53olimpliada

wseip_logo

53. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Zawody okręgowe
Kielce, 14 stycznia 2012 r.

53_Olimp
14 stycznia 2012 r. w WSEiP odbyły się eliminacje okręgowe 53. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wzięło w nich udział 37 uczniów z 20 szkół ponadgimnazjalnych woj. świętokrzyskiego, zakwalifikowanych w wyniku eliminacji szkolnych. Uczestnicy Olimpiady rozwiązywali test, a następnie odpowiadali na pytania problemowe (temat wiodący bieżącej edycji Olimpiady: Etyka w życiu publicznym).

Komitet Okręgowy Olimpiady, na czele którego stoi prof. dr hab. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, wyłonił czworo finalistów, którzy w dniach 10-11 marca będą reprezentować nasz region w zawodach centralnych (w Uniwersytecie Warszawskim):

Agata Bidas  I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum
w Sandomierzu
I
Tomasz Przybytniewski   Liceum Ogólnokształcące nr III im. Władysława Broniewskiego
w Ostrowcu Świętokrzyskim
Andrzej Lenartowicz  I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
w Kielcach
Michał Podsiadło  II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego
w Kielcach
IV

Wszystkim uczestnikom eliminacji, a szczególnie laureatom - serdecznie gratulujemy !!!

Uczestnicy Olimpiady otrzymali nagrody i upominki, których fundatorami byli:
• dr Tadeusz Dziekan - rektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach
• Róża Thun - posłanka do Parlamentu Europejskiego (bilet do Brukseli)
• Jacek Włosowicz – poseł do Parlamentu Europejskiego (2 bilety do Brukseli)
• Czesław Siekierski – poseł do Parlamentu Europejskiego (bilet do Brukseli)
• Artur Gierada – poseł na Sejm RP
• Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Kielcach
… dzięki eurodeputowanym finaliści Olimpiady wyjadą na wycieczki edukacyjne do Brukseli.