Społeczne i gospodarcze problemy rozwoju regionu świętokrzyskiego
WSEiP w Kielcach, 22 grudnia 2008 r.

Organizatorami konferencji byli - Kolegium Ekonomiczno-Społeczne Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Akademicki Ośrodek Badań Regionalnych Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Zaprezentowane referaty, wystąpienia i dyskusje dot. głównie zagadnień unijnych i globalnych czynników rozwoju regionu, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjności i  konkurencyjności oraz uwarunkowań regionalnych i lokalnych.
W konferencji uczestniczyli m.in. prof. Krzysztof Jarosiński – kierownik studiów doktoranckich SGH w zakresie ekonomii, prof. Sławomir Sztaba, dr Zdobysław Kuleszyński – prorektor WSEiP, słuchacze studiów doktoranckich SGH oraz pracownicy i studenci WSEiP.
Program Konferencji