mep2011mR_Thun_mep2011mW prestiżowym plebiscycie na najlepszego europarlamentarzystę Róża Thun wygrała     w kategorii Rynek Wewnętrzny i Ochrona Konsumentów. Kryształowe statuetki MEP Awards w kształcie gwiazdy przyznawane są co roku najbardziej pracowitym i wpływowym posłom do Parlamentu Europejskiego.

Nagrody przyznawane są od 2005 roku. Plebiscyt organizowany jest przez „The Parliament Magazine”, dwutygodnik zajmujący się działalnością Unii Europejskiej. Kandydatów zgłaszają europejskie organizacje, stowarzyszenia oraz instytucje obserwujące prace Parlamentu Europejskiego. To na podstawie ich wskazań opracowywana jest tzw. krótka lista, zawierająca trzy nazwiska w każdej z 16 kategorii. Zwycięzcę spośród nominowanych w ten sposób eurodeputowanych wybierają wszyscy posłowie Parlamentu Europejskiego w głosowaniu internetowym.


- Jestem wdzięczna moim kolegom europarlamentarzystom za to wyróżnienie. To dla mnie wielkie zobowiązanie na przyszłość by dalej znosić bariery, na jakie napotykają obywatele, w tym przedsiębiorcy, na jednolitym rynku. Ten wspólny rynek to wielki fundament integracji europejskiej, więc musimy o niego dbać jak się dba o dom rodzinny - powiedziała Róża Thun.
Świętokrzyska europosłanka PO otrzymała nagrodę w kategorii Rynek Wewnętrzny     i Ochrona Konsumentów. Z jej inicjatywy 2-4 października w Krakowie w odbyło się Forum Jednolitego Rynku, które było największym tegorocznym wydarzeniem dotyczącym tematyki europejskiego wspólnego rynku. Eurodeputowana zabiega również o zmniejszenie opłat za roaming oraz o powszechny i bezpieczny dostęp do szybkiego Internetu. W swojej pracy skupia się też na zniesieniu barier w zakupach online w całej UE.