Studenci WSEiP odbywający w ramach programu Erasmus praktyki i studia zagraniczne są wysoko oceniani przez instytucje przyjmujące. Oto list do Rektora WSEiP, który nadszedł z uzdrowiska Teplice w Republice Czeskiej.

Szanowny Panie Rektorze,

Na podstawie umowy o współpracy w dziedzinie praktyk studenckich, zawartej w roku 2009 pomiędzy Uzdrowiskiem Teplice v Čechách a Wyższą Szkołą Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach w ramach programu „Erasmus” była u nas w tym roku realizowana praktyka Waszych ośmiu studentów kierunku Fizjoterapia.

Studenci odbywali praktykę w naszych domach sanatoryjnych przez okres trzech miesięcy. Mieli możliwość uczestniczyć w pracy na wszystkich stanowiskach pracy związanych z rehabilitacją, gdzie pod nadzorem specjalistycznym naszych pracowników zapoznali się z metodami leczenia narządów ruchu. Nasze uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu narządów ruchu, ma bogatą tradycję i pracują tu wysokiej klasy specjaliści z zakresu opieki zdrowotnej. Wierzymy, że praktyka w naszym uzdrowisku była dla studentów owocna, przede wszystkim pod względem praktycznym.

Studenci przez cały okres pobytu mieli bardzo odpowiedzialne podejście do wykonywanej praktyki. Ponadto zachowywali się bardzo profesjonalnie i wykazywali zainteresowanie wykonywanymi czynnościami, co przejawiło się w przekazanej im naszej opinii końcowej.

Szanowny Panie Rektorze, chętnie będziemy w latach kolejnych kontynuować rozpoczętą z sukcesem współpracę w ramach programu „Erasmus” i dlatego cieszymy się na przyjęcie kolejnych Państwa studentów w roku 2011.

Dr n.med. Karel Weigl

Prezes Rady Nadzorczej

i Dyrektor Generalny

Wszystkich studentów zainteresowanych praktykami i studiami zagranicznymi dofinansowanymi ze środków programu Erasmus prosimy o zapoznanie się z informacjami na naszych stronach www. Dodatkowych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje p. mgr Ewa Cieślik (stanowisko obsługi studentów na I piętrze). Studenci WSEiP mogą odbyć część studiów w jednej z kilkunastu uczelni partnerskich – od Norwegii po Wyspy Kanaryjskie i wielu zagranicznych instytucjach. W zależności od kraju i typu wyjazdu dofinansowanie przez uczelnię wynosi od 200 do 500 Euro miesięcznie.