12 grudnia 2008 r. na Wydziale Informatyki Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach odbyło się seminarium dydaktyczno-naukowe, zatytułowane „Możliwości Wdrażania i Perspektywy E-learningu w Szkołach Wyższych w Regionie Świętokrzyskim”. Seminarium zorganizowano siłami Wydziału Informatyki i Wydziału Ekonomii pod patronatem prorektora WSEiP, dr. Zdobysława Kuleszyńskiego. Tematyka seminarium obejmowała problematykę efektywności wdrażania e-learningu i ocenę dotychczasowych doświadczeń naszej Uczelni w tym zakresie, możliwości wdrażania i rozwoju e-learningu w uczelniach wyższych regionu, jak również powiązanie tego systemu z działalnością Uczelni. Podczas seminarium wygłoszono następujące referaty:

• dr Agnieszka Piotrowska–Piątek, mgr Piotr Hnidan: System wsparcia kształcenia stacjonarnego e-ekonomia w WSEiP w opinii studentów;
  • prof. Kloc: Ocena doświadczeń w zakresie wdrażania systemów e-learningu w szkołach wyższych;
  • mgr Zbigniew Szczepańczyk, mgr Michał Łatasiewicz: Lolipop – europejskie portfolio językowe on-line;
  • mgr Marcin Misiak: Integracja systemu Moodle z systemem obsługi uczelni wyższych na przykładzie WSEiP;
  • mgr inż. Artur Tusień: Interaktywność w systemach nauczania na odległość
  • mgr Kamil Kulma: Zróżnicowanie wiekowe a świadomość potrzeby samokształcenia – wykorzystanie zalet e-learningu.

Seminarium stanowi kolejny etap organizacji kształcenia na odległość w naszej Uczelni.