Studenci WSEIP w Kielcach od wielu lat organizują rajdy o charakterze górskim. Zdobywali już Koronę Gór Polski, Główny Szlak Beskidzki, ale także pokonują piękne szlaki Gór Świętokrzyskich.Tradycyjną imprezą współorganizowaną przez Uczelnię jest 100 kilometrowy supermaraton pieszy „Twardziel Świętokrzyski”, odbywający się w tym roku po raz dziewiąty na przełomie kwietnia i maja. Jest to ogólnopolski rajd o dużej renomie wśród piechurów i biegaczy – maratończyków.
W roku bieżącym postanowiliśmy zorganizować rajd dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Trasa Rajdu jest krótsza - 20 kilometrowa - ale bardzo ciekawa. Wiedzie przez najatrakcyjniejszy odcinek Gór Świętokrzyskich – Łysogóry, czerwonym szlakiem im. E. Massalskiego.

Organizatorzy: Studenci kierunku Turystyka i Rekreacja Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach
Komandor Rajdu: Mgr Andrzej Żeleźnikow
Cele Rajdu:

• promocja Regionu Świętokrzyskiego, a szczególnie atrakcji Łysogór,
  • propagowanie turystyki pieszej i innych form aktywnego spędzania czasu wolnego,
  • wdrażanie młodzieży do udziału w różnorodnych formach turystyki i rekreacji w wieku dorosłym.