WSEiPkurierstudencki.pl20 kwietnia 2012 roku w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa odbyły się warsztaty i uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nt. „Oferta turystyczna regionu świętokrzyskiego dla turysty zagranicznego” w ramach IV Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2012. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Wydział Nauk Społecznych WSEIP. W imprezie wzięło udział ponad 200 uczniów z 26 szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.
Celem konkursu, nad którym patronat objęli Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas, Świętokrzyski Kurator Oświaty Pani Małgorzata Muzoł i prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Pan Jacek Kowalczyk, było rozwijanie wśród młodzieży umiejętności dostrzegania walorów krajoznawczych, kulturowych i atrakcji turystycznych regionu świętokrzyskiego oraz jego promocji dla turysty zagranicznego.

Laureaci konkursu:

V Liceum Ogólnokształcące
im. ks. P. Ściegiennego w Kielcach
opiekun Jolanta Maciągowska

Zapraszamy na stronę kurierstudencki.pl do zapoznania się z relacją przygotowana przez dziennikarzy Kuriera Studenckiego.