IKONA_admum_mW kwietniu 2010 roku Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzata Muzoł, przeprowadziły pierwszą edycję Konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pn. „Rola administracji samorządowej w rozwoju regionu”.

Celem Konkursu jest promowanie wśród młodzieży wiedzy na temat zadań, organizacji i mechanizmów funkcjonowania administracji samorządowej w województwie świętokrzyskim oraz problemów i wyzwań cywilizacyjnych, którym musi sprostać.
Regulamin Konkursu |doc |pdf     Zgłoszenie udziału w Konkursie |doc
W związku z rozstrzygnięciem konkursu - „Rola administracji samorządowej w rozwoju regionu”  Jury Konkursu dokonało oceny nadesłanych prac i postanowiło przyznać nagrody:
W kategorii „formy artystyczne”:

• 1 miejsce, zespół w składzie: Aleksandra Bąk, Katarzyna Majcherczak, Anna Szwajka, Marcin Kosela, Monika Gardyńska - I Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki w Busku- Zdroju- Stypendium w postaci zwolnienia z opłat czesnego przez pierwszy rok studiów na jednym z kierunków studiów prowadzonym przez WSEiP oraz nagrody rzeczowe.
  • 2 miejsce - Agnieszka Nasternak- Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie- nagrody rzeczowe od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
  • 3 miejsce - Agata Łazarska - Zespół Szkół Ponagimnazialnych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie -nagrody rzeczowe od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego

Jury Konkursu przyznało wyróżnienie dla Zespołu Szkół Ponadgimnazialnych nr 3,  Technikum Hotelarskie w Końskich, zespół w składzie: Agata Kowalczyk, Iga Michalska.
W kategorii „utwór literacki”:

• 1 miejsce dla Moniki Swatek – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie - Stypendium w postaci zwolnienia z opłat czesnego przez pierwszy rok studiów na jednym z kierunków studiów prowadzonym przez WSEiP oraz nagrody rzeczowe.
  • nie przyznano 2 i 3 miejsca.

Jury Konkursu przyznało wyróżnienie  Mai  Krukowicz z  Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im.  św. Stanisława Kostki w Kielcach.
Wszystkim uczestnikom konkursu oraz nagrodzonym zwycięzcom gratulujemy !!!