SDBI„Surfuję, szanuję” to hasło przewodnie II Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Prawa oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Szkolenia Nauczycieli. W ramach obchodów Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu swój finał miał konkurs literacko-plastyczny, którego celem było propagowanie odpowiedzialnego użytkowania sieci internetowej. Jak podkreśliła mgr Monika Zawadzka-Chłopek z ŚODMiDN wszystkie finałowe prace „były na swój sposób piękne, wyjątkowe, niespotykane, z ogromnymi walorami edukacyjnymi i artystycznymi”. Nic dziwnego, że jury, aby ocenić 236 prac, obradowało dwa dni. W materiale filmowym  można obejrzeć relację z uroczystości.