Tempus dyplom smallmNa Uniwersytecie Humboldta w Berlinie odbyła się międzynarodowa konferencja podsumowująca 20 lat funkcjonowania unijnego programu Tempus, którego celem jest podnoszenie jakości nauczania w szkołach wyższych i modernizacja instytucji szkolnictwa wyższego oraz wzmocnienie współpracy pomiędzy szkołami wyższymi w krajach UE i krajach partnerskich. Na zakończenie odbyła się uroczystość wręczenia statuetek i dyplomów wyższym uczelniom, które wyróżniły się w realizacji programu. Spośród uczelni polskich główne nagrody otrzymały: Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Warszawska a wyróżnienia Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa w Kielcach.

Nasza uczelnia zrealizowała z powodzeniem projekt programu Tempus – Phare „Polityka regionalna na obszarach słabo rozwiniętych", którego celem było przygotowanie jednostek samorządu terytorialnego regionu do funkcjonowania w warunkach Unii Europejskiej.