Aktualności

Rekrutacja 2021/2022

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2021/2022

Reklama Ory

Inauguracja 2021/2022

Informujemy wszystkich zainteresowanych, iż tegoroczna uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2021/2022 ze względów bezpieczeństwa odbędzie się w formie online oraz będzie transmitowana na żywo.

Przekaza z wydarzenia będzie transmitowany 2 października (sobota) o godzinie 10.00.

Szczegóły już wkrótce!

Inauguracja

Akredytacja Ministerstwa Zdrowia na kierunku Pielęgniarstwo

To już kolejna akredytacja wydana przez Krajową Radę Akredytacyjną Szkół Pielęgniarek i Położnych, czyli organ podległy ministerstwu, którą otrzymaliśmy. Otrzymaliśmy certyfikat, który pozwala nam na kształcenie przyszłych pielęgniarek. - mówi Łukasz Baratyński, dziekan Wydziału Nauk Medycznych WSEPiNM w Kielcach.

Czepkowanie kopia

Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie oceniła kierunek Ekonomię

Kierunek Ekonomia na WSEPINM istnieje od 1997 r. Czyli od początku działalności Uczelni na rynku edukacyjnym. To już 24 lata od kiedy przygotowujemy studentów do wykonywania zawodu ekonomisty. Wraz ze zmianą uwarunkowań społeczno-gospodarczych zmienia się specyfika oraz metody realizowanych przedmiotów zarówno na studiach licencjackich jak i magisterskich.

Ekonomia kopia

Projekt "Energia kompetencji - energia rozwoju"

Projekt kierowany jest do studentów WSEPiNM , którzy w roku akademickim 2021/2022 rozpoczną III rok nauki.

Zapisy w Biurze Projektu  pok. 20B – parter. (Rekrutacja)

Udział w Projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Student otrzymuje m.in. szkolenia o wartości rynkowej ok 4 500 zł oraz wynagrodzenie stażowe w wysokości 2 220 zł.

Szczegóły dostępne na stronie
Wstępny formularz zgłoszeniowy

Rekrutacja trwa do 15 października 2021r.

Dzięki udziałowi w projekcie zyskujesz nowe kompetencje, wynagrodzenie stażowe oraz w przypadku zdania egzaminu końcowego  unijny certyfikat potwierdzający kompetencje zawodowe.

Studia Podyplomowe

Bogatą ofertę edukacyjną Naszej uczelni uzupełnia ponad 30 kierunków na studiach podyplomowych. Pełny wykaz kierunków można znaleźć na naszej stronie internetowej https://podyplomowe.wseip.edu.pl/ Warunkiem rozpoczęcia kształcenia, jest posiadanie tytułu magistra, inżyniera lub licencjata.W tym miejscu warto zadać pytanie czy studia podyplomowe są nam potrzebne, skoro ukończyliśmy studia wyższe i pracujemy w wymarzonym zawodzie. Otóż okazuje się, że postęp techniczno-technologiczny w zdecydowanej większości profesji w stosunkowo krótkim przedziale czasowym generuje zmiany.

Palacz

Wysoka Jakość Kształcenia na kierunku Finanse i Rachunkowość

Kierunek Finanse i Rachunkowość w dniu 8 lipca 2021 r. otrzymał zgodnie z Uchwałą nr 632/2021 r. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozytywną ocenę studiów, które są realizowane na pierwszym stopnia kształcenia o profilu praktycznym w WSEPINM. To już trzecia pozytywna opinia dot. jakości kształcenia dla kierunku prowadzonego na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Sukces  jest zasługą wszystkich pracowników, interesariuszy oraz studentów, biorących udział w realizacji procesu kształcenia- mówi dr Wiktor Krasa dziekan Wydziału.

Studenci. kopia

Pozytywna ocena kierunku Kosmetologia

 W dniach 20 – 21.12.2019 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego została przeprowadzona prze Polską Komisję Akredytacyjną wizytacja na kierunku kosmetologia. Kontrola ta dotyczyła studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku kosmetologia. Podczas dwudniowej kontroli odbyło się spotkanie zespołu oceniającego z władzami uczelni oraz jednostką organizacyjną prowadzącą oceniany kierunek studiów, w celu przedstawienia szczegółowego haromonogramu wizytacji.

KierunekK

Kierunek Zarządzanie i Coaching uzyskał pozytywną opinie Polskiej Komisji Akredytacyjnej

W marcu 2020 r., studia na kierunku zarządzanie i coaching (I stopnia) uzyskały pozytywna ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Ocena była przeprowadzona przez ekpertów PKA, którzy specjalizują się w relaizacji procesu kształcenia w zakresie nauk o zarządzaniu i jakości.

Zarządzanie K

Pielęgniarstwo+

Za sprawą najpierw Komisji Europejskiej a potem partii rządzącej modne stało się dodawanie znaku plusa tam, gdzie – przynajmniej z założenia – dzieje się coś wykraczającego ponad standard. Skorzystamy z tego znaku, aby opowiedzieć o niektórych ponadstandardowych cechach kierunku Pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

MCSM kopia

Czepkowanie 2021

27 czerwca 2021 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbyło się uroczyste czepkowanie absolwentów studiów pierwszego stopnia kierunku pielęgniarstwo. Studia licencjackie na tym kierunku ukończyły 93 osoby, w tym ponad 20 mężczyzn. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 w uroczystości wzięło udział blisko dwudziestu absolwentów pielęgniarstwa.

P12 kopia

Bezpłatna prenumerata cyfrowa Wyborcza.pl dla studentów i pracowników WSEPiNM

Informujemy, że studenci i pracownicy naszej Uczelni mają możliwość bezpłatnego korzystania z prenumeraty cyfrowej Gazety Wyborczej o wartości 299 zł. 

wyborcza

Oferta

Echo student

KTA Student

Nasza Uczelnia na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia"

 

 

Erasmus

Erasmus+

W ramach akcji 1 programu Erasmus+ studenci mogą wyjeżdżać na studia oraz na praktyki w przedsiębiorstwach, organizacjach albo instytucjach działających w innych krajach uczestniczących w programie.

Biblioteka Cyfrowa

Wydawnictwo Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych udostępnia cyfrowe wersje publikacji naukowych i materiałów edukacyjnych, przygotowanych w ramach uczelni. Zapraszamy do lektury.

Stypendia

W Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych funkcjonuje rozwinięty system stypendialny. Jego założeniem jest wspieranie osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz promowanie i nagradzanie osiągnięć naukowych i aktywności studentów.  Informacje w dziale

Serwisy

Dział Nauki i Wydawnictw

wsepinm.edu.pl/dniw

Zeszyt Naukowy

zeszytnaukowy.wsepinm.edu.pl

Umiędzynarodowienie

eu.wseip.edu.pl

favicon 144 copy E-learning

e.wseip.edu.pl

euczelnia

euczelnia.wseip.edu.pl

bip Biuletyn Informacji Publicznej

bip.wseip.edu.pl

Partnerzy

image002
epnp
 

 

Maltalingua School of English
eduroam logo
nzb pl
lex edu pl

Kontakt

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego

25-734 Kielce, ul. Jagiellońska 109A

email: wsepinm@wsepinm.edu.pl

NIP 959-11-75-195 REGON 290859878

Rekrutacja/Informacje: 41 345-52-56; 41 366-93-93; 41 366-93-94

Informacja: 41 345-13-13; 41 366-93-90

Informacja dla studentów: 41 366-93-93

Polub i udostępnij stronę www.wseip.edu.pl na FB:

Studenci WSEPiNM mogą odbywać część studiów za granicą na mocy porozumień z uczelniami partnerskimi. Studiujący za granicą otrzymują dofinansowanie ze środków programu Erasmus w kwocie od 250 do 500 EUR miesięcznie.

Czas trwania studiów zagranicznych: od 3 miesięcy do 1 roku.

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych otrzymała Uniwersytecką Kartę Erasmusa w wersji „rozszerzonej", co oznacza, że uczelnia może także dofinansować wyjazdy studentów na praktyki. Dotyczy to przede wszystkim studentów kierunku „turystyka i rekreacja", na rzecz których Uczelnia podpisała umowy z instytucjami sektora turystyki i rekreacji w krajach basenu Morza Śródziemnego. Studenci kierunków medycznych mogą odbywać praktyki m.in. w najlepszych uzdrowiskach i SPA Czech i Słowacji. O dofinansowanie wyjazdu na praktykę mogą jednak ubiegać się także studenci innych kierunków, pod warunkiem wskazania uczelnianemu koordynatorowi programu Erasmus instytucji zagranicznej, z którą Uczelnia mogłaby podpisać umowę o przyjęciu studenta na praktykę. Bliższe informacje pod zakładką „Praktyki za granicą”.

Szczegółowe informacje na temat wyjazdów na studia i praktyki w ramach programu Erasmus znajdują się tutaj: http://www.erasmus.org.pl/index.php/ida/4/
Koordynator programu Erasmus: mgr Przemysław Szczepańczyk (p. 130, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 41 366 9362)

Uczelnie partnerskie:

 nigde

Niğde Üniversitesi (Turcja)

 • wyjazd na 3 miesiące, semestr lub rok akademicki
 • preferowani studenci ekonomii (inne kierunki – do uzgodnienia)
 • http://nigde.edu.tr
catalunya

Universitat Internacional de Catalunya (Barcelona, Hiszpania)

 • wyjazd na semestr lub rok akademicki
 • preferowani studenci prawa, fizjoterapii, pielęgniarstwa i zdrowia publicznego (inne kierunki – do uzgodnienia)
 • http://www.uic.es
lizbona wsnz

Instituto Superior de Novas Profissões (Wyższa Szkoła Nowych Zawodów, Lizbona, Portugalia)

 • wyjazd na semestr lub rok akademicki
 • preferowani studenci turystyki i dziennikarstwa (inne kierunki – do uzgodnienia)
 • http://www.inp.pt
ISG

ISG Business & Economics School (Wyższa Szkoła Biznesu i Ekonomii, Lizbona, Portugalia)

 • wyjazd na semestr lub rok akademicki
 • preferowani studenci ekonomii oraz finansów i rachunkowości
 • http://www.isg.pt
LogoULPGC Universidad de Las Palmas de Gran Canaria (Uniwersytet Las Palmas – Wyspy Kanaryjskie)
 • wyjazd na 3 miesiące, semestr lub rok akademicki
 • preferowani studenci turystyki i rekreacji (inne kierunki – do uzgodnienia)
 • http://www.ulpgc.es/
LogoBratysl

Jesseniova lekárska fakulta Univerzity Komenského v Martine (Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie - Wydział Lekarski w Martinie)

sig_ort_6 Hochschule Mittweida (Niemcy) 
 • wyjazd na 1 semestr lub 3 miesiące,
 • preferowani studenci ekonomii, finansów, informatyki (inne kierunki – do uzgodnienia)
 • Informacje o Uniwersytecie w Mittweidzie w języku polskim na stronie: www.htwm.de
turiba Biznesa Augstskola (Wyższa Szkoła Biznesu) „Turiba”, Ryga, Łotwa
Vysokaskolaobchodni Vysoka skola obchodni (Wyższa Szkoła Handlowa), Praga, Republika Czeska
 • wyjazd na 1 semestr,
 • preferowani studenci ekonomii i finansów (inne kierunki – do uzgodnienia
 • http://www.vso.cz/
SVSES Soukroma vysoka skola ekonomickych studii (Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Ekonomicznych), Praga, Republika Czeska
 • wyjazd na 1 semestr,
 • preferowani studenci ekonomii i finansów (inne kierunki – do uzgodnienia)
 • http://www.svses.cz/
uBratyslawa Uniwersytet Ekonomiczny w Bratysławie, Słowacja
UniwMadryt Universidad Antonio de Nebrija, Madryt, Hiszpania
IBAKolding International Business College, Kolding, Dania
klaipeda Klaipeda Business and Technology College, Kłajpeda, Litwa
 • wyjazd na 3 miesiące lub 1 semestr,
 • preferowani studenci ekonomii, finansów i informatyki (inne kierunki – do uzgodnienia)
 • http://www.klvtk.lt/
uniw_w_Trenczynie_m Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne (Uniwersytet w Trenczynie), Słowacja
 • wyjazd na 3 miesiące lub 1 semestr,
 • preferowani studenci pielęgniarstwa i fizjoterapii (inne kierunki – do uzgodnienia)
 • http://www.tnuni.sk/
logoKaunas V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla (Wyższa Szkoła Zarządzania im. V. A. Graiciunasa), Kowno, Litwa
 • wyjazd na 3 miesiące lub 1 semestr,
 • preferowani studenci prawa, finansów i bankowości, ekonomii oraz turystyki i rekreacji (inne kierunki – do uzgodnienia)
 • http://www.avm.lt/en/main_page/

 

Studia odbywają się w języku angielskim lub w językach lokalnych.