Kalendarium 2011

skrzydla2011Kapituła nagrody Skrzydła 2011 przyznała statuetkę za program zawodowych praktyk dla studentów w renomowanych firmach europejskich.
Uczestnictwo w tym programie otwiera dla studentów Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa uczelnie całej Europy. Studia na znakomitych uczelniach zagranicznych, praktyki zawodowe w ciekawych miejscach, połączenie nauki z poznawaniem świata – to zalety programu Erasmus, w którym WSEiP uczestniczy od kilku lat. Warto dodać, że ostatnio właśnie kielecka uczelnia została zaprezentowana przez narodową agencję programu Erasmus na forum międzynarodowym jako przykład wzorcowej dla Polski jego realizacji.
Studenci Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach w pełni korzystają z dobrodziejstw programu. Pozwala on między innymi na wymianę pracowników i studentów z innymi uczelniami w Europie oraz na organizowanie praktyk zagranicznych. Studentów WSEiP można teraz spotkać na wielu uczelniach, poczynając od Telemarku w Norwegii, a kończąc na Universidad Las Palmas de Gran Canaria na Wyspach Kanaryjskich! Z możliwości praktyk zagranicznych w Czechach, Grecji, Niemczech, i Słowacji skorzystało już podczas tegorocznych wakacji ponad 30 żaków.

 

mep2011mR_Thun_mep2011mW prestiżowym plebiscycie na najlepszego europarlamentarzystę Róża Thun wygrała     w kategorii Rynek Wewnętrzny i Ochrona Konsumentów. Kryształowe statuetki MEP Awards w kształcie gwiazdy przyznawane są co roku najbardziej pracowitym i wpływowym posłom do Parlamentu Europejskiego.

Nagrody przyznawane są od 2005 roku. Plebiscyt organizowany jest przez „The Parliament Magazine”, dwutygodnik zajmujący się działalnością Unii Europejskiej. Kandydatów zgłaszają europejskie organizacje, stowarzyszenia oraz instytucje obserwujące prace Parlamentu Europejskiego. To na podstawie ich wskazań opracowywana jest tzw. krótka lista, zawierająca trzy nazwiska w każdej z 16 kategorii. Zwycięzcę spośród nominowanych w ten sposób eurodeputowanych wybierają wszyscy posłowie Parlamentu Europejskiego w głosowaniu internetowym.

ueimage002Młodzieżowe Forum Parlamentu Europejskiego

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach
6 grudnia 2011 r.

170 uczniów z piętnastu szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego wzięło udział w Młodzieżowym Forum Parlamentu Europejskiego, zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich I Wyższą Szkołę Ekonomii i Prawa w Kielcach. Forum miało na celu przybliżenie uczniom założeń programu Euroscola, dzięki któremu od wielu lat młodzież z krajów UE może odwiedzać siedzibę Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i poznawać tryb pracy tej instytucji (w ostatniej edycji programu - w październiku 2011 r. - nasz kraj był reprezentowany przez uczniów II LO w Końskich). W części edukacyjnej Forum uczniowie w grupach roboczych i w sesji plenarnej prowadzili dyskusje wokół najważniejszych problemów nurtujących współczesną Europę (ochrona środowiska, edukacja, wolność informacji, bezrobocie itp.); scenariusz tej części inspirowany był przebiegiem obrad „młodzieżowego parlamentu” w Strasburgu.Galeria

Patronat nad Młodzieżowym Forum Parlamentu Europejskiego objęły - deputowana do Parlamentu Europejskiego p. Róża Thun i Świętokrzyski Kurator Oświaty p. Małgorzata Muzoł.

IKONA_euroforum

  

 

W materiałach filmowych można zobaczyć relację z forum , a także referat dotyczący instytucji europejskich , zaprezentowany przez asystentów na wydziałach Ekonomii i Finansów oraz Nauk Społecznych WSEiP - mgr Katarzynę Lipską i mgr Łukasza Baratyńskiego oraz prezentacje uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich dotyczące programu Euroscola , umożliwiającego zwiedzanie i zapoznanie się z pracą instytucji unijnych. 

IKONA_polityk2011Wydział Nauk Społecznych WSEiP był organizatorem konferencji „Wizerunek polityka, a wybory 2011”. Prelegenci w swoich wystąpieniach przedstawili między innymi zagadnienia związane z rolą i znaczeniem wyborcy, kształtowaniem wizerunku polityka, rolą świętokrzyskich mediów w kampanii wyborczej, czy internetową komunikacją kandydatów z wyborcami. Największą polemikę wywołał referat Dziekana Wydziału Prawa WSEiP doktora Krzysztofa Wątorka dotyczący głównie korupcji wyborczej.

W materiałach filmowych można zobaczyć relację z konferencji  i obszerne fragmenty referatu dr. Krzysztofa Wątorka

image001Miło nam poinformować, że pracownik naszej Uczelni, kierownik Katedry Polityki Turystycznej, prof. nadz. dr hab. Wiesław Alejziak został ponownie wybrany członkiem Editorial Advisory Board prestiżowego czasopisma naukowego „International Journal of Culture, Tourism and Hospitality Research”, wydawanego przez korporację Emerald Group Publishing Limited, która należy do największych wydawców czasopism naukowych na świecie (wydaje ponad 150 czasopism, reprezentujących różne dyscypliny nauki, będąc liderem w dziedzinie czasopism z zakresu ekonomii i zarządzania).
Warto dodać, że profesor Alejziak jest także członkiem rad naukowych kilku innych czasopism naukowych, w tym: „Folia Turistica" (9 pkt MNiSW), "Episteme" (6 pkt MNiSW), „Turystyka i Rekreacja" (6 pkt MNiSW), "Ekonomicka Revue Cestvneho Ruchu/Economic Revue of Tourism" (Słowacja) oraz "Acta Turistica Nova" (Chorwacja).

III Dni KosmetologiiWydział Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa był organizatorem Trzecich Dni Kosmetologii, które odbyły się w Centrum Targowym Kielce w ramach targów Venus 2011. Na konferencji naukowej „Kosmetologia w życiu człowieka” prelegenci przedstawili między innymi zagadnienia z zakresu zasad wykonywania makijażu permanentnego, tatuażu, body piercingu, okładów borowinowych, czy laseroterapii biostymulacyjnej. Na stoisku targowym studenci prezentowali swoje umiejętności w zakresie wykonywania zabiegów kosmetycznych. Na Trzecich Dniach Kosmetologii byli obecni przedstawiciele uzdrowisk z Rajeckich Teplic, w których odbywają praktyki studenci WSEiP.W materiałach filmowych można zobaczyć relację z konferencji , a także 7 tajemnic dobrego makijażu  mgr Ewy Filipeckiej.

 

IKONA_gaudeamus2011

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa – studenci, kadra naukowa i administracyjna – rozpoczęła rok akademicki 2011/2012.

Podczas przemówienia inauguracyjnego J.M. Rektor WSEiP dr Tadeusz Dziekan życzył studentom, aby dla nich "…zdobywanie wiedzy nie było uciążliwością …”. Wykład inauguracyjny pt. "Technologie multimedialne - nowe możliwości w zakresie kształcenia na uczelni wyższej" wygłosił Dziekan Wydziału Informatyki WSEiP prof. WSEiP dr hab. inż. Marek Pawełczyk. W imieniu studentów głos zabrał Damian Rozmus – laureat konkursu „Studencki Nobel 2011”. W materiałach filmowych TVWSEiP można obejrzeć relację z inauguracji, wykład inauguracyjny (część 1 i część 2) i film inauguracyjny.

Stypendystą Programu stypendialego realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce został student prawa WSEiP

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, iż w dniu 29 sierpnia 2011 roku Damian Rozmus – student prawa Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach decyzją Krajowej Komisji Stypendialnej, w skład której wchodzą znakomici przedstawiciele życia publicznego, został wybrany Ogólnopolskim Stypendystą Programu Stypendialnego „Agrafka 2011/2012” dla studentów/uczniów wybitnie utalentowanych w dziedzinie nauk humanistycznych. Warto podkreślić, że Damian Rozmus jest jedynym studentem województwa świętokrzyskiego, któremu kiedykolwiek udało się otrzymać wspomniane wyróżnienie naukowe.

plakatDK1s

Blog Magdaleny Rydz: http://polkanalanzarote.blogspot.com/

Wszystkich, którzy chcą również w ramach programu Erasmus spędzić rok lub semestr na Wyspach Kanaryjskich prosimy o kontakt z dyrektorem WSEiP ds. współpracy międzynarodowej mgr Zbigniewem Szczepańczykiem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

nobel1nobel2

Z satysfakcją pragniemy poinformować, iż Damian Rozmus – student IV roku stacjonarnego prawa (blok tematyczny: prawo sądowe) oraz II roku niestacjonarnego prawa (specjalność: prawo administracji publicznej i gospodarcze) Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach znalazł się w zaszczytnym gronie najlepszych polskich studentów w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszego Studenta RP „Studencki Nobel 2011”, organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Misją wspomnianego Konkursu jest promowanie i nagradzanie wybitnie utalentowanych studentów zarówno z wyższych uczelni publicznych, jak i niepublicznych z całej Polski.

DSC03766

Trzech studentów WSEiP powróciło właśnie do uczelni po trzymiesięcznych studiach w ramach programu Erasmus w praskiej Wyższej Szkole Studiów Ekonomicznych. Obiecali wkrótce podzielić się z koleżankami i kolegami wrażeniami z bardzo udanego pobytu w pięknej stolicy Republiki Czeskiej. Zdjęcie poniżej nadesłał Dr Vladimír Přech (drugi z prawej), koordynator programu Erasmus w praskiej uczelni. Wraz z końcem roku szkolnego wracają też nasi studenci, którzy przez rok studiowali na uczelniach w Niemczech i na Wyspach Kanaryjskich. Jednocześnie kilkudziesięciu studentów WSEiP wyjeżdża na praktyki wakacyjne Erasmusa, które w tym roku odbywać się będą w Czechach, Słowacji, Niemczech i na wyspach Morza Śródziemnego. Dotacja przyznana WSEiP przez Narodową Agencję programu Erasmus pozwoli na wypłacanie naszym studentom stypendiów w granicach najwyższych stawek określonych przez regulamin programu (do 450 Euro miesięcznie). 

2011-06-09_12.30.56

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa podpisała umowy o szerokiej współpracy z dwoma gruzińskimi uniwersytetami: w Tbilisi i Batumi. Naszych nowych partnerów interesuje m.in. możliwość odbywania przez gruzińskich studentów części nauki na naszej uczelni.

Na zdjęciach: prorektor uniwersytetu w Batumi prof. Zurab Chelebadze, prorektor dr Zdobysław Kuleszyński, dziekan dr Agnieszka Piotrowska-Piątek.

IKONA_Finanse2011Interdyscyplinarna konferencja naukowa „Zarządzanie w warunkach kryzysu finansowego”, skupiająca specjalistów z zakresu m.in. ekonomii, logistyki, zarządzania, finansów, odbyła się w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach. Prelegenci poruszali między innymi zagadnienia związane z koniunkturą na rynkach elektronicznych, badaniem sprawności organizacyjnej przedsiębiorstw, wpływem fuzji i przejęć na wynik finansowy spółdzielni, a także tematykę doskonalenia zawodowego w oparciu o badania przeprowadzone przez Centrum Kształcenia Ustawicznego WSEiP.

P1030567

Podczas drugiego posiedzenia Świętokrzyskiej Rady Innowacji w dniu 16.05.2011 r. pod przewodnictwem Jana Maćkowiaka, członka zarządu województwa świętokrzyskiego, wręczono nagrody laureatom regionalnym konkursu Studencki Nobel 2011.

 W tegorocznej trzeciej już edycji na najlepszego studenta, ten zaszczytny tytuł przypadł Damianowi Rozmusowi, studentowi czwartego roku studiów stacjonarnych na Wydziale Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach. Drugie miejsce zajął Karol Krzyszkowski, student ekonomii na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, natomiast trzecie przypadło Mateuszowi Ćwikle, studentowi geografii kieleckiego uniwersytetu.

 Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Hotelu Kongresowym w Exbudzie, na której obecni byli również prorektorzy tegorocznych laureatów m.in. prorektor ds. badań i współpracy regionalnej WSEiP dr. Zdobysław Kuleszyński oraz prorektor ds. ogólnych UJK prof. Jacek Semaniak.

IKONA_SKN2011Studenci ze Lwowa, Krakowa, Poznania, Zamościa i Kielc byli uczestnikami XI Konferencji Studenckich Kół Naukowych, która odbyła się w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach. Hasłem przewodnim referatów przedstawionych podczas czterech sesji było „Społeczeństwo oparte na wiedzy – wybrane aspekty". Fragmenty referatów prezentowanych przez prelegentów sesji plenarnej można zobaczyć w materiale filmowym. Konferencja jest organizowana rokrocznie przez Samorząd Studencki WSEiP.

Dnia 15 września 2011 r.  Wyższa Szkoła Ekonomii i Praw w Kielcach zaprasza na  Konferencję pt. „Prawo wobec wyzwań współczesności”. Niniejsza sesja naukowa stanowi koleją z cyklu Konferencji Naukowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach w ramach projektu nr  POKL.04.01.01-00-168/09 pn. „Specjalność Prawo administracji publicznej i gospodarcze, kursy przygotowujące do egzaminu aplikacyjnego oraz doszkalanie kadry naukowej zakresu specjalistycznych języków obcych”.
Celem Konferencji jest skupienie uwagi na aktualnych, kluczowych problemach prawoznawstwa, ocena istniejącego stanu normatywnego oraz określenie kierunków pożądanych zmian regulacji prawnych, więcej informacji na stronie: www.wseip.edu.pl/prawo

logo

Wyższa Szkoła Ekonomi i Prawa w Kielcach jest jednym z nielicznych ośrodków akademickich w woj. świętokrzyskim, który posiada prawa do certyfikowania ECDL. W Uczelni przeprowadzane są egzaminy ECDl Start, ECDL Citzen, ECDL Webstarter.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence) jest certyfikatem, który poświadcza, że jego posiadacz zdał pomyślnie teoretyczny egzamin sprawdzający wiedzę w zakresie podstawowych pojęć technologii informatycznej i sześć egzaminów praktycznych sprawdzających umiejętność obsługi komputera.

Certyfikat ECDL zachowuje swoją ważność bezterminowo.

Cele ECDL:

  • Podwyższenie poziomu umiejętności użytkowania komputera u wszystkich zatrudnionych i chcących podjąć pracę.
  • Wzrost wydajności wszystkich pracowników, którzy w swojej pracy korzystają z komputera.

  • Umożliwienie lepszego wykorzystania nakładów na technologię informatyczną.

  • Zrozumienie potrzeby wyrabiania dobrych nawyków w pracy z komputerem w celu zapewnienia wysokiej jakości jej wyników.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach posiada certyfikowane labolatorium do przeprowadzania egzaminów ECDL.

Egzaminator ECDL w WSEIP:
Michał łatasiewicz, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach od kilku lat organizuje dla uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych Kielc i regionu świętokrzyskiego specjalistyczne warsztaty edukacyjne. W bieżącym roku kontynuujemy tę tradycję.

Pragniemy zaprosić uczniów na cykl bezpłatnych, poszerzających wiedzę, specjalistycznych zajęć edukacyjnych - w maju, w okresie matur oraz w czerwcu (konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie terminu, z wyprzedzeniem co najmniej 7 dni). Koszt przejazdu autokarem, pobytu w Uczelni oraz uczestnictwa w warsztatach pokrywa Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa w Kielcach.

Zgłoszenie należy kierować na adres: Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, 25-734 Kielce, ul. Jagiellońska 109 A, można również skorzystać z drogi internetowej, rejestrując się na stronie www.warsztaty.wseip.edu.pl

Miło nam poinformować, że zespół studentek III roku ekonomii (studia stacjonarne) w składzie: Katarzyna Skowera, Paulina Stępień, Magdalena Śliwa, Katarzyna Śliwa zakwalifikował się do 2. etapu XV edycji prestiżowego konkursu Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości „Przedsiębiorczość, Finanse, i Zarządzanie".

IKONA_konkturys2011Finał konkursu „Świętokrzyski produkt turystyczny”, zorganizowanego przez pracowników i studentów Kierunku Turystyka i Rekreacja Wydziału Nauk Społecznych WSEiP, był niepowtarzalną okazją, by studenci podczas warsztatów sprawdzili się w roli moderatorów, kierujących grupami pracującymi m.in. nad analizą SWOT, rolą dziedzictwa kulturowego w tworzeniu produktu turystycznego, czy tworzącymi zarys strategii promocji świętokrzyskiego produktu turystycznego. Uczestnikami konkursu i warsztatów byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Finał odbył się w ramach międzynarodowych targów turystyki wiejskiej Agrotravel, a z materiału filmowego  można dowiedzieć się m.in., co odpowiedziała wicewojewoda świętokrzyski Beata Oczkowicz na pytanie - czy Świętokrzyskie jest na sprzedaż.

Kategoria literacka:
I miejsce – Agnieszka Sławska  z Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim
(opiekun: Edyta Jamróz)
II miejsce – Rafał Szklarski z IV Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrowcu Świętokrzyskim
(opiekun: mgr Zbigniew Tyczyński)
III miejsce – Patryk Ptak, Grzegorz Miśal z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie
(opiekun: Michał Piorun)

Kategoria literacka:
I miejsce – Agnieszka Kowal  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie
II miejsce – Justyna Kowalska, Aleksander Adamczyk, Dariusz Wiercichowski (praca zespołowa) z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach
III miejsce – Adrianna Kowalska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie

S6301060

S6301051

S6301061

12.03.2011 odbył się wyjazd zorganizowany dla studentów kosmetologii Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. E. Lipińskiego na targi kosmetyczne do Warszawy.

IKONA_ponsWyższa Szkoła Ekonomii i Prawa była gospodarzem inauguracyjnego spotkania projektu PONS (POlish-Norwegian Study) - Ustanowienie infrastruktury dla badania zdrowia populacji Polski. Projekt jest realizowany przy wsparciu Norweskiego Mechanizmu Finansowego. W ramach projektu zbadana zostanie wybrana populacja mieszkańców Kielc oraz wiejskich gmin powiatu kieleckiego. O celach projektu i przyznawanych funduszy można dowiedzieć się z materiału filmowego z wypowiedzi m.in. Ambasadora Królestwa Norwegii Enoka Nygaarda.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, organizują II edycję konkursu pn. „Rola administracji samorządowej w rozwoju regionu – teraźniejszość i wyzwania przyszłości”. Konkurs, nad którym patronat objęła  Świętokrzyska Kurator Oświaty pani Małgorzata Muzoł,  skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.
      Celem Konkursu jest promowanie wśród młodzieży wiedzy na temat zadań, organizacji i mechanizmów funkcjonowania administracji samorządowej w województwie świętokrzyskim oraz problemów i wyzwań cywilizacyjnych, którym musi sprostać.

ckuZ przyjemnością informujemy, że Centrum Kształcenia Ustawicznego WSEiP zostało wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu  Pracy w Kielcach pod numerem 2.26/00010/2011.

 

Bez_nazwy_1XIII Olimpiada Wiedzy o Prawie eliminacje okręgowe - 26 lutego 2011 r.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach jest współorganizatorem Olimpiady Wiedzy o Prawie (nadzoruje przebieg eliminacji szkolnych i przeprowadza eliminacje okręgowe).

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach organizuje Konkurs nt. Unia Europejska XXI wieku – szanse i perspektywy. Patronat nad Konkursem objęła deputowana do Parlamentu Europejskiego Pani Róża Thun. Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych regionu świętokrzyskiego, zainteresowanych procesami integracji europejskiej, możliwościami rozwoju, a także oczekiwaniami z tym związanymi, szczególnie w kontekście miejsca Polski we Wspólnocie. Pragniemy gorąco zachęcić uczniów Szkół Ponadgimnazjlanych do udziału w Konkursie.

naglowek

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im prof. E. Lipińskiego w Kielcach bierze udział w ogólnopolskim programie "Bankowość * Finanse * Samorząd: Wiedza on-line", organizowanym przez Związek Banków Polskich i Wydawnictwo Centrum Prawa Bankowego i Informacji we współpracy z Komisją Nadzoru Finansowego.

Logo_promocja_zdrowia_min2Wydział Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach zorganizował konferencję naukową pt. Promocja zdrowia inwestycją w społeczeństwo XXI wieku, która odbyła się w dniach 18-19 marca 2011 r. w Kielcach w siedzibie WSEiP. Konferencja adresowana jest do reprezentantów świata nauki, zajmujących się problematyką zdrowia publicznego a promocji zdrowia i edukacji zdrowotne w szczególności. Szerokie określenie tematyki konferencji umożliwia udział w niej specjalistów z zakresu medycyny, nauk humanistycznych, nauk społecznych, prawa i ekonomii w celu zidentyfikowania problemów, jakie wiążą się z tematyka edukacji zdrowotnej na terenach Polski Wschodniej, Rzeczypospolitej i w krajach Unii Europejskiej.

Liczymy, że dobór referatów oraz toczona przy okazji ich prezentacji dyskusja, przyczynią się do należytego określenia wyzwań i problemów edukacji zdrowotnej.
Jako pokłosie konferencji, jej organizatorzy planują opublikowanie referatów w postaci recenzowanej monografii.
Organizatorzy wyrażają nadzieję, że ze względu na tematykę konferencji oraz na planowaną publikację, spotka się ona z zainteresowaniem.
Konferencja jest współfinansowana przez instytucje realizujące zadania w zakresie szeroko pojętej edukacji zdrowotnej.

IKONA_ThunWspólny rynek wewnętrzny jest największym osiągnięciem Unii Europejskiej, podkreśla europosłanka Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein i dlatego - jak mówiła podczas, zorganizowanego przez Wydział Nauk Społecznych WSEiP, spotkania ze studentami - "uczestniczę w pracach Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumenta”. Jak każdy poseł do PE bierze udział w pracach dwóch komisji. Tą drugą jest Komisja Edukacji, Kultury i Komunikacji Społecznej. Podczas spotkania posłanka przedstawiła m.in. uchwalone w grudniu 2010 roku rozporządzenie PE, powołujące do życia instytucję inicjatywy obywatelskiej na poziomie unijnym. Inicjatywa obywatelska jako potencjalne źródło prawa funkcjonuje w kilku krajach członkowskich UE, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Szwecji. W Polsce aktualnie obowiązująca instytucja inicjatywy obywatelskiej ma swoje umocowanie w art. 118 ust. 2 uchwalonej w dniu 2 kwietnia 1997 roku Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, dla którego aktem wykonawczym jest ustawa z dnia 24 czerwca 1999 roku „O wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli” (Dz.U. z 1999 r. Nr 62, poz. 688). Nie zawsze instytucje europejskie są liderem wyznaczającym azymut. Także one czerpią z doświadczeń państw członkowskich.

O znaczeniu roli posła-sprawozdawcy w europejskim procesie legislacyjnym, wciąż istniejących barierach w swobodnym działaniu unijnego rynku wewnętrznego i zasadach funkcjonowania europejskiej inicjatywy obywatelskiej, można dowiedzieć się z materiału filmowego

Katedra Zarządzania wraz z Katedrą Rachunkowości, Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach serdecznie zapraszają pracowników naukowo-dydaktycznych do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej na temat: "Zarządzanie w warunkach kryzysu finansowego", która odbędzie się w dniach 17-18 maja 2011 roku w siedzibie głównej Uczelni. Szczegółowe informacje tutaj 

Katedra Zarządzania wraz z katedrą Rachunkowości, Finansów i Bankowości 
Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach
serdecznie zapraszają pracowników naukowo-dydaktycznych do udziału w
ogólnopolskiej konferencji naukowej na temat:"Zarządzanie w warunkach
kryzysu finansowego", która odbędzie się w dniach 17-18 maja 2011 roku w
siedzibie głównej Uczelni.

szczegółowe informacje tutaj (wstawić ulotkę informacyjną z załacznika)
Katedra Zarządzania wraz z katedrą Rachunkowości, Finansów i Bankowości 
Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach
serdecznie zapraszają pracowników naukowo-dydaktycznych do udziału w
ogólnopolskiej konferencji naukowej na temat:"Zarządzanie w warunkach
kryzysu finansowego", która odbędzie się w dniach 17-18 maja 2011 roku w
siedzibie głównej Uczelni.

szczegółowe informacje tutaj (wstawić ulotkę informacyjną z załacznika)
karta zgłoszeniowa tutaj (wstawić kartę zgłoszeniową z załącznika)

karta zgłoszeniowa tutaj (wstawić kartę zgłoszeniową z załącznika)

IKONA_visage3Makijaż dobrany do rodzaju oświetlenia, fryzura odporna na karnawałowe szaleństwa, kreacja przyciągająca uwagę, dodatki subtelnie sygnalizujące charakter osoby – te i inne elementy mają, jak podkreślała, prowadząca pokaz, Ewa Filipecka z Akademii Makijażu, tworzyć spójną całość, kreującą niepowtarzalny styl, zwracającą uwagę, ale jednocześnie pozwalającą na swobodę i zapewniającą dobre samopoczucie. O tym, jak to osiągnąć, można było dowiedzieć się podczas, zorganizowanego przez Wydział Nauk o Zdrowiu WSEiP, pokazu stylizacji karnawałowej. Rolę modelek wypełniły słuchaczki Kierunku Kosmetologia Wydziału Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach, a makijaże wykonywali styliści z Salonu Wizaż Expert.

Uwaga, młodzi pracownicy i absolwenci WSEiP. Sekretariat UNESCO prowadzi rekrutację do programu UNESCO Young Professionals.   Program skierowany jest do młodych osób, które chciałyby zdobyć doświadczenie w pracy w organizacji międzynarodowej. Wyłonieni uczestnicy programu zostaną zatrudnieni na rok w Sekretariacie UNESCO w Paryżu lub w jednym z biur terenowych tej organizacji. Zgłoszenia przyjmowane są przez Polski Komitet ds. UNESCO do dn. 31 stycznia 2011 r. Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Polskiego Komitetu ds. UNESCO pod adresem:http://www.unesco.pl

logo152. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
eliminacje okręgowe - 15 stycznia 2011 r.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach zorganizowała - już po raz czwarty - eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tegoroczna - pięćdziesiąta druga – edycja Olimpiady ma temat wiodący – Sport w życiu społecznym.

Do eliminacji okręgowych przystąpiło 43 uczniów z 22 szkół województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy rozwiązywali trudny test złożony z 15 pytań, a następnie odpowiadali na pytania problemowe. Komitet Okręgowy Olimpiady, któremu przewodniczył dr hab. prof. WSEiP Kazimierz Kloc, wyłonił 5 finalistów, którzy będą reprezentować region świętokrzyski w zawodach centralnych (12-13 marca 2011 r., w Uniwersytecie Warszawskim).

IKONA_Mela"Kalectwo jest stanem umysłu” – tak Janek Mela, określając bierność, różnicuje je od niepełnosprawności, będącej defektem fizycznym. Ta i inne wypowiedzi najmłodszego w historii polarnika, który zdobył obydwa bieguny w ciągu jednego roku, wywarły niezatarte wrażenie na słuchaczach. Relację ze spotkania, które odbyło się w auli Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa, można obejrzeć w materiale filmowym.