Kalendarium 2014

mikolaj1

mikolaj2

mikolaj

Studenci Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych 19 grudnia 2014 r. złożyli wizytę w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Kielcach mieszczącym się przy ulicy Langiewicza. Dzień wcześniej na imprezie „Chocolate Party” miała miejsce coroczna zbiórka czekolad dla dzieci odbywających leczenie. Inicjatorami akcji była Uczelniana Rada Samorządu Studentów WSEPiNM przy współpracy z kieleckim klubem „Euforia”. Zamiast płatnego „biletu” wstępu należało przynieść tabliczkę słodkiego przysmaku. Podczas kwesty zostało zebranych ponad 100 czekolad, które później wraz z innymi słodyczami trafiły do dzieci.Przedstawiciele studentów URSS odwiedzili m.in. oddział ortopedyczny, płucny oraz wewnętrzny w sumie obradowali dwudziestkę piątkę dzieci. Pragną oni serdecznie podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w tą wspaniałą inicjatywę. Poza słodyczami dzieci otrzymały również pluszaki podarowane przez Studentów naszej Uczelni. Uśmiechy na twarzach maluchów to największe podziękowanie dla organizatorów przedsięwzięcia.

 18 XI 2014 118 XI 2014

W dniach 18-19 listopada 2014 r. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych gościła na targach edukacyjnych w Mielcu i Dębicy. Przedsięwzięcie miało na celu udzielenie pomocy uczniom szkół ponadgimnazjalnych w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Na terenie stoiska naszej uczelni uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną WSEPiNM.

VI Dni Kosmetologii pt. "Kosmetologia w życiu współczesnego człowieka" odbyły się 15 listopada 2014 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielacach. 
Tematyka sesji obejmuje zagadnienia:
1. Interdyscyplinarne znaczenie kosmetologii .
2. Fizjoterapia i odnowa biologiczna.
3. Zdrowie i uroda w kosmetologii.

http://www.dnikosmetologii.wseip.edu.pl/

XI 2014

XI 2014 1

W dniach 13-14.11.2014 r. w Tarnowie oraz Bochni odbywały się targi edukacyjne, na których między innymi wystawcami była nasza uczelnia. Na stoisku WSEPiNM można było zapoznać się z ofertą edukacyjną.

styp1

styp2

styp3

Kilkadziesiąt młodych osób z Ukrainy podjęło w roku akademickim 2014/15 naukę w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Wśród tak licznego grona studentów jest również 10 żaków, którzy odebrali z rąk Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego oraz Rektora WSEPINM dra Tadeusza Dziekana stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie. 

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Olga Stetsiuk studentka 1 roku pielęgniar-stwa, Andrii Melnyk, Daria Golowczuk, Protsenko Vadym oraz Krystyna Mykyckur studenci pierwszego roku na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Oleg Mazurchenko i Dmytro Harryliuk, studenci I roku kierunku prawo. Alekej Sanczak student pierwszego roku kierunku fizjoterapia. Iryna Melnychuk i Mariia Semchuk  studentki pierwszego roku kierunku kosmetologia.

ARO mm8 listopada 2014 r. odbyło się szkolenie w ramach Akademii Rozwoju Osobowości. Temat szkolenia: START-UP BEZ FORSY

Szkolenie poprowadził Łukasz Chrzanowski- trener rozwoju osobistego. Prowadzi szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, sprzedaży, marketingu oraz perswazji. Ma za sobą 682 przeczytane książki, 1785 h kursów, 8754 pozyskanych - jak do tej pory - klientów dla firm, z którymi współpracował.

pr admi i gospod OWydział Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach zorganizował Konferencję Naukową podsumowującą kursy przygotowujące do egzaminu na aplikację prawnicze pn. „Prawo administracyjne i gospodarcze a sytuacja przedsiębiorcy na rynku polskim”, która odyła się 7 listopada 2014 r.
Informacje tutaj.

Publikacja do pobrania tutaj.

Udział bezpłatny!

Konferencja organizowana w ramach projektu nr POKL.04.01.01-00-168/09 pn. „Specjalność Prawo administracji publicznej i gospodarcze, kursy przygotowujące do egzaminu aplikacyjnego oraz doszkalanie kadry naukowej zakresu specjalistycznych języków obcych”.

stadion2stadion1

30 października 2014 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się XIV Konferencja "Bezpieczny Stadion". Jej uczestnicy omówili zagadnienia związane z organizacją i bezpieczeństwem meczów piłki nożnej. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele naszej uczelni. Na stoisku WSEPiNM można było zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną

20141024

W dniu 24.10.2014 r. odbyły się XXVI Powiatowe Targi Pracy w Zagnańsku, na których swoje stoisko miała WSEPiNM. Na terenie naszego stoiska, można było zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

20141022 102255

20141022 103259

22 października 2014 r. w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Skarżysku – Kamiennej odbyły się Regionalne Targi Pracy „Edukacja-Przedsiębiorczość-Zatrudnienie”. Targi zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku – Kamiennej wpisywały się w kalendarz VI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Na terenie imprezy targowej, w ramach strefy edukacyjnej był uruchomiony punkt informacyjny dotyczący naszej Uczelni.

IKONA gaudea2014

W Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015. W tym roku kandydaci na studia mają do wyboru między innymi nowe kierunki studiów – administracja oraz bezpieczeństwo wewnętrzne. Te zmiany oraz zaplanowane uruchomienie studiów magisterskich na kierunku kosmetologia podsumował podczas przemówienia inauguracyjnego J.M. Rektor WSEPiNM dr Tadeusz Dziekan mówiąc, że „w naszej uczelni oferta edukacyjna ulega stałym zmianom, ponieważ zmianie ulegają oczekiwania studentów i absolwentów szkół średnich…”. Wykład inauguracyjny pt. „Korupcja jako naruszenie sprawiedliwości społecznej” wygłosił Dziekan Wydziału Prawa WSEPiNM dr Krzysztof Wątorek. W materiale filmowym można obejrzeć fragmenty uroczystości inaugurującej nowy rok akademicki

Inauguracja 2014 2015022

11 października 2014 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015. Wykład inauguracyjny pt. "Korupcja jako naruszenie sprawiedliwości społecznej" wygłosił dr Krzysztof Wątorek - dziekan Wydziału Prawa WSEPiNM.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

IX 2014

29 września 2014 roku Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach brała udział w I Targach Edukacji i Pracy. Targi odbyły się w Hala MOSIR w Nowym Sączu. Na naszym stoisku, zwiedzający Targi mogli zapoznać się z ofertą naszej Uczelni.

2014 09 26

W dniu 26.09.2014 r. odbyły się XXV Powiatowe Targi Pracy w Łopusznie, na których swoje stoisko miała WSEPiNM. Na terenie naszego stoiska, można było zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

2014 09 23

23.09.2014 r. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych gościła na Kieleckim Salonie Maturzystów Perspektywy 2014. Impreza odbywała się na terenie Politechniki Świętokrzyskiej. Podczas trwania targów, na stoisku WSEPiNM, można było zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni.

Jedna z najważniejszych nagród gospodarczych w regionie Skrzydła 2014 po raz kolejny została przyzana WSEPINM za kształcenie studentów i rozwój własnej kadry naukowej

19 września 2014 r. w Best Western Grand Hotel w Kielcach wręczyone zostaly Skrzydła 2014 - statuetki najstarszej w regionie świętokrzyskim nagrody gospodarczej. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych została uhonorowana za kształcenie studentów i rozwój własnej kadry naukowej.

skrzydla 2014

Statuetkę w imieniu Uczelni odebrał dr Wiktor Krasa

skrzydla 2014 1

Laureaci Nagrody Gospodarczej Skrzydła 2014

skrzydla 2014 2

WSEPiNM reprezentowali również asystenci i absolwenci Uczelni


Uczelnia systematycznie realizuje swoje strategiczne założenia związane z kształceniem studentów będąc otwarta na potrzeby gospodarcze i społeczne regionu oraz kraju. Ma to swoje odzwierciedlenie w elastyczności oferty kształcenia w zakresie prowadzonych kierunków i specjalności. Rozwój kadry opieramy na dużej grupie zatrudnionych asystentów, którzy od kilku lat systematycznie zasilają grono adiunktów i samodzielnych pracowników nauki.

2014 09 16

W dniu 16.09.2014 r. odbyły się Targi Współpracy Międzynarodowej Regionu Świętokrzyskiego, zorganizowane w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach. Na terenie naszego stoiska, można było zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

Busko 2014

12.09.2014 r. Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zorganizował konferencję „Potencjał sektora uzdrowiskowego Województwa Świętokrzyskiego”. Wydarzenie, odbyło się w Sanatorium „Marconi” w Busku-Zdroju . Wśród zaproszonych gości, była również nasza uczelnia. Na stoisku WSEPiNM, zainteresowani mogli zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną.

PiekoszowW dniu 05.09.2014 r. odbyły się XXIV Powiatowe Targi Pracy w Piekoszowie, na których swoje stoisko miała WSEPiNM. Na terenie naszego stoiska, można było zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

Kurozwęki

Kurozwęki1

W dniach 8 -10.08.2014 r. w miejscowości Kurozwęki odbyła się impreza „Dziki Zachód”, na której gościła Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych. Na stoisku naszej uczelni można było uzyskać informację na temat studiów w WSEPiNM, skorzystać z bezpłatnych badań krwi oraz pomiaru ciśnienia tętniczego.

siab koniec siab koniec1

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych wraz z Business Academy Aarhus z Danii zakończyła realizację I edycji Świętokrzyskiej Akademii Biznesu prowadzonej w Sandomierzu w ramach Programu „Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością” http://swietokrzyskieswiss.pl
Jest to pilotażowy program realizowany przy współpracy Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i finansowany ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy na mocy umowy ramowej pomiędzy Szwajcarską Radą Federalną oraz Rządem Polskim.

sw Kielc

W dniach 27- 29.06.2014 r. w czasie „Święta Kielc” swoje stoisko miała Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych, na terenie którego można było zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

1 11 2

W dniu 06.06.2014 r. odbyły się XXIII Powiatowe Targi Pracy w Chęcinach, na których swoje stoisko miała WSEPiNM. Na terenie naszego stoiska można było zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni

17 i 18 czerwca gościliśmy w WSEPiNM naszych partnerów w projekcie TeamCoaching, przedstawicieli uczelni z Austrii, Hiszpanii, Irlandii, Niemiec i Włoch. Projekt ma na celu rozwinięcie opracowanej wstępnie przez niemiecką Volkshochschule Freyung-Grafenau metodologii wspomagania młodych osób poszukujących pracy lub pragnących rozpocząć działalność gospodarczą. Uczestnicy szkolenia podnoszą swoje kwalifikacje, uczą się pracować w zespole i znajdować w nim dla siebie miejsce odpowiadające swoim umiejętnościom, wspólnie formułować i realizować zadania.
W pilotażowym szkoleniu przeprowadzonym w WSEPiNM uczestniczyli członkowie naszej Akademii Rozwoju zdjęcie 3Osobowości, a prowadziły je dr Magdalena Rycerz-Fiuk, dr Joanna Szproch i mgr Katarzyna Lipska.
Po zakończeniu projektu zamierzamy wdrożyć jego efekty w naszej uczelni oraz przekazać przygotowywane przez nas wydawnictwa do innych polskich szkół wyższych.

zdjęcie 3zdjęcie 1zdjęcie 2

lapa1lapa2

14.06.2014 r. w Parku Miejskim w Kielcach odbył się festyn na rzecz schroniska dla zwierząt wlapa2 Dyminach „ Podaj Pomocną Łapę”. Podczas imprezy przy naszym stoisku promocyjnym można było uzyskać informacje dotyczące oferty edukacyjnej WSEPiNM.

20140602 121318W dniu 02.06.2014 z okazji Dnia Dziecka oraz Dni Chemika, Puławski Park Naukowo-Technologiczny wraz z Grupą Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. zorganizowały Dzień Małego Chemika w Puławskim Parku Naukowo – Technologicznym. Wśród zaproszonych gości były również nasze przedstawicielki Diana Głownia i Paulina Łochowska, które prowadziły wykład dotyczący daktyloskopii w praktyce.

20140602 12094420140602 121131 20140602 130405

20140531 152431Dnia 31.05.2014 r. w Ożarowie odbył się festyn „Edukacja i Praca”. Na terenie imprezy przy naszym stoisku promocyjnym można było uzyskać informacje dotyczące oferty edukacyjnej WSEPiNM.

20140531 150510

comenius sealeveryUwaga studenci wyjeżdżający na praktyki lub studia do Czech, Litwy, Łotwy i Niemiec!

Podstaw języka każdego z ww. krajów możecie się nauczyć samodzielnie na multimedialnym kursie pod adresem www.eu-everyplace.eu
Kurs, przygotowany z udziałem pracowników naszej uczelni, został właśnie uhonorowany Nagrodą Comeniusa - najważniejszą i najstarszą europejską nagrodą dla materiałów edukacyjnych wykorzystujących technologie informatyczne. Wręczenie nagród nastąpi 19 czerwca w Berlinie.

zdjęcie 410 czerwca w naszej uczelni spotkali się członkowie europejskiego konsorcjum realizującego projekt "Silver Sidekicks", mający na celu przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu osób starszych. Oprócz WSEPiNM w realizacji dwuletniego unijnego projektu uczestniczą instytucje edukacyjne z Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch.Poza dyskusją merytoryczną usłyszeliśmy wiele pochlebnych słów na temat uczelni i naszego miasta.

zdjęcie 1zdjęcie 2zdjęcie 3

 

08.06.2014 w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Koniecpolu odbył się festyn „ Wszystkie dzieci są bezpieczne”. Wśród zaproszonych instytucji znalazła się nasza uczelnia. Pracownicy WSEPiNM zorganizowali pokaz ratownictwa medycznego oraz sztuk walki. Na stoisku informacyjnym można było zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni.

20140608 144913

20140608 144620

20140608 144428

20140608 142746

20140608 142745

20140608 142303

20140608 142029

20140608 142146

2014 05 28Dnia 28.05.2014 r. na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie odbyły się Targi Edukacji i Pracy. Na stoisku promocyjnym WSEPiNM osoby zainteresowane mogły zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną.

2014 05 25W dniu 23.05.2014 r. odbyły się Targi Edukacji i Pracy we Włoszczowie. Na terenie targów, u naszych przedstawicieli, była możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelnii.

2014 05 25 1

 

2014 05 18Dnia 18.05.2014 r. w Parku Miejskim w Kielcach odbył się „Festyn Rodzinny”. Na terenie imprezy, przy naszym stoisku promocyjnym można było uzyskać informacje dotyczące oferty edukacyjnej WSEPiNM.

unnamed4

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 30.05.2014 r. studenci kierunku - ratownictwo medyczne: Ewelina Żak i Piotr Kozieł wraz z wykładowcą Jakubem Kasińskim uczestniczyli w festynie: "Zdrowo, wesoło, bezpiecznie". Przeprowadzili pogadankę na temat zachowań w różnych sytuacjach zagrożeń życia, odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów, przeprowadzili pokaz i krótki kurs pierwszej pomocy. Przekazali też informację na temat WSEPiNM.

unnamed2

unnamed3

unnamed1

unnamed

11 czerwca 2014 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyło się II Forum Pracodawców.

Forum organizowane jest w ramach projektu „Masz zawód – masz pracę”, współfinansowanego przez Unię Europejska z Europejskiego Funduszu (priorytet IX: Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach; działanie 9.2: Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego). 
Projekt przewiduje wzrost kompetencji kluczowych oraz poprawę umiejętności i kwalifikacji zawodowych u 400 uczestników, którymi są uczniowie świętokrzyskich szkół zawodowych, między innymi poprzez odbycie 160 płatnych staży u pracodawców. 

Zasadniczymi celami Forum Pracodawców są:

  • przedstawienie możliwości współpracy oraz nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami prowadzącymi kształcenie zawodowe a pracodawcami służącej podniesieniu kwalifikacji zawodowych uczniów i wzmacnianiu ich zdolności do zatrudnienia;
  • przedyskutowanie zagadnień związanych z modernizacją oferty kształcenia zawodowego i dostosowania jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy poprzez wprowadzenie nowych kierunków kształcenia oraz modyfikację programów nauczania na kierunkach istniejących. 

 

chmielnikW dniu 16.05.2014 r. odbyły się XXII Powiatowe Targi Pracy w Chmielniku, na których swoje stoisko miała WSEPiNM. Na terenie naszego stoiska można było zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

solecsolec2Dnia 15.05.2014 w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Solcu nad Wisłą odbył się Majowy Piknik Mundurowy. Wśród zaproszonych instytucji znalazła się nasza uczelnia. Na stoisku informacyjnym WSEPiNM, można było zapoznać się z ofertą edukacyjną. Został również przeprowadzony pokaz pierwszej pomocy.

welltourwelltour1W dniach 27 kwietnia - 10 maja br. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyły się międzynawowe warsztaty z zakresu aktywnej turystyki rodzinnej i turystyki zdrowotnej. Przez 2 tygodnie trzydziestu studentów z Czech, Estonii, Grecji, Litwy oraz z naszej Uczelni przygotowywało kompleksowy projekt biznesplanu SPA dla rodzin z ofertą zabiegową i strategią promocji marketingowej. W warsztatach udział wzięli studenci kierunków turystyka i rekreacja, fWelltour Odysseyizjoterapia oraz kosmetologia. Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wykładowców z zagranicznych uczelni, WSEPiNM oraz praktyków. Ponadto studenci odbyli szereg zajęć poza uczelnią, podczas których poznawali ofertę turystyki rodzinnej i zdrowotnej naszego regionu: Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, gdzie dzięki uprzejmości ROT zostali zapoznani z ofertą turystyczną regionu, Park Jurajski w Bałtowie, Fabrykę Porcelany AS w Ćmielowie, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie i Święty Krzyż. Ofertę turystyki zdrowotnej poznali dzięki zwiedzaniu Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. i Uzdrowiska Solec-Zdrój Sp. z o.o. gdzie studenci mieli możliwość zapoznania się z ofertą zabiegową i spróbowania leczniczych wód siarczkowych, zaś w Hotelu ODYSSEY Wellness&SPA ***** studenci zwiedzili profesjonalne SPA, gdzie mogli skorzystać z rytuałów strefy basenów i saun, a w Basenach Mineralnych w Solcu Zdroju zażywali kąpieli w basenach mineralnych.

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach dziękuje wszystkim Partnerom za współpracę przy realizacji projektu i promocję turystyki w naszym regionie.

Ikona 10 lat w UE

W Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyła się debata pt. „10 lat Polski w Unii Europejskiej” poświecona głównie zbliżającym się wyborom do Parlamentu Europejskiego. W materiale filmowym można zobaczyć opinie posłów i przedstawicieli posłów do PE dotyczące minionego okresu członkowstwa Polski w Unii Europejskiej, a także wysłuchać, co mieli do powiedzenia posłowie w odpowiedzi na kąśliwe pytania publiczności. Moderatorem spotkania był prof. dr hab. Marian Haliżak.

 

20140509 11414920140509 10064009.05.2014 r. w Punkcie Pośrednictwa Pracy we Włoszczowie odbyło się spotkanie z młodzieżą ponadgimnazjalną pt. „Doradztwo Zawodowe – Zawody Przyszłości”. Wśród zaproszonych gości była nasza uczelnia, której przedstawicielki przeprowadziły warsztaty z kosmetologii. Oprócz warsztatów na terenie OHP uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną WSEPiNM.

wdW dniach 22-28 maja 2014 r. w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach odbył się 11. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie.  W siedzibie WSEPiNM w dniach 19 i 20 maja odbyły się pokazy przedfestiwalowe. Partnerem lokalnym Festiwalu była Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.Program: 1-2

20140425 125205 targipracy

W dniu 25.04.2014 r. odbyły się  XXI Powiatowe Targi Pracy w Nowej Słupi, na których swoje stoisko miała WSEPiNM. Na terenie naszego stoiska można było zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

20140411 110544 agrotravel

W dniach 11-13 kwietnia  2014 roku Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych  im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach brała udział w Targach Agro Travel w Kielcach. Targi  odbyły się na terenie kieleckich Targów przy ul. Zakładowej 1.  Na terenie stoiska uczelni można było zapoznać się z ofertą edukacyjną.

zb

Studenci naszej Uczelni uczestniczyli w akcji charytatywnej mającej na celu zbiórkę zabawek i artykułów edukacyjnych (książki, kredki, bloki, gry) dla dzieci przebywających w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym (oddział onkologii dziecięcej) w Kielcach przy ul. Artwińskiego. 

Do udziału w akcji zapraszały Studentki IV roku kierunku prawo Martyna Jamróz, Joanna Rutkiewicz, Martyna Matynia, Martyna Halczyk, Eliza Rogula, Iza Chałubiec, Agata Woźniak, Magda Moskwa

 

20140404 10515320140404 105110

W dniu 04.04.2014 r. podczas X Powiatowych Targów Edukacyjnych w Busku – Zdrój odbył się pokaz kosmetyczny, poprowadzony przez studentki kierunku kosmetologia z WSEPiNM.

20140404 105228

 

 

  

20140401 103739mms img-1752359713

W dniu 1.04.2014 r. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych brała udział w XVII ogólnopolskich Targach Pracy, natomiast 8.04.2014 roku nasza uczelnia zaprezentowała się na VIII edycji Tragów – Praca Kariera Rozwój. Oby dwie imprezy zostawały zorganizowane na terenie Targów Kielce.  Na terenie naszego stoiska wystawienniczego, można było zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

20140401 10450320140408 101430

 

 

 

 

 

 

Gdynia

W dniach 27 – 29 marca 2014 r. reprezentanci Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach uczestniczyli w Międzynarodowym Festiwalu Naukowym E(x)plory. Tegoroczna impreza została zorganizowana przez Fundację Zaawansowanych Technologii w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. E(x)plory to konkurs naukowy, adresowany do młodzieży w wieku od 14 do 20 roku życia. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało około 250 projektów badawczych z terenu całego kraju. Autorzy 150 prac, ocenionych przez jury, jako najlepsze, zaprezentowali je podczas Regionalnych Festiwali Naukowych E(x)plory w Gdyni, Kielcach, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

Kce1KceW dniach 26-28 marca 2014 roku Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach brała udział w XIX Targach Edukacyjnych w Kielcach. Targi odbyły się na terenie kieleckich Targów przy ul. Zakładowej 1 . Na terenie stoiska uczelni można było zapoznać się z ofertą edukacyjną.

Lazne13 kwietnia 2014 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami uzdrowiska Lazne Teplice w Czechach dla studentów kierunku fizjoterapia zainteresowanych praktyką wakacyjną ze stypendium Erasmusa. Obok karta z księgi pamiątkowej uzdrowiska autorstwa naszych studentek.

4

Już po raz dziesiąty studenci WSEPiNM współorganizowali jeden z czołowych maratonów górskich w Polsce „Twardziela Świętokrzyskiego”. W 100 km rajdzie, na trasie Gołoszyce – Strawczynek (czerwony, główny szlak po Górach Świętokrzyskich), corocznie bierze udział ok.150 maratończyków. Warto podkreślić skalę trudności tej imprezy. Przewyższenie na trasie wynosi ok. 2500 m. Pierwsza część rajdu przebiega w nocy, przez najtrudniejszy odcinek, błotnisty i trudny technicznie, w Paśmie Jeleniowskim. A potem jeszcze 75 km przez Św. Krzyż, Łysicę itd…aż do Strawczynka. Stąd tytuł Twardziela uzyskuje zaledwie około 2/3 startujących zawodników, mimo zwykle doskonałego przygotowania do startu.

pit2014

Studenci Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w ramach koła naukowego "Per aspera ad astra" udzielali bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych PIT-37. Pomoc przeznaczona była dla mieszkańców Kielc i okolic, nieprowadzących działalności gospodarczej, którzy chcieliby uzyskać informację na temat wypełniania zeznania podatkowego PIT-37.

Pomoc udzielana przez studentów była nieodpłatna, jej celem było niesienie pomocy i kształtowanie wśród studentów kierunku prawo świadomości traktowania zawodu prawniczego w kategoriach służby publicznej.

Akcja realizowana była przy wsparciu Pierwszego i Drugiego Urzędu Skarbowego w Kielcach. 

 

12W dniach 20-22.03.2014 r. nasza uczelnia wystawiała swoją ofertę edukacyjną na Targach Edukacyjnych – Festiwal Zawodów w Małopolsce. Impreza ta odbyła się w stolicy regionu – Krakowie. Podczas targów zaprezentowało się ponad 50 szkół średnich oraz wyższych.

1W dniach 17-19.03.2014 r. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych gościła na X Targach Edukacyjnych Starpress. Przez trzy dni, odwiedziliśmy trzy miasta: Końskie, Skarżysko-Kamienna oraz Starachowice. Na terenie naszych stoisk uczestnicy targów mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną WSEPiNM. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Kinżanki z Leśnej

12 kwietnia 2014 r. odbyła się prezentacja książki p. Amelii Barbary Sołtysiak pt. »„Kinżanki” z Leśnej«. Książka ta, opublikowana przez Wydawnictwo Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, przywraca pamięć o jednej ze wspaniałych kieleckich szkół – Państwowym Żeńskim Gimnazjum i Liceum im. Bł. Kingi.
Autorce – absolwentce, która maturę zdawała w 1949 r. – udało się zebrać wspomnienia o profesorach i uczennicach „Kingi”, obejmujące okres od 1921 r. do 1950 r., czyli momentu likwidacji przez władze PRL. Jest to pierwsza tak obszerna publikacja o szkole, która mieściła się w gmachu przy ul. Leśnej 16; wypełnia zatem istotną lukę w opisie kieleckiej oświaty i uzupełnia obraz dawnych Kielc o jego ważny, już nieco zapomniany fragment. Jej atutem jest bogata ikonografia – liczne zdjęcia z prywatnych zbiorów absolwentek „Kingi” (publikowane po raz pierwszy); stare fotografie nadają książce charakter albumu, pozwalają chłonąć atmosferę Szkoły i trudnych czasów w jakich wypełniała swoją edukacyjną misję.
W spotkaniu wzięli udział ponadto: dr Zdobysław Kuleszyński – prorektor WSEPiNM, dr Robert Kotowski – dyrektor Muzeum Narodowego, prof. dr hab. Adam Massalski, Karolina Cieślik – recytacje, Aureliusz Mendera – fortepian, Kyeon Yeon Seo - fortepian

Explory 2014 Zaproszenie

27-29 marca 2014 r. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny 

Międzynarodowy Festiwal Naukowy E(x)plory to wielkie święto nauki, które odwiedzili pasjonaci nauki w każdym wieku, w tym również przedstawiciel Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych. Na Gości Festiwalu czekało prawie 50 warsztatów i pokazów naukowych, pokaz projektów badawczych najlepszych młodych naukowców z Polski i zagranicy, kino Discovery Science, naukowy chillout room i wiele innych atrakcji. Został także przygotowany specjalny program dla wycieczek szkolnych, dla których pracownicy naukowi WSEPiNM przygotowali warsztaty tematyczne.

WSEPiNM 28 marca 2014 roku w WSEPiNM odbyła się konferencja Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, nt. ,,Wolno, nie wolno? – czy w Polsce istnieje wolność słowa?” Konferencja dotyczyła wielu ważnych problemów współczesnych mediów, a prelegentami byli dziennikarze związani z Kielcami oraz reprezentujący Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Odbyło się także szkolenie z zakresu prawa autorskiego, które przeprowadził doskonale znający tematykę medialną radca prawny Albert Stawiszyński.

Lodz III 2014Lodz III 2014 2

Lodz III 2014 1

W dniach 13-14 marca 2014 roku Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach brała udział w XVII Łódzkich Targach Edukacyjnych organizowanych przez MTŁ .Targi, które odbyły się w hali Politechniki Łódzkiej, odwiedziło ponad 10 tysięcy osób maturzystów, gimnazjalistów, studentów, nauczycieli. Swoją ofertę przedstawiło ponad 140 wystawców, m.in. renomowane uczelnie wyższe z całego kraju oraz szkoły kształcące na poziomie liceum, technikum i szkoły zawodowej.

Warsz III 2014

W dniach 6-8 marca 2014 roku Wyższa Szkoła Ekonomii , Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach brała udział w targach edukacyjnych zorganizowanych przez miesięcznik „Perspektywy”.
Targi, które odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, cieszyły się dużym zainteresowaniem maturzystów, gimnazjalistów, studentów, nauczycieli oraz doradców zawodowych. Swoją ofertę przedstawiło ponad 250 wystawców w tym szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie polskie i zagraniczne oraz instytucje edukacyjne.

Rzeszow III 2014

W dniach 4 – 5 marca 2014 roku Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach brała udział w IX Podkarpackich Targach Edukacyjnych „EduSalon”.
Targi, które odbyły się w Hali „Podpromie” w Rzeszowie, cieszyły się dużym zainteresowaniem maturzystów, gimnazjalistów, studentów, nauczycieli oraz doradców zawodowych. Swoją ofertę przedstawiło ponad 100 wystawców, m.in. renomowane uczelnie wyższe z całego kraju oraz zagranicy, szkoły ponadgimnazjalne, wydawnictwa edukacyjne oraz internetowe portale edukacyjne.

Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, odbyły się eliminacje okręgowe XVI Olimpiady Wiedzy o Prawie. Komitet Okręgowy Olimpiady, na czele którego stoi dr Krzysztof Wątorek, dziekan Wydziału Prawa WSEPiNM, wyłonił finalistów, którzy będą reprezentować region świętokrzyski w zawodach centralnych w Ostrołęce.

1. Anna Rybicka
2. Aleksandra Karp
3. Adrian Zych

olim Pol sw wspWSEPiNM 55. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
15-16 marca 2014 r. - zawody centralne
Sukces naszego reprezentanta …

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach już po raz siódmy współorganizowała Olimpiadę Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. 55. edycja Olimpiady miała temat przewodni – „Dziesięć lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej”. Zawody okręgowe, które odbyły się w siedzibie Uczelni 18 stycznia 2014 r., wyłoniły pięciu finalistów; reprezentowali oni region świętokrzyski w ogólnopolskim finale, który miał miejsce w Uniwersytecie Warszawskim w dniach 15-16 marca.

PZPN014

Na mocy porozumienia podpisanego przez Wydział Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach ze Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej - Wydział Bezpieczeństwa ŚZPN wspólnie z Wydziałem Prawa w dniu 15 marca 2014 r zorganizował szkolenie Kierowników ds. bezpieczeństwa, spikerów i delegatów Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.
Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno działaczy sportowych ŚZPN, jak i studentów kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne tut. Wydziału Prawa. Prelegentami byli przedstawiciele PZPN, policjanci KWP, jak i wykładowcy Wydziału Prawa. W trakcie warsztatów podkreślano rolę i znaczenie wszystkich podmiotów współpracujących w zabezpieczeniu meczy piłkarskich. Swoim doświadczeniem w tym zakresie dzielili się m.in. działacze Polskiego Związku Piłki Nożnej, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, jak i działacze Korony Kielce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Beata Oczkowicz 06 04 201322 marca 2014 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego odbyło się spotkanie z Panią Beatą Oczkowicz Wiceminister Obrony Narodowej nt. „Służby mundurowe szansą dla młodych”.

(foto: źródło - Wikipedia)

Nowy Sacz2Nowy Sacz1

Nowy Sacz3

28 lutego 2014 roku Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach brała udział w XVI Sądeckich Targach Uczelni Wyższych. Targi odbyły się w Hala MOSIR w Nowym Sączu. Na naszym stoisku zwiedzający Targi mogli zapoznać się z ofertą naszej Uczelnii.

  

W dniach 25-26.02.2014 r. w szkołach pond gimnazjalnych w Busku-Zdroju oraz Końskich odbyły się kolejne imprezy z cyklu „Dzień doradztwa i BHP”. Powyższe wydarzenia zostały zorganizowane przez Państwową Inspekcję Pracy (PIP). Wśród zaproszonych gości była nasz uczelnia. Uczniowie szkół średnich mogli skorzystać z warsztatów poprowadzonych przez przedstawicieli WSEPiNM oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

1234

 

WSEPiNM Wydział Nauk Społecznych WSEPiNM wraz z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi 11 kwietnia 2014 r. zorganizowali dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych warsztaty na temat "Agroturystyczny kanon - od doświadczeń do przyszłych modeli", którym towarzyło rozstrzygnięcie konkursu „Wykorzystanie funduszy europejskich na rozwój turystyki obszarów wiejskich – mit czy rzeczywistość”.

Dnia 20.02.2014 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. prof. Z. Strzeleckiego w Sandomierzu odbył się „Dzień doradztwa i BHP”. Była to pierwsza w tym roku impreza zorganizowana przez Państwową Inspekcję Pracy (PIP), dotycząca praw oraz bezpieczeństwa w pracy.  Wśród zaproszonych gości była nasz uczelnia, której przedstawicielka przeprowadziła warsztaty z zakresu fizjoterapii. Oprócz warsztatów na terenie szkoły uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną WSEPiNM.

123

 

7W dniach 18-19 luty 2014 roku Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach brała udział w X Targach Edukacyjnych w Lublinie. Targi odbyły się w Centrum Targowo-Wystawienniczym Targów Lublin przy ul. Dworcowej. Była to największa impreza związana z branżą edukacyjną we wschodniej części Polski. W jednym miejscu można było zapoznać się z ofertą szkół publicznych i niepublicznych li, wydawnictw oraz firm wspomagających nauczanie.

1265

 

21317.02.2014 r. w Muzeum Techniki w Warszawie, odbył się Regionalny Festiwal Naukowy „E(x)polry”. Podczas festiwalu przedstawicielki naszej uczelni przeprowadziły warsztaty z zakresu kryminalistyki, ponadto na terenie muzeum, można było zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni.

 

331.01.2013 r. na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się festiwal naukowy „E(x)polry”. Podczas festiwalu przedstawicielki naszej uczelni przeprowadziły warsztaty z zakresu kryminalistyki.1254


 

Ikona dzien internetu 2014Ponad 700 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego wzięło udział w konkursie zorganizowanym w ramach Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu 2014. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Stwórzmy razem lepszy Internet”. Jury nagrodziło 62 prace. Finał konkursu połączony z warsztatami dla nauczycieli i uczniów odbył się w WSEPiNM. Organizatorami przedsięwzięcia byli Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. W materiale filmowym można obejrzeć relację z warsztatów.

olim Pol sw wspWSEPiNM

18 stycznia 2014 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych odbyły się zawody okręgowe 55. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wzięło w nich udział 25 uczniów z 13 szkół ponadgimnazjalnych woj. świętokrzyskiego, zakwalifikowanych w wyniku eliminacji szkolnych. Uczestnicy Olimpiady rozwiązywali test, a następnie odpowiadali na pytania problemowe (temat wiodący bieżącej edycji Olimpiady: „10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej”).
Komitet Okręgowy Olimpiady, wyłonił pięcioro finalistów, którzy w dniach 15-16 marca będą reprezentować nasz region w zawodach centralnych (na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego)

radomsko201415.01.2014 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku odbyły się Targi Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość”. Na terenie powyższych targów, swoje stoisko promocyjne miała WSEPiNM. Ponadto przedstawicielki naszej uczelni przeprowadziły z młodzieżą warsztaty z zakresu kryminalistyki.

radomsko2014 1radomsko2014 21