Kalendarium 2017

Dnia 7 grudnia 2017 roku w murach naszej uczelni odbyło się spotkanie z Konsulem USA w ramach programu Camp Counselors & Work Experience USA (CCUSA) czyli studenckich wakacji w Stanach Zjednoczonych, które jak sama nazwa wskazuje łączą pracę z podróżowaniem. Nasi studenci z wielką chęcią przybyli na spotkanie z konsulem, ponieważ na sali znalazło się ponad 50 chętnych osób do skorzystania z oferty.

konsul

W dniach 09-10.XII.2017 r. w Targach Kielce odbyła się X edycja Ogólnopolskich Targów Ślubnych – Modny Ślub - Salon Kosmetyki i Fryzjerstwa Ślubnego VENUS. Na stoisku naszej Uczelni można było uzyskać informację na temat kierunków studiów w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach.

Venus2

Studentki pielęgniarstwa z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach po raz kolejny zaangażowały się w akcję rejestracji Dawców Szpiku. Inicjatorem akcji była Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego na czele z Przewodniczącą Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego na Wydziale Medycznym Karoliną Dubiel.

DKMS 1

 

W dniach 24-26 listopada  2017 roku odbył się XXIV Zjazd Parlamentu Studentów RP w Warszawie. Jest to cykliczne, coroczne wydarzenie zrzeszające samorządy studenckie z całej Polski. 

a

6 grudnia 2017 roku był wyjątkowym dniem dla podopiecznych z Punktu Interwencyjno-Konsultacyjnego dla Osób Doznających Przemocy w Rodzinie w Kielcach. Tego dnia na saniach zaprzęgniętych w renifery przybył do nich Święty Mikołaj razem z Przedstawicielami URSS WSEPiNM.

Mikołaj2017

W zacnym gronie stypendystów znalazło się 15 studentów z naszej uczelni między innymi Tomliak Artem,  Hevchuk Liudmyla, Perepelytysia Anastasiia, Komarhorodska Kateryna, Osypova Karyna, Zavhorodna Tetiana, Naumenko Olena, Riabchuk Alina, Viuk Tetiana, Vium Davyd, Dudnyk Olha, Karol Hanna, Kryzhanivska Alla,  Parovyi Vladyslav i Stetsiuk Olga. 

studenci z Ukrainy

student 14 12 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 14 grudnia br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Już po raz jedenasty Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego jest współorganizatorem Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tegoroczna, 59. edycja Olimpiady ma temat  wiodący –  Demokracja – istota, idee, cele i ich realizacja. 17 listopada odbyły się zawody szkolne, w których uczestniczyło 269 uczniów w 32 szkołach ponadgimnazjalnych regionu świętokrzyskiego. Etap szkolny wyłonił grupę 20 uczestników z 12 szkół, którzy 20 stycznia 2018 r. będą  kontynuować rywalizację podczas II etapu (okręgowego) – w siedzibie WSEPiNM, przy ul. Jagiellońskiej 109A. Finał Olimpiady, w którym nasze województwo będzie reprezentować 4 zwycięzców zawodów okręgowych, odbędzie się w dniach 17-18 marca – w Uniwersytecie Warszawskim. Zobacz również informację na stronie głównej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym: www.owpsw.edu.pl

sodminswietokrz dzien bezp internWyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach organizują 5 lutego 2018 r. VII Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu. Bieżąca edycja odbędzie się pod hasłem Dzień bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci. Przedsięwzięcia  zaplanowane w ramach obchodów VII ŚDBI kierowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.

8.12.2017 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyło się II Świętokrzyskim „Forum Menedżerów”. Po zakończeniu Forum Menadżerów w Targach Kielce odbyła się uroczysta gala, podczas której rozstrzygnięte zostały konkursy Echa Dnia - Mistrz Handlu 2017 Roku oraz Menadżer Roku 2017 w województwie świętokrzyskim. Organizatorem wydarzenia była gazeta ”Echo Dnia”. Więcej informacji tutaj

student 09 11 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 9 listopada br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

W dniach 9-10.11.2017 r. w Tarnowie oraz Bochni odbyły się coroczne spotkania edukacyjne. Wystawcami Targów były szkoły wyższe, szkoły pomaturalne oraz instytucje szkoleniowe. Oferta podmiotów biorących udział w tym wydarzeniu, skierowana była przede wszystkim do młodzieży stojącej przed wyborem drogi dalszej edukacji, ale także do osób zainteresowanych uzupełnieniem, poszerzeniem swojego wykształcenia, lub zmianą kwalifikacji zawodowych. Wśród wystawców stoisko promocyjne miała również nasza uczelnia, na terenie którego młodzi ludzie mogli zapoznać się z ofertą kształcenia.

1 1

W dniach 14-15.11.2017 r. w Mielcu oraz Dębicy, odbyły się coroczne spotkania edukacyjne. Wystawcami Targów były szkoły wyższe, szkoły pomaturalne oraz instytucje szkoleniowe. Oferta podmiotów biorących udział w tym wydarzeniu, skierowana była przede wszystkim do młodzieży stojącej przed wyborem drogi dalszej edukacji, ale także do osób zainteresowanych uzupełnieniem, poszerzeniem swojego wykształcenia, lub zmianą kwalifikacji zawodowych. Wśród wystawców stoisko promocyjne miała również nasza uczelnia, na terenie którego młodzi ludzie mogli zapoznać się z ofertą kształcenia.

1

Takie hasło towarzyszyło studentom podczas VII Zjazdu Forum Uczelni Niepublicznych w Kielcach, który odbył się w dniach 10-12 listopada 2017 roku. Forum Uczelni Niepublicznych jest podmiotem zrzeszającym samorządy studenckie uczelni niepublicznych znajdujących się na terenie Polski.

Uczestnicy VII Zjazdu Forum Uczelni Niepublicznych (Fot. Kamil Rębosz)

Promocja uczelni trwa, tym razem nasz zespół do spraw promocji odwiedził Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim  podczas odbywających się tam Targów Pracy i Edukacji, które miały miejsce 17 listopada. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży w tym również wystawione przez nas stoisko Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych.

promocja ostrowiec

Rok 2017 jest dla naszego jednego kierunku 10-leciem Wydziału. Mimo przeciwności, które twierdziły, że w Kielcach ten plan się nie uda i nie będzie na niego chętnych to my naprzeciw wszystkim udowodniliśmy, że jeżeli się chce to można. Z dumą możemy powiedzieć że nasz wydział Prawa jest najstarszy w regionie świętokrzyskim i utrzymuje się w świetnej formie.

prawo 1 studenci

 

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych imienia profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach z prestiżowymi nagrodami Skrzydła oraz Diament Świętokrzyski – te dwie prestiżowe nagrody otrzymała Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Statuetki zostały wręczone podczas wielkiej gali gospodarczej, która odbyła się 17 listopada 2017 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

diamenty i skrzydla 2017 2

student 23 11 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 23 listopada br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.


7 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie prowadzone przez konsula Stanów Zjednoczonych na naszej uczelni na temat studenckich wyjazdów do USA w ramach programu wymiany kulturowej Work & Travel.

Konsul

Wyniki konkursu na temat ochrony praw autorskich ©Wszystkie prawa zastrzeżone organizowanego przez Wydział Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Lista uczniów (poniżej),  których prace zostały nagrodzone lub wyróżnione w konkursie ©Wszystkie prawa zastrzeżone. 

Uwaga! Kolejność w tabeli nie jest równoznaczna z zajętym miejscem w konkursie. Informacja o nagrodach i wyróżnieniach zdobytych przez uczestników konkursu zostanie przekazana 29.11.2017 (godz. 10:00) r. podczas oficjalnego głoszenia i podsumowania wyników.

W dniach 18-21 października delegacja z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych uczestniczyła w Międzynarodowej Konferencji nt „Perspektyw kształcenia w systemie szkolnictwa wyższego w Unii Europejskiej”. Konferencja obyła się w Winnickim Instytucie Kooperatywnym na Ukrainie. Z ramienia Uczelni referaty wygłosili dr Krzysztof Wątorek - Prorektor, Dziekan Wydziału Prawa, dr Elżbieta Wawrzyńczuk-Nathali - Dziekan Wydziału Ekonomii oraz dr Wiktor Krasa - Prodziekan Wydziału Ekonomii WSEPINM.

konf Ukraina 3

Samorządy studenckie to organizacje dające możliwość prawa głosu studentów w ważnych sprawach dla ogółu społeczności akademickiej. Władze samorządu godnie reprezentują uczelnie wśród innych instytucji, są przedstawicielami studentów przed władzami uczelni, a także bronią praw studentów na uczelni.

samorzad stud

W dniach 21-23.09.2017 r. w  Krakowie obyły się XVI Mistrzostwa Polski  w Ratownictwie Medycznym. Przez trzy dni różnym zadaniom stawiła czoła aż 46 zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski i Ukrainy. 

ratownicy mistrzowie

21 października 2017 r. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych oraz Winnicki Kooperatywny Instytut w Winnicy byli organizatorami Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt: "Dwadzieścia lat obowiązywania Konstytucji RP. Wkład naukowców w polską myśl konstytucyjną". Konferencję prowadzili prorektor dr Zdobysław Kuleszyński oraz prodziekan dr Łukasz Baratyński.

tablica prof Sarnecki 1

 

24 listopada 2017 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych odbyła się konferencja "Jak zrozumieć ucznia z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi? Praca z dziećmi i młodzieżą z zespołem Aspergera" zorganizowana przz Kuratorium Oświaty w Kielcach i Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. 

Autyzm i zespół Aspergera to coraz powszechniej występujące zaburzenia rozwoju dziecka. W ostatnich latach obserwujemy stały wzrost liczby dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych, co w widoczny sposób wpływa na życie szkoły. By zapewnić tej grupie uczniów warunki kształcenia dostosowane do ich możliwości psychofizycznych, niezbędne jest przede wszystkim trafne zdiagnozowanie problemu oraz podjęcie działań terapeutycznych. Celem konferencji jest wyposażenie uczestników w wiedzę przydatną w codziennej pracy z dzieckiem z zespołem Aspergera. Specjaliści z zakresu psychologii, pedagogiki, terapii i logopedii, w oparciu o aktualną wiedzę i własne doświadczenia, przedstawią metody i formy pracy, uwzględniające potrzeby i możliwości dziecka, a także najskuteczniejsze działania terapeutyczne. 

Udział w konferencji wzięłi nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz osoby zainteresowane tą problematyką, pracujące lub planujące pracę z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Zobacz: Program konferencji  

student 19 10 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 19 października br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

18 października 2017 roku w Klubie Ultraviolet Uczelniana Rada Samorządu Studentów wraz z Władzami Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych powitała w swym gronie studentów pierwszorocznych. Każdy dobrze się bawił przy fantastycznej muzyce dzięki świetnemu DJowi.

1

Kolejne wyjazdy promocyjne już za nami, tym razem zespół promocyjny WSEPiNM odwiedził Opatów oraz Staszów. Organizatorem obydwu Targów Pracy i Edukacji na które dostaliśmy zaproszenie było OHP. Jako pierwszy odwiedziliśmy Staszów, 4 października.

promcja 1

Każdego roku w życiu studenta pojawia się jeden bardzo ważny dzień, inauguracja roku akademickiego, która w Wyższej Szkole Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego przypadła na 7 października 2017 r. Była ona tym bardziej wyczekiwana, iż tego roku minęło dokładnie 20 lat i uczelnia świętuje swój jubileusz istnienia.

inaugracja2017 2018

 

7 października 2017 roku jest na pewno ważną datą dla naszych absolwentek kierunku kosmetologia. W tym dniu z rąk Prorektora dr. Zdobysława Kuleszyńskiego oraz Dziekana Wydział Nauk o Zdrowiu dr. n. med. Macieja Juszczyka 99 absolwentek studiów pierwszego oraz drugiego stopnia  otrzymało dyplomy.  Z  pośród wszystkich absolwentek osiem uzyskało dyplomy z wyróżnieniem. Paniom, które ukończyły studia magisterskie, przedstawicie władz uczelni życzyli dalszych sukcesów na drodze zawodowej, zaś absolwentkom licencjatu bardzo dobrych wyników podczas nauki na II stopniu kosmetologii.

kosmet obrona 2017 7

Rozpoczyna się druga polska edycja konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (QSNA). W ramach tego konkursu, studenci pielęgniarstwa mają za zadanie opracować i przedstawić swoje pomysły na usprawnienie opieki nad osobami starszymi. Na zwycięzcę konkursu czeka stypendium w wysokości 25 000zł oraz możliwość uczestniczenia w indywidualnym stażu, w trakcie którego stypendysta będzie miał praktyczną możliwość zdobycia wiedzy z szerokiego zakresu nauk medycznych, szczególnie w zakresie pielęgniarstwa. Nie czekaj, prześlij swój pomysł już dziś! Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej a także na Facebooku. Zobacz prezentację.

QSNA

 

Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych posiada w swojej ofercie 11 kierunków kształcenia na studia zwykłe oraz kilkadziesiąt podyplomowych w sferze różnych dziedzin. 

BW1

W ostatni piątek września br. w sanatorium Marconi w Busko - Zdroju odbyła się kolejna XV edycja Festiwalu  im. Zbigniewa Kociuby. W ramach powyższego wydarzenia została zorganizowana konferencja i warsztaty, które skierowane były do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tematem przewodnim była depresja. W śród zaproszonych szkół promujących zdrowie była nasza uczelnia.

busko1

23.09.2017 r. na kieleckim rynku odbył się festyn „Jesteśmy razem” pod hasłem przewodnim: „My nie widzimy nic, a Wy – czy widzicie nas?” Wśród zaproszonych gości, była również nasz uczelnia. Przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych mgr Arkadiusz Lech oraz student drugiego roku kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne Kamil Rębosz, którzy przygotowali blok prezentacji medycznych oraz umożliwili skorzystanie z badań profilaktycznych.

rynek1

 

student 05 10 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 5 października br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

W dniu 03.10. 2017 w siedzibie starostwa w Jędrzejowie odbyło się uroczyste wręczenie promes uprawniających do bezpłatnego studiowania w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach. Promesy zostały wręczone podopiecznym Fundacji Miśka Zdziśka, z którą Nasza Uczelnia już od lat współpracuje. 

promesa5

Jędrzejów ,Pińczów  oraz Górno już za nami, a to dopiero początek akcji promocyjnej uczelni. Dział promocji Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych już zaczął wyjazdy promocyjne, na które dostaliśmy zaproszenia.Pierwszy wyjazd odbył się 22 września na Regionalne Targi Pracy organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy. Targi odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  w Jędrzejowie celem targów było pomóc osobą poszukującym pracy oraz przedstawienie ofert kształcenia.  Przedstawicielami uczelni byli mgr Tomasz Górski, Paulina Stępień oraz Kamil Rębosz.

prom1

Portal  Kieleckie Inwestycje z okazji 15-lecia serwisu utworzył na facebook’u ankietę w której mieszkańcy mieli wybrać według nich najlepszą kielecką inwestycje. Nominowanych zostało 15 obiektów takich jak: Galeria Korona, Centrum Geoedukacji, Wspólna 1, domy przy ulicy Skalistej, Klonowa 23, Hala ,,E’’ Targów Kielce, Inkubator IT Kieleckiego Parku Technologicznego, Biblioteka UJK, Promenada Solna, Wzgórze Zamkowe, Stacja Biznesu, Astra Park al. Solidarności, Filharmonia Świętokrzyska oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

16 września 2017 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyło się szkolenie dla radców prawnych zorganizowane przez Komisję Doskonalenia  Zawodowego i Współpracy Zagranicznej Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach.

radcy2

Jak co roku na Targach Kielce, w dniach 5-8 września odbył się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Po raz pierwszy od 25 lat MSPO 9-10 września odbyły się dni otwarte, na których można było podziwiać siły zbrojne RP. Podczas tegorocznych targów przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych brali udział jako zwiedzający oraz współorganizatorzy konferencji mających miejsce podczas targów MSPO.

MSPO 2

student 21 09 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 21 września br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

NBP logo zielone RGB WWW

Nasza Uczelnia zrealizowała projekt z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej pn. "Budżet nastolatka – konsumpcja a oszczędzanie. Edycja I", którego celem było promowanie nowoczesnych postaw sprzyjających odpowiedzialności przy podejmowaniu decyzji finansowych wśród 100 uczniów 4 szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Więcej informacji o projekcie tutaj.

22 listopada 2017 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbył się V Prawniczy Konkurs Krasomówczym organizowanym przez Wydział Prawa WSEPiNM. 

Jednym z symboli czasów, w których żyjemy jest Internet i dynamicznie rozwijające się media cyfrowe. Pozwalają łatwo komunikować się, zdobywać informacje, dostarczają rozrywek, dają szybki dostęp do wytworów ludzkiej kreatywności. Jednak łatwość z jaką możemy do nich docierać, kopiować i rozpowszechniać ma również negatywne skutki: naruszanie praw twórców do czerpania korzyści ze swoich dzieł, z drugiej strony zaś przysparzanie nieuprawnionych zysków piratom (jak określa się osoby naruszające własność intelektualną).

Konkurs polegał na wygłoszeniu przed „sądem” mowy w sprawie cywilnej, dotyczącej podobieństwa dwóch znaków towarowych: logo zaprojektowanego na potrzeby kampanii promocyjnej Białegostoku oraz logo działającej w Nowym Jorku organizacji LGBT (zostało opracowane i upublicznione wcześniej);

image001

w mowie „przedstawiciela Białegostoku” należało udowodnić, że podobieństwo jest przypadkowe lub wynika tylko z inspiracji; w mowie „przedstawiciela organizacji LGBT” należało dowieść plagiatu. 

Patron i główny sponsor nagród:

kopipol

Orgniazacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi do utworów naukowych

www.kopipol.pl

Szczegółowe informacje w Regulaminie

Karta zgłoszenia udziału w konkursie                            

                                                          

29 listopada 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na temat ochrony praw autorskich dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - ©Wszystkie prawa zastrzeżone. Konkurs zorganizował Wydział Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Jego celem było upowszechnienie w środowisku młodzieży uczącej się wiedzy na temat praw autorskich i przeciwdziałanie zjawisku naruszania własności intelektualnej. Zadaniem uczestników było przygotowanie krótkiego filmu lub prezentacji/animacji komputerowej, związanej z tematyką konkursu (prace indywidualne lub tworzone przez zespoły liczące nie więcej niż 3 osoby – szczegółowe informacje w Regulaminie Konkursu). Dla laureatów ufundowano cenne nagrody (urządzenia elektroniczne).

Patronat:

kopipol

Orgniazacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi do utworów naukowych

www.kopipol.pl

Regulamin konkursu

7 października 2017 r. odbyła się uroczysta inaguracja roku akadmemickiego 2017/2018. Wykład inauguracyjny nt. "Czy roboty pozbawią nas pracy? W poszukiwaniu ładu gospodarowania" wygłosi prof. dr hab. Andrzej Szplit.

uwaga

student 07 09 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 7 września br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

23.07.2017 r. w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim odbyła się kolejna edycja pikniku „Śniadanie na trawie”. Powyższe wydarzenie tym razem było w stylu amerykańskim.

1

21 lipca 2017 roku mury WSEPiNM opuściły pierwsze absolwentki studiów magisterskich z kosmetologii. Panie  rozpoczęły studia na naszej Uczelni już na 1 stopniu. Po uzyskaniu tytułu licencjatu zdecydowały się na kontynuację studiów na drugim stopniu kosmetologii. 

mgr kosmetologia

WSEPiNM i Winnicki Instytut Kooperatywny w Winnicy zorganizowały 21 października 2017 r. międzynarodową konferencję naukową pt. "Dwadzieścia lat obowiązywania Konstytucji RP. Wkład naukowców w polską myśl konstytucyjną". Konferencję zorganizowaną ku pamięci prof. Pawła Sarneckiego otworzyło odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz uroczystość nadania Auli II imienia prof. zw. dr. hab. Pawła Sarneckiego.  

student 06 07 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 6 lipca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Studenci kierunków ratownictwo medyczne i bezpieczeństwo wewnętrzne oraz chętni studenci z innych kierunków uczestniczyli w obozie sprawnościowym, będących częścią zajęć praktycznych na ich specjalnościach. Odbył się on w Żywcu, a organizowało je Studium Wychowania Fizycznego i Sportu naszej Uczelni.

Przy Wodospadzie w Sopotni

21.06.2017r. w sali konferencyjnej  w budynku przy ul. Sienkiewicza 5 odbyła się konferencja organizowana przez Sąd Okręgowy w Kielcach dotycząca Prawa spadkowego. Studenci WSEPiNM mogli zapoznać się z takimi pojęciami jak poświadczenie dziedziczenia, stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku oraz oświadczenie o przyjęciu i odrzuceniu spadku.

konf prawo spadkowe

W czerwcową niedzielę (25.06.2017 r.) w  Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim odbył się piknik „Śniadanie na trawie”. 

sniadanie na trawie 0

 

student 29 06 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 29 czerwca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

„W imieniu Władz oraz Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach chcielibyśmy serdecznie pogratulować Pani wzorowej działalności na rzecz Teatru im. Stefana Żeromskiego oraz wręczyć te skromne upominki w podziękowaniu za dziesięcioletni staż ciężkiej i rzetelnej pracy, którą wykonywała pani z poświęceniem dla dobrego imienia Teatru.” – takimi słowami  przy wręczeniu statuetki złożyli na ręce Pani Justynie Żukowskiej gratulacje przedstawiciele  Samorządu naszej uczelni Paulina Gozdek, Agnieszka Kłak oraz Kamil Rębosz.

Dzika Roza1

 

24 maja WSEPiNM zorganizowała międzynarodową wideokonferencję z uczelnią na Ukrainie. W konferencji wzięło udział 9 osób - wykładowców i studentów, prezentujących prace. Konferencję otworzył prorektor, dziekan wydziału prawa oraz wydziału administracji i bezpieczeństwa dr Krzysztof Wątorek oraz rektor uczelni Ukraińskiej.

konf1

Nowoczesny i innowacyjny kierunek studiów zarządzanie i coaching w WSEPiNM czeka na kolejnych świadomych studentów w każdym wieku. Masz nieodkryty potencjał? Jego wielkość zależy całkowicie od tego, jak postrzegasz sam siebie i jak silnie wierzysz w to, że możesz wiele osiągnąć.

Uczeń zapytał Mistrza:
„Czy długo trzeba oczekiwać zmiany na lepsze?”
Mistrz odpowiedział:
Jeśli chcesz oczekiwać - to długo”!

zic1

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych po raz kolejny objęła patronatem edukacyjnym Wybory Miss Ziemi  Świętokrzyskiej. To już tradycja, sięgająca początków istnienia Uczelni. W tym roku konkurs odbył się w Best Western Grand Hotelu w Kielcach.

miss1

W maju 2017 r., studenci naszej uczelni uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką The University College of Business działającego w Pradze. Studenci byli zachęcani do odwiedzenia Pragi jako miejsca gotowego na przyjęcie wielu turystów. Przedstawione zostało kilka miejsc, które są najczęściej odwiedzane takie jak np. Zamek Paryski i Zoo.

praga1

W dniach 19-21 maja 2017 r. studenci kierunku Turystyka i Rekreacja Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach wraz z pracownikami Uczelni wybrali się na trzydniowy rajd w Pieniny.

rajd1

W maju studenci Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych mieli okazję wybrać się na strzelnicę do Jędrzejowa w ramach wyjścia organizowanego przez uczelnię. Wzięło w nim udział 30 studentów, wśród których znaleźli się studenci bezpieczeństwa wewnętrznego oraz prawa. Na miejscu mieliśmy przyjemność strzelać z trzech rodzajów broni.

strzelnica2017 1

student 14 06 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 14 czerwca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

 

26 maja 2017 r. 39 absolwentek i 4 absolwentów kierunku pielęgniarstwo wzięło udział w uroczystości czepkowania. Absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie oraz odśpiewali Hymn Pielęgniarski.

czepkowanie 2017 015

Ostatni mecz "Korony" w walce o mistrzostwo Polski w piłce nożnej na Kolporter Arenie, miał charakter imprezy masowej podwyższonego ryzyka. Wzięli w nim udział w ramach zajęć warsztatowych studenci I roku kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne WSEPiNM w ramach przedmiotów – Bezpieczeństwo imprez masowych i zgromadzeń oraz Ochrona osób, mienia, obiektów i obszarów.

mecz

student 09 06 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 9 czerwca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

W kwietniu 2017 r. w WSEPiNM w Kielcach odbyły się  egzaminy dyplomowe wieńczące naukę studentów kierunku fizjoterapia, pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. Gratulacje i życzenia sukcesów w pracy zawodowej absolwentom złożyli Dziekan Wydziału Nauk Medycznych dr n. med. Grzegorz Gałuszka oraz Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr n. med. Maciej Juszczyk.

Tuż przed rozpoczęciem egzaminu praktycznego na kierunku Ratownictwo Medyczne

Tuż przed rozpoczęciem egzaminu praktycznego na kierunku Ratownictwo Medyczne

W dniach 15-21 maja 2017r. w Kielcach odbył się Tydzień Studenckiej Wiosny Kulturalnej czyli Juwenalia. Studenci WSEPiNM również brali udział w wielu wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. Podczas czwartkowego korowodu, zostały odebrane przez przedstawicieli braci studenckiej klucze do bram miasta.

Juwenalia 2017

W zajęciach ze studentami II roku kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, uczestniczyli przedstawiciele specjalistycznej firmy "BAREL", ze Skarżyska Kamiennej, panowie Sławomir i Wojciech Nyk.  

barel1

Kolejna edycja maratonu po Górach Świętokrzyskich już poza nami. Tak trudnych warunków terenowych jeszcze chyba nie było w historii imprezy, której główną atrakcją jest niezwykle popularny „Twardziel Świętokrzyski” na dystansie 100km z Gołoszyc do Strawczynka. Wśród uczestników nadano mu tytuł „TRZYNASTY BŁOTNY”.

1

Wydział Ekonomii, Wydział Finansów i Wydział Nauk Społecznych WSEPINM byli współorganizatorami 13 edycji Kieleckich Dni Przedsiębiorczości, których głównym współorganizatorem był Kielecki Park Technologiczny. W tym roku do edycji dołączyły również Uczelnie publiczne w Kielcach.

Kieleckie Dni Przedsiębiorczości

W dniach 20-23 kwietnia 2017 roku odbył się XXIII Zjazd Parlamentu Studentów RP, jest to cykliczne, coroczne wydarzenie zrzeszające samorządy studenckie z całej Polski. Ma ona na celu wymianę doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy samorządami studenckimi oraz dyskusja na tematy związane ze szkolnictwem wyższym.

XXIII zjazd 1

Dobiegła końca pierwsza edycja Olimpiady Statystycznej. Finał długiej, trójstopniowej rywalizacji, którą zapoczątkowały zawody szkolne w listopadzie ubiegłego roku, miał miejsce w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie, w dniu 19 kwietnia 2017 roku.

olimp stat 1

 

student 11 05 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 11 maja br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zorganizowało w dniach 19 – 21 maja wyjazd w Beskidy,  w okolice Rabki i Mszany Dolnej.
W programie:

  • najpiękniejsze miejsca Beskidu Wyspowego i Gorców,
  • ognisko i inne atrakcje wg inwencji studentów.

image001

27.04.2017 r. w WSEPINM odbyło się szkolenie kosmetyczne zorganizowane przez mgr Alicję Gołdzińską. Szkoleniowiec firmy Ziaja – pani Iwona Baczyńska zapoznała studentów kosmetologii z procedurą zabiegu przeciwzmarszczkowego z kwasami AHA i maską ze spiruliną oraz zabiegu rozświetlającego z kwasem migdałowym i wit. C.

IMAG0428

student 27 04 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 27 kwietnia br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Już po raz szósty studenci Wydziału Prawa WSEPiNM pomagali zainteresowanym mieszkańcom Kielc i okolic wypełniać zeznania roczne PIT 37. 

PIT2017

Depresja młodzieńcza przejawia się w obniżonym nastroju, smutku oraz niestabilności emocjonalnej. Ponadto charakterystyczne dla młodych ludzi jest odczuwanie lęku przed przyszłością. Młodzież żyje obecnie pod dużą presją mediów. Pokazywani w nich ludzie są piękni, młodzi, zdrowi i bogaci, a także posiadają różne dobra, o których inni marzą.

XV Festiwal Zdrowia w Busku

W dniu 22 kwietnia 2017 r. na naszej Uczelni gościem był Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar. Pan Rzecznik przyjechał na zaproszenie studentów wydziału prawa , którzy przygotowali spotkanie. Nasz gość wygłosił wykład nt. niezawisłości sądów i ich znaczenia dla obywateli. Po wykładzie rozgorzała gorąca dyskusja, było dużo pytań. Rzecznik zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości ponownie przyjedzie na spotkanie.

Rzecznik Praw Obywatelskich w WSEPiNM

7 kwietnia 2017 roku w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich odbyły się Regionalne Targi Pracy i Edukacji. Przedsięwzięcie zorganizowane było przez Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Końskich i Starostwo Powiatowe w Końskich. Był to dla nas wyjątkowy dzień, ponieważ Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych miała możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Ogromne zainteresowanie w tym regionie naszą ofertą edukacyjną przewyższyło nasze oczekiwania.

WSEPiNM w Końskich

Na Targach Kielce odbyły się już XX Ogólnopolskie Targi Pracy, których włodarzem był Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Targi odbyły się 12 kwietnia 2017 roku. Patronat honorowy nad tegorocznymi targami objęli Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Prezydent Miasta Kielce. Była to bardzo owocna przedświąteczna środa dla naszej Uczelni. Osoby bezrobotne często chcą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe aby być interesującym pracownikiem dla przyszłego pracodawcy. Powoduje to, iż nasza Uczelnia jest jednym z najczęściej odwiedzanych stoisk na targach edukacji, pracy i rozwoju w każdym zakątku województwa świętokrzyskiego.

XXTargiPracy

studdent 13 04 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 13 kwietnia br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

21 marca 2017 r. nasza uczelnia została zaproszona do Solca nad Wisłą. W tamtejszym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbywał się  Dzień Otwarty Szkoły. Przedsięwzięcie to było skierowane do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, która chciała bezpiecznie i aktywnie spędzić pierwszy dzień tegorocznej wiosny.

DSC02645

21 marca odbyły się dni otwarte Wojewódzkiej Komendy Policji przy ul. Seminaryjskiej w Kielcach. Z tej okazji studenci Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w ramach działalności koła naukowego Respublica postanowili zorganizować kolejne wyjście. Zgłosiło się 30 chętnych osób z różnych kierunków, takich jak: bezpieczeństwo wewnętrzne, prawo, pielęgniarstwo, administracja oraz zarządzania i coachingu.

Dni Otwarte Głównej Komendy Policji

Wydział Ekonomii, Wydział Finansów oraz Wydział Nauk Społecznych WSEPINM, Targi Kielce, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Stowarzyszenie AIESEC byli współorganizatorami  XI edycji targów „Praca Kariera Rozwój”, które odbyły się w dniu 4 kwietnia 2017 na terenie targów Kielce.

XI Ogólnopolskie Targi Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych

W dniach 26-27 kwietnia 2017 r. odbyły się Kieleckie Dnia Przedsiębiorczości Akademickiej zortanizowane przez Wydział Ekonomii, Wydział Finansów, Wydział Nauk Społecznych WSEPINM oraz Park Technologiczny w Kielcach. Więcej  informacji tutaj.

W dniach 29-31.03.2017 r. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych gościła na XIII Targach Edukacyjnych Starpress. Przez trzy dni, odwiedziliśmy trzy miasta: Końskie, Skarżysko-Kamienna oraz Starachowice. Na terenie naszych stoisk, uczestnicy targów mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni. Galeria zdjęć.

1 copy copy.

Konferencja szkoleniowa dla nauczycieli: „Depresja u dzieci i młodzieży. Kiedy śmierć wydaje się łatwiejsza niż życie. Syndrom wypalenia zawodowego nauczycieli – fakty i mity”.

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty zokrganizowali konferencję szkoleniową nt.: „Depresja u dzieci i młodzieży. Kiedy śmierć wydaje się łatwiejsza niż życie. Syndrom wypalenia zawodowego nauczycieli – fakty i mity”. Konferencja odbyła się 4 kwietnia  2017 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach

W dniach 24-25.03.2017 r.  Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych wzięła udział w V Międzynarodowych Targach Edukacyjnych „Wyższa Osvita” we Lwowie.  Na terenie targów odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni. Galeria zdjęć

„Wyższa Osvita” we Lwowie

Każdego roku tysiące uczniów staje przed pytaniami: Co dalej? Jaką wybrać uczelnię? Jaki zawód chcę wykonywać? Czy mam  predyspozycje do wymarzonej przeze mnie pracy? Na te i inne pytania przyszli żacy mogli sobie odpowiedzieć na Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Krakowie w dniach 23-25 marca 2017 roku.

Promocja w Małopolsce

W dniach 22-23 marca 2017 roku studenci wraz z pracownikami Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych wzięli udział w giełdzie szkół i Uczelni 2017, która odbyła się w Kielcach na terenie Centrum Kongresowego Targów Kielce przy ul. Zakładowej 1 .Szeroka gama kierunków przyciągała przyszłych żaków w trakcie trwania kieleckich targów. Uczelnia cieszyła się ogromną popularnością nie tylko pod kontem studiów licencjackich i magisterskich, ale także pod względem studiów podyplomowych. Galeria zdjęć.

5

Wydział Ekonomii, Wydział Finansów oraz Wydział Nauk Społecznych WSEPINM, Targi Kielce, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Stowarzyszenie AIESEC zorganizowali dla studentów i absolwentów XI edycję targów „Praca Kariera Rozwój”.

Targi

1 kwietnia 2017 r. w godz. 9:00-12:00 studenci prawa Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych udzielali bezpłatnej pomocy przy składaniu zeznań rocznych. Pomoc przeznaczona była dla mieszkańców Kielc i okolic oraz studentów WSEPiNM. Akcja prowadzona była we współpracy z I Urzędem Skarbowym w Kielcach.

Wierzyciel, syndyk, prawo upadłościowe i naprawcze, wymagalność zobowiązania pieniężnego, przedmioty wyłączone spod egzekucji - te i podobne pojęcia poznali studenci WSEPiNM podczas konferencji zorganizowanej przez Sąd Okręgowy w Kielcach nt. Upadłości konsumenckiej. 

Studentki kierunku prawo przed  budynkiem  Sądu Okręgowego przy ul. Sienkiewicza 5 w Kielcach. (Fot. Kamil Rębosz)

 

10 marca 2017 roku w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach Okręgowy Inspektorat Pracy przeprowadził regionalny etap ogólnopolskiego konkursu Państwowej Inspekcji Pracy pod nazwą „Poznaj swoje prawa w pracy”. W konkursie udział wzięło 51 uczniów z 26 szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.

1 copy

Dnia 16.03.2017r. o godz. 19:00 odbył się koncert charytatywny dla Artura Rydza. Artur jest studentem I roku ekonomii studiów magisterskich w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Od 16-stego roku życia choruje na ataksję móżdżkowo-rdzeniową, choroba postępuje z każdym dniem. Aktualnie Artur przebywa w szpitalu i ciągle liczy na naszą pomoc.

koncert copy

Reprezentanci Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach mieli przyjemność już po raz kolejny wziąć udział w szkoleniach dotyczących zarządzania Samorządem podczas VI Zjazdu Forum Uczelni Niepublicznych. Zjazd odbył się w dniach od 10 do 12 marca 2017 roku w Krakowie.

VI Zjazd

 

14 marca 2017 roku w Radomiu odbyły się już XIV Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych, w których udział wzięła największa niepubliczna Uczelnia w regionie  świętokrzyskim – Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych z Kielc. Honorowy patronat nad Targami objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewoda Mazowiecki oraz Prezydent Miasta Radom. Zainteresowanie innowacyjnymi kierunkami WSEPiNM było ogromne. Każdy z przyszłych żaków prosił o informacje dotyczące naszej Uczelni oraz szczegółowych informacji dotyczących poszczególnych kierunków. Nasi przyszli studenci otrzymali specjalnie dla nich przygotowany pakiet, w którym znajdował się m. in. najnowszy informator wraz z dwutygodnikiem naszej Uczelni „Student”. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Radom III 2017 001

student 22 03 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 22 marca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

8 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Galerii ECHO w Kielcach odbyła się akcja promocyjna “Słonecznych kosmetyków” z Uzdrowiska Busko- Zdrój S.A.. Partnerem akcji ,,Buska Strefa SPA” była Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach. Studentki kosmetologii z Wydziału Nauk o Zdrowiu WSEPINM pod nadzorem mgr Alicji Gołdzińskiej wykonywały zabiegi pielęgnacyjne i upiększające dłoni.

Dzień Kobiet z WSEPiNM

 

Od 21 lutego w I Urzędzie Skarbowym przy ulicy Wróbla 17 żacy z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach uczestniczą w praktyce studenckiej, dzięki zawartemu porozumieniu między uczelnią a urzędem. 

pit

21 lutego br. studenci naszej Uczelni wzięli udział w zorganizowanej przez Koło Naukowe Respublica wizycie w Areszcie Śledczym przy ul. Zagnańskiej w Kielcach. Pracę Aresztu Śledczego poznawali studenci kierunku prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja oraz pielęgniarstwo. Zapraszamy do zapoznania się relacją z wizyty. 

Wizyta w Areszcie Śledczym

Rok 2017 jest dwudziestym w historii Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. 

Założyciele Uczelni

28 lutego 2017 roku WSEPiNM brała udział w VII edycji Targów Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość” w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K Baczyńskiego w Radomsku. Natomiast w dniach 2-3 marca 2017 roku nasza uczelnia brała udział w XX Łódzkich Targach Edukacyjnych organizowanych przez MTŁ. Targi, które odbyły się w hali Politechniki Łódzkiej odwiedziło ponad 10 tysięcy osób: maturzystów, gimnazjalistów, studentów, nauczycieli. Swoją ofertę przedstawiło ponad 140 wystawców, min. renomowane uczelnie wyższe z całego kraju oraz szkoły kształcące na poziomie liceum, technikum i szkoły zawodowej.

promocja uczelni

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych oraz Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii byli organizatorami warsztatów „Efektywność energetyczna - studium przypadków. Możliwości dofinansowania projektów z OZE”, które odbyły się 2 marca 2017 r. podczas Międzynarodowych Targów ENEX.

warsztaty OZE

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach już po raz siódmy była współorganizatorem Olimpiady Wiedzy o Prawie. W zawodach okręgowych, które odbyły się w siedzibie uczelni w dniu 4 marca, wzięło udział 12 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy wypełniali test oraz pisali opracowanie na temat Senatu RP – jego genezy, zasad wyboru, kompetencji, zasad organizacji itp.

student 23 02 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 23 lutego br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

17 lutego 2017 r. na uroczystej Gali, która odbyła się w Hotelu Binkowski w Kielcach, poznaliśmy lokomotywy świętokrzyskiego biznesu i przedsiębiorczości. Organizatorem przedsięwzięcia była redakcja gazety "Echo Dnia". Gala miała na celu podsumowanie roku 2016 i wyłonienie liderów, którzy na co dzień ciężko pracują aby być w czołówce najlepszych.

Super Lider Regionu 2016 dla WSEPiNM

Student 09 02 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 9 lutego br.tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Z inicjatywy studentów w ramach Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa powstało nowe koło naukowe, które będzie funkcjonować pod nazwą ,,Respublica”, a jego cele i założenia mają dać możliwość rozwoju zainteresowań oraz pasji studentów Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych, nie tylko w murach naszej Alma Mater, ale  także poza uczelnią.

1

student 26 01 2017

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 26 stycznia br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Razem zmieniamy Internet na lepsze – Jak chronić wizerunek, własność intelektualną i dane w sieci – to hasło kolejnej, szóstej już edycji Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Będą konkursy, zajęcia warsztatowe, prezentacje, inscenizacje dla uczniów województwa świętokrzyskiego, związane z upowszechnianiem zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz poszanowania praw i ochrony danych osobowych użytkowników Sieci. Organizatorami  wydarzenia, które odbyło się 17 lutego 2017 r., byli: Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

W ramach koła naukowego prawa karnego „Paragraf” działającego na Wydziale Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach organizowane są liczne wyjazdy oraz spotkania dla studentów, w trakcie których mogą oni poszerzać swoją wiedzę w interesujących ich dziedzinach. Koło naukowe to grupa młodych ludzi, którzy poprzez udział w tego typu zajęciach zdobywają doświadczenie oraz umiejętności, które są niezwykle cenne na dzisiejszym rynku pracy.

PTK 2017 007

 

olim Pol sw wsp

Już po raz dziesiąty Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach współorganizowała Olimpiadę Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. 58. edycja Olimpiady miała temat wiodący – „Systemy religijne świata”. Zawody okręgowe, które odbyły się w siedzibie Uczelni  14 stycznia 2017 r.

58 olipm2016 005

Kolejne spotkanie Akademii Rozwoju Osobistego (ARO)aro green
19 stycznia 2017 odbyło się kolejne spotkanie Akademii Rozwoju Osobistego ARO. Spotkanie poprowadziła dr Magdalena Rycerz-Fiuk.
ARO mm

W dniu 27.11.2016 r., studenci kierunku ratownictwo medyczne, dzięki uprzejmości Dyrekcji LPR, odbyli zajęcia w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które mieści się w Masłowie koło Kielc.

LPR Masłów

W dniu 20 października 2016 roku odbyły się wybory do Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego. Głosowanie przebiegło jednomyślnie. Wszyscy przybyli starości poparli kandydatury odpowiednich pretendentów na poszczególne stanowiska: przewodniczący, wiceprzewodniczący oraz sekretarz.

Samorząd 2016_2017

Chcecie nas poznać? A może już nas świetnie znacie? Oto kilka słów o nas: 

13 stycznia w WSEPiNM odbyła się Olimpiada Statystyczna - etap okręgowy, w którym udział wzięło 46 uczniów z 18 szkół województwa świętokrzyskiego.

Olimpiada Statystyczna