Współpraca nawiązana z Biurem Poselskim eurodeputowanego do Parlamentu Europejskiego dr Janusza Onyszkiewicza w ramach projektu "Polska – Ukraina, sąsiedztwo bliskie czy dalekie?" znalazła finał w planowanej na marzec wizycie uczestników debaty oksfordzkiej w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Docenione zostały zaangażowanie, jak i entuzjazm studentów biorących udział w tym przedsięwzięciu. Reprezentanci trzech kierunków Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa: ekonomii (Magdalena Janiszewska), europeistyki (Agata Kosińska i Radosław Piątek) oraz politologii (Agnieszka Gosek i Adam Łukasik) opowiadali się za stanowiskiem traktującym doraźną politykę jako podstawę kontaktów Polski z Ukrainą, uważając że przed nawiązaniem strategicznego partnerstwa stoi jeszcze wiele nierozwiązanych kwestii.