Wydział Ekonomii, Wydział Finansów oraz Wydział Nauk Społecznych WSEPINM, Targi Kielce, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Stowarzyszenie AIESEC byli współorganizatorami  XI edycji targów „Praca Kariera Rozwój”, które odbyły się w dniu 4 kwietnia 2017 na terenie targów Kielce.

XI Ogólnopolskie Targi Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych

XI Ogólnopolskie Targi Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych

„Praca Kariera Rozwój”  to największe targi pracy w województwie świętokrzyskim, organizowane od ponad 10 lat  dla studentów i absolwentów, poszukujących nowych możliwości pokierowania swoją karierą zawodową, rozwojem osobistym lub po prostu poszukujących wartościowej pracy.

Wystawcami na targach były m.in. takie firmy jak: Duijndam International, Geneo Call Center, Randstad Polska, Call Center Inter Galactica, KH Kipper, Lewiatan, Celsa Huta Ostrowiec, ZPUE, MAN Bus, Blue Dolphin, Silvan Logistics, Formaster, Perfect Door, Lewiatan, Telbridge oraz instytucje; Wojewódzki , Powiatowy oraz Miejski Urząd Pracy, a także Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego, które umożliwiają zdobycie wartościowych kwalifikacji, dzięki szerokiej ofercie  studiów podyplomowych, szkoleń i kursów.

Podczas „Targów Praca Kariera Rozwój” Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego, Targi Kielce, Stowarzyszenie AIESEC oraz Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan zorganizowali Forum „Biznes, Edukacja, Rozwój”, której tematem było proces upraktycznienia  kształcenia na studiach wyższych. W debacie wzięli udział: dr Zdobysław Kuleszyński Prorektor Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, prof. Wiesław Trąmpczyński, Rektor Politechniki Świętokrzyskiej,  prof. Jacek Semaniak Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, prof. Stanisław Maciej Szukalski- Uniwersytet Łódzki, Wydz. Ekonomiczno-Socjologiczny, Instytut Ekonomii, dr Agnieszka Piortowska-Piątek, Dyrektor Urzędu Statystycznego w Kielcach, dr Krzysztof Adamczyk były Prezes i Dyrektor Generalny TRAKT S.A., obecnie doradca Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, Radny Miasta Kielce,Tomasz Tworek Prezes Dorbud oraz Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Iwona Dobosz Dyrektor ds. HR ZPUE Włoszczowa. Spotkanie moderował Marek Klapa z Radia eM Kielce.

Oprócz uczestnictwa w debacie studenci i absolwenci wzięli również udział
w szkoleniach na temat „Sztuki autoprezentacji, które poprowadziła mgr Emilia Kijanka z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych. Osoby kończące edukację mogli wziąć udział także w warsztatach dotyczących procesu rekrutacji do firm, prowadzonych przez Karolinę Latus, właścicielkę agencji zatrudniania CRAFTS.

Obecnie oferta kształcenia powinna uwzględniać przede wszystkim funkcjonalność przekazywanej wiedzy na każdym poziomie kształcenia. Dlatego też będziemy promować i współorganizować inicjatywy które gwarantują studentom kontakt z pracodawcami. Targi Pracy, dają również możliwość aktualnego i bezpośredniego monitorowania potrzeb rynku pracy oraz kwalifikacji zawodowych poszukiwanych przez pracodawców - mówi dr Wiktor Krasa, współorganizator wydarzenia, prodziekan Wydziału Ekonomii, Finansów i Nauk Medycznych WSEPINM .