Reprezentanci Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach mieli przyjemność już po raz kolejny wziąć udział w szkoleniach dotyczących zarządzania Samorządem podczas VI Zjazdu Forum Uczelni Niepublicznych. Zjazd odbył się w dniach od 10 do 12 marca 2017 roku w Krakowie.

VI Zjazd

WSEPiNM reprezentowała przewodnicząca URSS Alicja Ciszek oraz wiceprzewodniczący Sebastian Pietrala.

Pierwszy dzień minął nam bardzo szybko, prosto z dworca udaliśmy się do Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki, gdzie czekali na nas gospodarze zjazdu. Tego dnia odbyła się debata na temat Ustawy 2.0 o Szkolnictwie Wyższym wraz z przewodniczącym Parlamentu Studentów RP Tomaszem Tokarskim oraz przedstawicielami Uczelni Niepublicznych dr Stanisławem Kowalskim oraz  prof. dr hab. inż. Tadeuszem Tuszyńskim.

Następnego dnia dla uczestników zjazdu przygotowane były bardzo ciekawe
i intensywne szkolenia. Pierwsze ze szkoleń dotyczyło pozyskiwania środków finansowych do wspomagania samorządów studenckich. Kolejnym szkoleniem były zasady savoir-vivre’u naszego wizerunku. Najciekawszym szkoleniem, na które czekaliśmy był panel pt. „Obowiązki Samorządów w zakresie organizacji imprez masowych”. Wiele dowiedzieliśmy się również nt. marketingu, social mediów oraz PR. Podczas czasu wolnego mogliśmy porozmawiać z koleżankami i kolegami z innych samorządów, a także, co najważniejsze wymienić się doświadczeniami w realizowaniu różnych ciekawych wydarzeń na naszych uczelniach.

Wyjazd na tą konferencję bez wątpienia był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem. Wróciliśmy  z głowami pełnymi pomysłów i rozwiązań. Pragniemy podziękować Władzom uczelni za możliwość wydelegowania nas na VI Zjazd FUN’u.  Mamy nadzieję bardzo szybko zacząć realizować nasze plany dotyczące rozwoju życia studenckiego nie tylko na naszej uczelni, ale i w całym regionie.

Alicja Ciszek