W ramach koła naukowego prawa karnego „Paragraf” działającego na Wydziale Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach organizowane są liczne wyjazdy oraz spotkania dla studentów, w trakcie których mogą oni poszerzać swoją wiedzę w interesujących ich dziedzinach. Koło naukowe to grupa młodych ludzi, którzy poprzez udział w tego typu zajęciach zdobywają doświadczenie oraz umiejętności, które są niezwykle cenne na dzisiejszym rynku pracy.

PTK 2017 007

W ostatnim czasie tj. 13 stycznia 2017 roku jedną z takich inicjatyw była wizyta studentów Wydziału Prawa oraz Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach w Polskim Towarzystwie Kryminalistycznym

Żacy podczas spotkania z biegłym z zakresu badań wariograficznych mogli wysłuchać prelekcji o metodach wykrywania kłamstw oraz z praktycznego punktu widzenia zobaczyć zastosowanie wariografu. W ramach warsztatów oraz prezentacji działania wariografu, jedna ze studentek mogła przekonać się na własnej skórze, jak funkcjonuje to urządzenie.

Kolejnymi istotnymi wiadomościami, których studenci dowiedzieli się podczas tego spotkania była prelekcja biegłej z zakresu grafologii, która zwróciła uwagę studentom na kwestię zabezpieczania dokumentów oraz zaprezentowała sfałszowane dokumenty. Jak również specjalnie dla studentów był zorganizowany wykład na temat wykorzystywania nowych metod i technik badawczych wygłoszony przez dr hab. Mieczysława Goca – wiceprezesa PTK. Ponadto, każdy ze studentów mógł się zapoznać z działaniem specjalistycznych urządzeń w poszczególnych pracowniach badań dokumentów.

Zobacz galerię zdjęć.