Śliczne panie i silni panowie to nikt inny tylko studenci Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych na kierunku Ratownictwo Medyczne, spośród licznej oferty kształcenia nasza uczelnia oferuje także ten kierunek.

rat

Osoby, które podejmują się studiowania właśnie na tym kierunku wiedzą, że czeka ich bardzo ciężka praca czasami wymagająca wielu poświęceń i siły zarówno fizycznej, jak i mentalnej. Nie jest to zwykły zawód, na który można iść tak po prostu, jest to pewnego rodzaju służba wymagająca wewnętrznego przekonania w to co się robi.

Ratownik medyczny pracuje z ludzkim życie, a jego specyfika kształcenia jest oparta na kierunkach związanych z medycyną. Niekiedy mówi się, że w sytuacjach krytycznych właśnie od ratowników medycznych zależy ludzkie życie, ponieważ to oni mają pierwszą styczność z poszkodowanymi i podejmują pierwsze przeważnie kluczowe decyzje mające wpływ na nasz dalszy stan. W tym zawodzie nie ma mowy o błędzie, ponieważ każda porażka może kosztować ludzkie życie.

Właśnie dlatego nasza uczelnia stawia na jak najlepszą jakość kształcenia na tym kierunku, wiedząc że przyszła kadra musi być przygotowana na każde wyzwanie. Teoria nie jest tu kluczem do sukcesu, lecz praktyka na którą kładziemy jak największy nacisk. Praca na fantomach, w grupach, w terenie, w szpitalach i wielu innych miejscach uczy studentów błyskawicznego reagowania na zaistniałą sytuację, która w większości przypadków jest nie do przewidzenia. Muszą myśleć szybciej, skuteczniej i efektywniej niż inny człowieka, mając zaledwie kilka sekund na odpowiednie reakcje. Momentami bywa ciężko i wykładowcy wymagają od studentów wylania ostatniej kropli potu, jednak tylko po to aby ten człowiek mógł w przyszłości uratować życie właśnie Tobie.

Kadra wykładowców na naszej uczelni jest niezastąpiona i najlepsza. Wszyscy z nich zaznali smaku tej roboty i wiedzą, że muszą zrobić wszystko, aby przyszłe pokolenia były od nich jeszcze lepsze niż oni sami. Ogromna wiedza to jedno, ale sprawność fizyczna również jest tutaj elementem kluczowy. Biorąc udział w konkursach, trenując, biegając nasi wykładowcy ratownictwa medycznego zachęcają swoich podopiecznych do wszelkie aktywności fizycznej. W końcu nigdy nie wiadomo jakie przeszkody i jacy poszkodowani będą na nich czekać na miejscu zgłoszenia.

Jeżeli Ty także czujesz, że ten zawód jest dla ciebie i chcesz ratować ludzkie życie, dołącz do naszej ekipy i stań się najlepszy w swoim zawodzie, biorąc przykład z naszych wykładowców zdobywających podium na licznych konkursach.

Kamil Rębosz