W dniach 15-21 maja 2017r. w Kielcach odbył się Tydzień Studenckiej Wiosny Kulturalnej czyli Juwenalia. Studenci WSEPiNM również brali udział w wielu wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. Podczas czwartkowego korowodu, zostały odebrane przez przedstawicieli braci studenckiej klucze do bram miasta.

Juwenalia 2017

Tego samego dnia odbyło się studenckie grillowanie w Restauracji Parkowej, w jego trakcie odbył się także konkurs karaoke. Dla studentów była to świetna okazja do integracji wśród swoich grup i nie tylko.

Juwenalia

Drugiego dnia 19 maja studenci wszystkich uczelni kieleckich bawili się na najlepszej imprezie w mieście w klubie muzycznym Opium. Impreza nawiązywała do filmu „Szybcy i Wściekli”. Również tam były przygotowane konkursy z wiedzy o w/w serii filmów,  studenci, którzy odważyli się wyjść na scenę wygrali cenne nagrody – bilety do kina, bilety na halowy tor kartingowy oraz gadżety od Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego.

Juwenalia 2017

W kolejnych dniach odbyły się koncerty Enej, Bratanków oraz Elektrycznych Gitar, w których również brali udział nasi studenci. Był to czas, który spędziliśmy wśród najlepszych przyjaciół, odpoczęliśmy i nabraliśmy energii oraz zapału do nauki przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną.

Juwenalia 2017

Serdecznie gratulujemy wygranym w konkursach oraz dziękujemy Multikino Kielce i Gokarty Kielce za ufundowanie nagród w konkursach a także Restauracji Parkowej i klubowi muzycznemu Opium za udostępnienie lokali do wspólnego świętowania Juwenaliów.

Alicja Ciszek – przewodnicząca URSS WSEPiNM