21 marca 2017 r. nasza uczelnia została zaproszona do Solca nad Wisłą. W tamtejszym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbywał się  Dzień Otwarty Szkoły. Przedsięwzięcie to było skierowane do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, która chciała bezpiecznie i aktywnie spędzić pierwszy dzień tegorocznej wiosny.

DSC02645

Gospodarzami imprezy byli licealiści z wyżej wymienionego ZSP w Solcu nad Wisłą, którzy zaprosili swoich młodszych kolegów, aż z dwunastu szkół gimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego i nie tylko.  Udział w dniach otwartych wzięli również przedstawiciele policji oraz państwowej straży pożarnej w Lipsku. Tego dnia na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych działo się naprawdę wiele. Zaczynając od gaszenia płonącego pojazdu i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, zaprezentowane przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku aż poprzez pokazy ratownictwa medycznego ( nadzorowane przez mgr Arkadiusza Lecha). Podczas tych wszystkich atrakcji na hali sportowej równocześnie odbywał się turniej  siatkarski dziewcząt " Victoria cup", który zgromadził drużyny z całego kraju. W tym dniu teren szkoły odwiedziło ponad 500 osób. Dzień Otwartej Szkoły był bardzo aktywny, ciekawe zajęcia zachęcały do uczestniczenia w nim. Wszystkim za liczne przybycie podziękował na koniec dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą, pan Marcin Węgłowski.