25 maja 2006 r. Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach została przyjęta w poczet członków Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
SIP-H wdraża fundusze unijne dla przedsiębiorstw, jest organizatorem licznych konferencji, szkoleń oraz spotkań informacyjnych. Przy Izbie funkcjonują: Biuro Promocji i Informacji Gospodarczej „InfoData”, Centrum „Euro Info” oraz Punkt Konsultacyjny w ramach Krajowego Systemu Usług. Staropolska Izba jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej i Forum Gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego.
Firmy zrzeszone w Staropolskiej Izbie reprezentują różne branże i znaczną część potencjału gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego. Prezesi, dyrektorzy i właściciele firm członkowskich funkcjonują w Radzie Dyrektorów Izby, której celem działania jest reprezentowanie opinii środowiska gospodarczego wobec władz lokalnych, centralnych i innych instytucji.