pit

Od 21 lutego w I Urzędzie Skarbowym przy ulicy Wróbla 17 żacy z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach uczestniczą w praktyce studenckiej, dzięki zawartemu porozumieniu między uczelnią a urzędem. Podczas kilku godzin dziennie spędzanych w Urzędzie Skarbowym studenci IV roku prawa trybu stacjonarnego pomagają między innymi przy składaniu przez podatników elektronicznych zeznań rocznych PIT i miesięcznych deklaracji VAT oraz poznają ogólne zasady funkcjonowania pracy w „Skarbówce”.

pit

Podatnik, który skorzysta ze złożenia PIT-u i VAT-u przez Internet  zrobi to szybko, prosto, bezpiecznie, a także oszczędnie, ponieważ nie musi drukować formularza, ani kupować znaczka pocztowego.  Dodatkowo podczas złożenia PIT-u przez Internet można liczyć na szybki, bowiem w przeciągu kilku dni, zwrot podatku. Program e-deklaracje, który służy do składania deklaracji podatkowych można pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Finansów i dokonać złożenia zeznania nie wychodząc z domu. Nad prawidłowym przebiegiem oraz identyfikacją i rozwiązywaniem problemów z jakimi podczas praktyki spotykają się studenci bezpośredni nadzór sprawują pracownicy Urzędu Skarbowego.

Michał Krogulec, student IV roku prawa