EUDmW Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach reudealizowany jest program Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.

Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego.

W październiku rusza V edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego realizowanego w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Program skierowany jest do uczniów 5. i 6. klas szkół podstawowych. Szczegółowe informacje na stronie http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/ oraz w materiale informacyjnym

NIE ZWLEKAJ - ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA CZEKAJĄ NA WAS!

ZAPRASZAMY!

 

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy – ostatnie wolne miejsca!


Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów klas 5. i 6 szkół podstawowych. Szansę na indeks EUD mają uczniowie z Katowic, Białegostoku, Poznania, Rzeszowa, Kielc oraz Wrocławia, gdzie trwa nabór dodatkowy na zajęcia. Program dofinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem pełni Minister Edukacji Narodowej.

Na zajęcia z ekonomii zapraszają uczniów: Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu, Uniwersytet w Białymstoku, Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Słuchacze zbliżającej się zimowej edycji EUD będą uczestniczyli w sześciu ciekawych wykładach. Na zajęciach będzie można dowiedzieć się: po co istnieją banki? czym jest marketing? czym się różnią działania marketingowe w internecie od działań tradycyjnych? co to jest rynek nieruchomości? czym jest rozwój gospodarczy i od czego zależy? co to jest kooperencja i dlaczego przedsiębiorstwa współpracują ze sobą? jak przekonywać innych do swoich racji? W jaki sposób skutecznie zaprezentować swoją osobę? oraz wielu innych ciekawych rzeczy.

„Od kilku lat, przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego, staramy się promować przedsiębiorczość i edukację ekonomiczną wśród najmłodszych. Za dwa tygodnie rusza kolejna edycja zajęć. Warto zapisać się na wykłady z ekonomii i przekonać się na własnej skórze, że ekonomia może być ciekawa” – mówi Marcin Dąbrowski, koordynator projektu. Szanse na indeks EUD mają uczniowie, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.uniwersytet-dzieciecy.pl. Nabór potrwa do wyczerpania limitu miejsc, dlatego nie należy zwlekać z przesłaniem zgłoszenia. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.
Spotkania EUD mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment. Formuła zajęć jest zróżnicowana – składa się na nią wykład, prace warsztatowe oraz publiczna prezentacja wyników prac. Wykłady prowadzone są przez nauczycieli akademickich, a przy realizacji zajęć praktycznych pomagają wolontariusze. Podczas warsztatów mali studenci, odgrywając rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu, uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować oraz kształcą się w umiejętności przekładania wiedzy na praktykę. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody trzem najlepszym studentom w danym ośrodku.
W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków EUD, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na:
www.uniwersytet-dzieciecy.pl

 

Zajęcia EUD prowadzone są równolegla dla studentów - dzieci klas piątych i szóstych szkół podstawowych i dla ich rodziców (więcej o projekcie na stronie EUD).

Zajęcia EUD odbywają się w budynku Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach przy ul. Jagiellońskiej 109a.

III edycja EUD w Kielcach 

II edycja EUD w Kielach

I edycja EUD w Kielcach

 

Więcej informacji: 

Agnieszka Miechówka-Skarżyńska - Opiekun w Kielcach
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: (41) 366 93 21

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego spotkania EUD w naszej Uczelni.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy - Przedsiębiorczość Dla Najmłodszych 

Strona internetowa Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego