e_TALIAmW dniach 11 - 14 stycznia 2012 r. gościliśmy w WSEiP przedstawicieli szkół wyższych i innych instytucji edukacyjnych z Belgii, Hiszpanii, Irlandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. realizujących projekt e-TALIA. Celem projektu, finansowanego przez Komisję Europejską, jest przygotowanie systemu nauczania języka angielskiego i niemieckiego dla sektora turystyki i rekreacji. W większości nauczanie będzie prowadzone online. Przedstawiciele polskiego partnera projektu - kieleckiej szkoły językowej Global Village - przedstawili przygotowane przez siebie 30 multimedialnych lekcji, które będą podstawą kursów. W skład lekcji wchodzi m.in. czterdzieści krótkich filmów oraz dziesiątki nagrań audio - wszystko w wykonaniu native speakers.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa będzie wśród pierwszych europejskich uczelni - obok uniwersytetów w brytyjskim Coventry i hiszpańskiej Walencji - które rozpoczną wkrótce nauczanie z wykorzystaniem nowego programu.