dr Krzysztof WątorekDziekanem Wydziału Prawa jest dr Krzysztof Wątorek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 Dyżur Dziekana Wydziału Prawa

- czwartek 11.00-13.00

- sobota 12.00-14.00

 

 

 

 

 

 

Baratynski Lukasz

Prodziekan Wydziału Prawa dr Łukasz Baratyński (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Dyżur Prodziekana Wydziału Prawa:

- wtorek 12.00-14.00 

- piątek 14.00-16.00

 

 

 

Kierunek prawo

Grafik dyżurów opiekunów studenckich praktyk zawodowych w roku akademickim 2018/2019 semestr zimowy | pdf 

UCZELNIANY PAKIET INFORMACYJNY ECTS

Porozumienie z Komendą Główną Policji w Warszawie 

Studencka poradnia prawna

Konferencje Wydziału Prawa

Koło Naukowe „Per Aspera ad Astra”

Plan pracy Koła Naukowego "Per Aspera Ad Astra" na lata 2017/2018 |doc

Zarządzenie dot. powołania opiekuna Koła Naukowego "Per Aspera Ad Astra" na rok akad. 2017/2018 |doc

Strategia rozwoju Wydziału Prawa |doc

Program kształcenia na kierunku prawo |doc

Sposób kodowania przedmiotów w sylabusie |doc

Kodowanie przedmiotów na Wydziale Prawa |doc

Zasady funkcjonowania wewnętrznego systemu zapewnienia jakości kształcenia |doc

Zarządzenie w sprawie szczegółowych zasad organizacji  i form odbywania studenckich praktyk zawodowych na kierunkach: prawo, administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne | doc

Zarządzenie w sprawie powołania „opiekunów lat studiów” na rok akademicki 2018/2019 |doc

Ankiety online:

https://goo.gl/forms/JjPypl5vjbEyjdqp1

https://goo.gl/forms/wcvqsoyRxScZKoeN2

 

Procedury

 1. Aktualizacja zbiorów biliotecznych |doc
 2. Ocena nauczycieli akademickich |doc
 3. Analizy programów kształcenia |doc
 4. Dostosowania treści pytań na egzamin dyplomowy do aktualnego programu kształcenia |doc
 5. Ankietyzacja studentów w ramach wewnętrznej oceny jakości kształcenia |doc
 6. Konsultacje z interesariuszami wewnętrznymi i zewnętrznymi |doc
 7. Przeprowadzanie hospitacji zajęć dydaktycznych |doc
 8. Ustalanie oferty promotorskiej |doc
 9. Zasady zgłaszania przedmiotów do wyboru |doc
 10. Wewnętrzna ocena jakości prac dyplomowych |doc
 11. Zasady przeprowadzania procedury anty plagiatowej i wykorzystywania systemu „Plagiat” |doc
 12. Zasady współpracy z organizacjami studenckimi działającymi w WSEPiNM |doc

 13. Zasady pisania pracy dyplomowej |doc
 14. Określenie terminu i formy wyboru seminariów magisterskich |doc
 15. Przebieg procesu dyplomowania (proces egzaminowania) | doc

 

Wybór fakultetów i bloków tematycznych |zip

Akty normatywne

Ogłoszenia

 

24-25.04.2019 r. Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Europejskie struktury policyjne na przestrzeni 100 lat" - informacje tutaj i tutaj


Informacja o wynikach zawodów okręgowych XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie
Kielce, 23 lutego 2019 r.

W wyniku zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy o Prawie, przeprowadzonych w dniu 23 lutego 2019 r. przez Komitet Okręgowy w Kielcach, do finału ogólnopolskiego Olimpiady zgłoszeni zostali następujący uczniowie:

Lp. Imię i nazwisko Nazwa szkoły

Liczba punktów

1. Mikołaj Zimoch VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach 44,5
2. Anna Szostak

Zespół Szkół nr 2 w Opatowie

38
3. Aleksandra Kozieł II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach 38
4. Wiktoria Styczeń VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach 38
5. Bartosz Brudek VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach 37
6. Agata Strzyż

Zespół Szkół nr 2 w Opatowie

37
7. Dominik Rajczak VI Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Kielcach 35,5

Conference "European police structures in the last 100 years" invitation |doc


Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach oraz Winnicki Instytut Kooperatywny w Winnicy serdecznie zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Studentów pt.: „Korupcja a bezpieczeństwo państwa – od wizji do rzeczywistości – diagnoza, profilaktyka, zwalczanie”, która odbędzie się 24 maja 2019 r. 

Informacje nt. konferencji w ogłoszeniu i zapowiedzi.

Conference on corruption - general information
Invitation to conference on corruption


Winnica2018Międzynarodowa Konferencja studencka w Winnicy pt. Integracja europejska  Ukrainy - mechanizmy humanitarne, prawne i instytucjonalne, Winnica  6 listopad 2018 r. , organizatorzy: Winnicki Kooperatywny Instytut i WSEPiNM w Kielcach. Galeria zdjęć tutaj.

 


Urząd Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił II Edycję Konkursu o nagrodę Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej za najlepszą pracę habilitacyjną, najlepszą pracę doktorską i najlepszą pracę magisterską z zakresu prawa sądowego.

Celem Konkursu jest stymulowanie rozwoju polskiej nauki w zakresie prawa sądowego oraz uczczenie pamięci Stanisława Bukowieckiego.

Patronat medialny nad Konkursem objął dziennik „Rzeczpospolita”.

W konkursie mogą wziąć udział autorzy habilitacji, doktoratów oraz prac magisterskich, na podstawie których nie wcześniej niż 15 maja 2016 roku i nie później niż 31 sierpnia 2018 roku nadano w Rzeczypospolitej Polskiej odpowiednio stopień naukowy doktora habilitowanego, doktora albo tytuł zawodowy magistra w zakresie nauk prawnych. Prace można zgłaszać do 31 sierpnia 2018 roku. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe oraz stażowe.

Więcej informacji na temat nagród, warunków udziału w konkursie oraz składu Kapituły konkursowej można uzyskać na stronie: www.prokuratoria.pl


II edycja międzynarodowej konferencji naukowej pt.:„Zbrodnie sądowe w latach 1944–1989. Konformizm czy relatywizm moralny środowisk prawniczych?” Kielce, 14-15 marca 2019 r. |doc |Karta zgłoszenia


VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa nt. " Bezpieczeństwo państwa w świetle zagrożeń i nowych wyzwań", 25-26 kwietnia 2018 roku

 • informacje o konferencji |pdf 
 • information about the conference |pdf
 • karta uczestnictwa w konferencji i wskazówki edytorskie dla Autorów |doc |pdf

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi - pdf


Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Konferencji Naukowej organizowanej przez Wydział Prawa, Administracji i Zarządzania, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach,  Vysokej Školy Danubius – Słowację, Vysoká Škola Evropských a Regionálních Studií – Republikę Czeską oraz Międzynarodową Organizacje Policji – Świętokrzyską Grupę Wojewódzką.

Tematyka niniejszej konferencji: Aspekty prawne i kryminalistyczne badania dowodów

Konferencja odbędzie się 25 października 2017 r. o godzinie 10:00 w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania w Kielcach. Więcej informacji tutaj.


Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Międzynarodowa współpraca gospodarczo-obronna - program


Szanowni Studenci!
W dniach 3-5 marca 2016 r. organizowany jest wyjazd do Lwowa. Koszt ok. 200 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do mgr Pauliny Łochowskiej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do najbliższego poniedziałku.

Zapraszamy!


W dniu 2 marca br. na terenie Naszej Uczelni odbędzie się II Etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Udział w w tym etapie Olimpiady weźmie 25 uczniów ze świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych, wyłonionych wcześniej w etapach szkolnych.XVIII Olimpiada Wiedzy o Prawie - eliminacje okręgowe

WSEPiNM, 27 lutego 2016 r.

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach już po raz szósty jest współorganizatorem Olimpiady Wiedzy o Prawie. W zawodach okręgowych, które odbędą się w siedzibie uczelni w sobotę 27 lutego weźmie udział 17 uczniów z 7 szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Zawody wyłonią trzech finalistów; będą oni reprezentowali nasz region  w ogólnopolskim finale Olimpiady – 2 kwietnia 2016 r.


 

20 lutego 2016 r. w WSEPiNM gościł Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar. Pan Rzecznik przyjechał na zaproszenie studentów z Koła Naukowego "Per Aspera Ad Astra". Spotkanie było poświęcone problemom związanym z kryzysem migracyjnym. Pan Rzecznik wygłosił wykład, po którym rozgorzała dyskusja. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Prawników Polskich i Ukraińskich pn.: LEGALNOŚĆ ZATRUDNIENIA CUDZOZIEMCÓW, Kielce, 15-16 października 2015 r. Karta zgłoszenia | Ogłoszenie ogólne 

 

KULTURA BEZPIECZEŃSTWA - Akcja prewencyjna organizowana przez Państwową Inspekcję Pracy w Kielcach oraz Koło Naukowego „Per Aspera Ad Astra” z Wydziału Prawa WSEPiNM w Kielcach

W dniu 14 kwietnia 2015 roku o godzinie 12.00 na Wydziale Prawa WSEPiNM w Kielcach w ramach Koła Naukowego „Per Aspera Ad Astra” odbyło się spotkanie z inspektorem Stanisławem Golmento z Okręgowego Inspektoratu pracy na temat akcji „Kultura bezpieczeństwa”, która realizowana będzie w miesiącu maj – czerwiec 2015 r. w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie woj. świętokrzyskiego.
Organizatorzy akcji to Państwowa Inspekcja Pracy oraz studenci Wydziału Prawa tut. Uczelni. Po zapoznaniu przez inspektora celu akcji i jej założeń wytypowano 8 studentów – liderów, którzy stworzą czteroosobowe zespoły do prowadzenia w szkołach ponadgimnazjalnych działań prewencyjnych w ramach akcji. Liderzy zostali wyposażeni w materiały promocyjne i edukacyjne związane z kultura bezpieczeństwa i na ich podstawie przygotują prezentacje na wykłady. Ponadto wysłuchali interesującego wykładu na temat praw pracowniczych i praw do wynagrodzenia.
Studenci odwiedzą 25 szkół na terenie woj. świętokrzyskiego, które to zgłosiły zainteresowanie akcją. Pierwsze wyjazdy zaplanowano na drugą połowę maja 2015 roku.

 

Szanowni Państwo!
Urząd Kontroli Skarbowej w Kielcach wraz z Wyższą Szkołą Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach podjęli współpracę w celu propagowania wiedzy w ramach kampaniiNie daj się zrobić w słupa. Jej efektem jest organizacja spotkania naukowego ze studentami Uczelni w dniu 17 marca b.r.
Celem spotkania jest przybliżenie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uczestnictwem w karuzeli podatkowej. Wyjaśnimy zagadnienia dotyczące tzw. karuzeli podatkowej oraz jej niezbędnych elementów takich jak: słup, znikający podatnik, bufor, broker, organizator. Powiemy na co zwrócić uwagę i jak ustrzec się przed zagrożeniem.
Często jedna decyzja i chęć osiągnięcia korzyści majątkowej, które powodują, że stajemy się uczestnikami grupy przestępczej mogą wywrzeć wpływ na dalsze nasze życie i naszych najbliższych. Należy mieć świadomość, iż rezygnacja z udziału w nielegalnej działalności nie zawsze jest łatwa.
"Wchodząc" raz do grupy przestępczej nie zawsze można się wycofać.
Powiemy też o konsekwencjach, które grożą nam za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Omówione zostaną konsekwencje podatkowe, karne i karne skarbowe, które grożą nie tylko organizatorom nielegalnych procederów, ale także poszczególnym uczestnikom, którzy zdecydowali się na wystawianie fikcyjnych faktur.
Mamy nadzieję, że frekwencja potwierdzi, że walka z oszustwami podatkowymi jest ważna nie tylko dla Skarbu Państwa, ale dla nas wszystkich.