wejście do King’s College Uniwersytetubudynek Syndykatu Egzaminacyjnego Uniwersytetu CambridgeNa uniwersytecie Cambridge spotkało się w ostatnich dniach lutego kilkunastu organizatorów egzaminów językowych z Europy i Azji. Polskę reprezentował m.in. dyrektor ds. współpracy międzynarodowej WSEiP, menedżer świętokrzyskiego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge, Zbigniew Szczepańczyk.

Mówiono m.in. o rosnącej roli egzaminów komputerowych. W przypadku najpopularniejszych w Polsce egzaminów "First", "Advanced" i "Proficiency" część ustna egzaminów odbywa się wciąż z udziałem żywego egzaminatora, ale są już egzaminy, w przypadku których zdający nagrywa na komputerze swoje wypowiedzi, które następnie sprawdzane są w Cambridge.

 Inną nowością jest wykonywanie zdjęć egzaminowanych, obowiązkowe od lipca w przypadku wszystkich egzaminów. Zdjęcia będą wykonywane podczas egzaminów ustnych przez pracowników centrum egzaminacyjnego, przy pomocy kamerki komputerowej i przekazywane do bazy danych w Cambridge.

Założony w 1208 roku Uniwersytet Cambridge uznawany jest za jedną z najlepszych uczelni wyższych na świecie, obok Oxfordu oraz amerykańskiego Harvardu i MIT. Jej obecnym rektorem urzędującym jest Sir Leszek Krzysztof Borysiewicz , urodzony w Wielkiej Brytanii syn polskich emigrantów. Nasza uczelnia jest akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym Uniwersytetu Cambridge.

Na zdjęciach: budynek Syndykatu Egzaminacyjnego Uniwersytetu Cambridge, wejście do King’s College Uniwersytetu.