Od początku listopada 2016 roku studenci naszej Uczelni zbierali słodycze i przybory szkolne dla dzieci z Niepublicznej Placówki Rodzinnej Nr 1 w Kielcach. Szerzenie wśród młodzieży postawy nieobojętnej na otoczenie jest bardzo ważne. Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego dobrze wiedziała jak zachęcić żaków do wzięcia udziału w akcji charytatywnej. Pomoc innym sprawia ogromną przyjemność, szczególnie gdy możemy to robić w tak dużym gronie.

41

Wszyscy studenci bardzo mocno angażowali się w zbiórkę, na szczególne podziękowania zasługują przede wszystkim studenci: I roku BHP, II roku pielęgniarstwa, I roku bezpieczeństwa wewnętrznego, II roku prawa, II roku finansów i rachunkowości oraz I i IV roku fizjoterapii. Starości tych grup najbardziej zmotywowali swoich kolegów i koleżanki do przyłączenia się do akcji, co nam bardzo pomogło.

1 grudnia w Clubie Opium została także zorganizowana Impreza Mikołajkowa wspierająca akcję charytatywną. Klubowicze w tych dniach zamiast opłaty za wstęp mogli wrzucić do specjalnie przygotowanego pudełka słodkie upominki. Tego dnia zebraliśmy najwięcej słodyczy, które mogły zostać przekazane dzieciom.

Dzięki dobroci i zaangażowaniu studentów oraz klubowiczów klubu Opium przedstawiciele URSS WSEPiNM na czele z uśmiechniętym Mikołajem 6 grudnia odwiedzili podopiecznych Niepublicznej Placówki Rodzinnej Nr1 w Kielcach. Dzieci z wielkimi uśmiechami przywitały Mikołaja i z chęcią pokazały mu swoje pokoje, do których od razu powędrowały z otrzymanymi misiami, poduszkami i kocykami. Bardzo się cieszymy, że w tym przedświątecznym czasie mogliśmy sprawić dzieciom odrobinę radości.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim studentom za pomoc i wsparcie. Jednocześnie informujemy, że poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby od czasu do czasu pojechać z nami do dzieci z powyższej placówki i pograć z nimi w gry planszowe, wiosną w piłkę na pobliskim boisku oraz które mogłyby im pomóc w matematyce.

Przewodnicząca URSS
Alicja Ciszek