. – przesłanie (na adresy mailowe) zgłoszenia do Komitetu Okręgowego oraz Komitetu Głównego (załączniki do Regulaminu nr 1 i nr 4)
  • 15 listopada 2016 r. (godz. 10.00) – zawody szkolne
  • do dnia 22 listopada 2016 r. – Komisje Szkolne przesyłają Komisjom Okręgowym – drogą mailową i pocztą tradycyjną (na adres WSEPiNM) (wypełniając załącznik nr 2) – listę osób zakwalifikowanych do zawodów okręgowych (wraz z ich testami)
  • do dnia 29 listopada 2016 r. – Komitety Okręgowe potwierdzają zakwalifikowanie uczniów do zawodów okręgowych oraz przesyłają do Komitetu Głównego otrzymane ze szkół załączniki nr 2.
  • 4 marca 2017 r. – zawody okręgowe (w siedzibie WSE{PiNM); test – godz. 10.00; praca pisemna – godz. 13.00
  • do dnia 6 marca 2017 r. – Komitety Okręgowe zawiadamiają o zakwalifikowaniu do zawodów centralnych
  • do 10 marca 2017 r. – Komitet Główny ogłasza na stronie internetowej Olimpiady (www.olimpiadaprawa.republika.pl/) listę uczestników zakwalifikowanych do zawodów centralnych oraz informacje dotyczące ich przebiegu
  • 1 kwietnia 2017 r. (godz.8.00) – zawody centralne, ogłoszenie listy laureatów i finalistów Olimpiady