Ikona_regiopedia26 listopada 2008 roku w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja Regiopedii.

Redakcja „Echa Dnia” we współpracy z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego oraz pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty uruchomiła nowy portal internetowy o nazwie Regiopedia. Jest to encyklopedia regionów, którą tworzyć mogą wszyscy. Podczas inauguracji została uruchomiona Regiopedia poprzez uroczyste wpisanie adresu www.regiopedia.pl

Wraz ze startem Regiopedii uruchomiony został konkurs dla najbardziej aktywnych moderatorów portalu. Będzie on trwał do 15 stycznia 2009 roku, w dwóch kategoriach – internauta i szkoła. W każdej kategorii przyznane zostaną trzy nagrody główne i siedem wyróżnień a otrzymanie ich będzie uzależnione od ilości i jakości dokonanych wpisów.