Rok 2017 jest dla naszego jednego kierunku 10-leciem Wydziału. Mimo przeciwności, które twierdziły, że w Kielcach ten plan się nie uda i nie będzie na niego chętnych to my naprzeciw wszystkim udowodniliśmy, że jeżeli się chce to można. Z dumą możemy powiedzieć że nasz wydział Prawa jest najstarszy w regionie świętokrzyskim i utrzymuje się w świetnej formie.

prawo 1 studenci

 

Dlaczego WSEPiNM?

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych działając już tyle lat na rynku posiada ogromne doświadczenie w kształceniu studentów, ponadto długi staż prawa pokazuje, że na kierunku prawo nie mamy sobie równych. Co roku nasze mury opuszcza kilkudziesięciu absolwentów tego kierunku, którzy w następstwie stają się sędziami, adwokatami, notariuszami czy też prokuratorami. Możemy się również pochwalić, iż nasi studenci posiadają bardzo dużo zdawalność na aplikację po studiach.

Doskonałą kadra w większości praktyków to również kolejny atut naszej uczelni pod względem kształcenia. Prawo jest kierunkiem, które cały czas się zmienia. Zmianą ulegają ustawy, przepisy oraz zasady funkcjonowania w społeczeństwie, dlatego ważne jest aby wykładowcy, którzy przekazują wiedze naszym studentom byli w jakimś stopniu związani z owym środowiskiem i na bieżąco znali wszelkie nowości w ich dziedzinie.

Dzięki praktykom wykłady nabierają bardziej ciekawego stylu, ponieważ wykładowca nie zawal studentów toną materiału, której nauka zajęłaby co najmniej 10 lat. Starają się w  ciekawy sposób przedstawić nam dany problem społeczny i zmusić nas do myślenia, abyśmy sami zrozumieli sedno jego problemu. Liczne kazusy, wczuwanie się w role środowiska prawniczego, rozwiązywanie łamigłówek prawniczych to tylko namiastka tego czego oferują nasi wykładowcy do ciekawego sposobu realizacji zajęć.

 

Co poza nauką?

Wiadomo, że nic nie uczy tak jak wyjścia praktyczne, pozwalające spotkać się twarzą w twarz z danymi problemami . Na uczelnie funkcjonuje wiele kół naukowych między innymi kole na wydziale prawa Respublica. Koło to oferuje wiele ciekawych wyjść, gdzie nasi przyszli absolwenci prawa mogą mieć bezpośredni kontakt z instytucjami gdzie w przyszłości mogą pracować. Liczne wyjścia do sądów przybliżają studentom prace tych jednostek oraz pomagają w wyborze podjęcia jakieś pracy.

 

Co z pracą?

Rynek pracy cały czas potrzebuje dobrze wykwalifikowanych pracowników znających się z dziedzin prawniczych. Z faktu iż jest to nie lada wyzwanie podjęcie się nauki prawa już w fazie studiowania, a sama jego nauka jest bardzo czasochłonna dobrze wykształcony prawnik jest na wagę złota, dlatego nie należy się bać o przyszłość, ponieważ pracownicy z dziedzin prawniczych będą cały czas potrzebni i doceniani w świecie biznesu. Dzisiaj praktycznie każda instytucja, aby poprawnie i skutecznie funkcjonować potrzebuje wielu wykształconych pracowników znających prawo na wylot.

 

Nasze prawo…

Wszystkie przedstawione elementy pokazują jak bardzo poprzez nasze doświadczenie znamy potrzeby kształcenia na wydziale prawo i cały czas prężnie rozwijamy swoje osiągi. Wiele osób nas doceniło, wybierając naszą uczelnie i teraz z dumą mogą stwierdzić, że był to wybór trafny. Jeżeli również chcesz należeć do wybitnej elity prawniczej odwiedź nas, Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. pro. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

 

Kamil Rębosz