8 listopada 2016 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbyła się konferencja szkolelniowa nt.: "Uzależnienia behawioralne dzieci i młodzieży. Kiedy kończy się przyjemność a zaczyna uzależnienie", której współorganizatorem było Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

8 listopada 2016 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbyła się konferencja szkolelniowa nt.: "Uzależnienia behawioralne dzieci i młodzieży. Kiedy kończy się przyjemność a zaczyna uzależnienie", której współorganizatorem było Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

Specjaliści z zakresu pedagogiki, psychologii, ale także prawa, dietetyki, informatyki, kosmetologii przybliżyli problematykę uzależnień behawioralnych, tj. zaburzeń nawyków i popędów zagrażających zdrowemu rozwojowi młodego człowieka. Obok uzależnień od narkotyków, alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, stanowią one istotny – i coraz poważniejszy – problem, niepokojący rodziców, ale wpływający również na funkcjonowanie szkoły.

• Od czego uzależniają się najczęściej dzieci i młodzież?
  • W jaki sposób dochodzi do uzależnień?
  • Jak można pomagać osobom, u których ten problem się rozwinął?
  • Jak mogą/powinni reagować na uzależnienia rodzice i nauczyciele?
  • Jakie działania profilaktyczne można podjąć?

… na te m.in. pytania odpowiedzi udzielali zaproszeni specjaliści – w swoich prezentacjach, a także w toku dyskusji.

Program Konferencji tutaj.