rsw2008_wstepWyniki Rankignu Perspektyw i Rzeczpospolitej 2008W Rankingu Szkół Wyższych 2008 Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach zajęła 17. miejsce. Wynik ten potwierdza, że nasza Uczelnia należy do czołówki najlepszych niepublicznych szkół magisterskich w kraju. Zobacz wyniki Rankingu.
Ranking Szkół Wyższych "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" jest rankingiem wielokryteriowym. Kwestią podstawową dla rankingu jest precyzyjne ustalenie jego kryteriów, prawidłowe zebranie danych oraz rzetelne ich opracowanie. Przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", pod której egidą jest przygotowywany ten ranking, spotkali się wcześniej z konferencjami rektorów poszczególnych typów uczelni, aby przedstawić założenia i kryteria rankingu oraz uzyskać akceptację dla wprowadzonych zmian. Nad prawidłowością procedur sporządzenia rankingu czuwała Kapituła składająca się z reprezentantów znaczących środowisk akademickich, opiniotwórczych i zatrudniających absolwentów. Pracom Kapituły przewodniczył prof. Marek Safjan, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. (źródło: www.perspektywy.pl)