Akademia Młodego EkonomistyW Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach realizowany jest projekt Akadmia Młodego Ekonomisty.

 

NIE ZWLEKAJ - ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA CZEKAJĄ NA WAS!

ZAPRASZAMY!

Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to program edukacji ekonomicznej gimnazjalistów, prowadzony przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z lokalnymi partnerami - m.in. z naszą Uczelnią.

Akademia funkcjonuje od września 2008 roku jako siostrzany program Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie. Ośrodek AME w Katowicach działa od września 2010. Od września 2011 funkcjonują ośrodki AME w Poznaniu i Białymstoku, a od września 2012 działać będzie ośrodek AME w Kielcach.

Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.

AME działa w systemie semestralnym. Semestr zajęć obejmuje 6 spotkań. Każde z nich trwa 90 minut i obejmuje wykład, zajęcia praktyczne oraz dyskusję w formie seminaryjnej. Problematyka zajęć koncentruje się wokół zagadnień z zakresu zarządzania, ekonomii, marketingu, historii gospodarczej, psychologii i etyki biznesu.

W każdym semestrze w zajęciach bierze udział około 600 gimnazjalistów. Limit przyjęć do Akademii określany jest indywidualnie dla każdego ośrodka. Średnia liczebność grup wynosi 100 osób. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów Fundacji. W realizacji zajęć warsztatowych pomagają studenci kierunków ekonomicznych oraz psychologii.

Po każdym spotkaniu na stronie internetowej publikowane są materiały edukacyjne z wykładu oraz prezentowana jest galeria zdjęć uczestników spotkań oraz zdjęcia prac warsztatowych.

Każdy student Akademii obecny na minimum 4 z 6 spotkań w danym semestrze otrzyma dyplom ukończenia semestru. Dla najlepszych studentów przewidziane są wartościowe nagrody.

Program AME obejmuje również serie spotkań dla rodziców z zakresu wychowania i edukacji ekonomicznej dzieci

Zródło: http://www.gimversity.pl/strona/3/p/O_projekcie

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną projektu Akademia Młodego Ekonomisty: http://www.gimversity.pl/

 

Kontakt:
Agnieszka Miechówka-Skarżyńska - Opiekun w Kielcach
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: (41) 366 93 21