Każdy ze stypendystów będzie otrzymywał 500 zł miesięcznie, przez dziewięć miesięcy nauki. Stypendia dla studentów związanych z Winnicą i uczących się w Kielcach, przyznano po raz czwarty. Uroczystość odbyła się w Głównej Auli Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Uroczystość rozpoczęła się od obejrzenia filmu z pięknym występem chóru „Kwiat Podola” . Następnie goście mieli szansę posłuchać krótkiej historii o 50 letnim partnerstwie Kielc i Winnicy. Wynikiem tej współpracy są wspólnie realizowane projekty i przedsięwzięcia. Następnie głos zaprał prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. „- Zmienia się system oraz kraj, a my jesteśmy wciąż przyjaciółmi. Ukraina jest po tragicznych przejściach, ale jestem przekonany, że my Polacy nie zostawiliśmy was. Nie zapominamy o ukochanej, braterskiej Winnicy. Naszym celem jest pomóc wam, młodym ludziom, ponieważ jesteście przyszłością. Chcemy, aby Kielce stały się winnickie, a Winnica kielecka”. Po wystąpieniu Pan Prezydent wręczył studentom  stypendia.

Tomasz Górski