Kalendarium 2019

W dniach 06-08.06.2019 roku w Targach Kielce odbyły się Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE EXPO, Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY- EXPO. Podczas targów wystawcami byli przedstawiciele PSP i OSP z całej Polski oraz osoby zajmujące się bezpieczeństwem i higieną pracy. 

IFRE2

 

MCSM29 czerwca 2019 w godzinach 10.00-14.00 w WSEPiNM odbył się Dzień Otwarty MCSM. 
W programie min:

  • Zwiedzanie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych, zaprezentowanie sali Wysokiej Wierności, sal ALS i BLS, Pracowni Umiejętności Technicznych, Pracowni Umiejętności Pielęgniarskich, Pomieszczeń Kontrolnych, Sali OSCE z pokazem możliwości symulatorów, fantomów ich funkcji i możliwości, modeli treningowych, ćwiczeniowych i trenażerów,
  • Podstawy Pierwszej Pomocy,
  • „Challenge Race”- konkurs - resuscytacja

Zajęcia w grupach maksymalnie 15 osobowych.

Na warsztaty pierwszej pomocy w godzinach 10.30, 11.30, 12.30 oraz „Challenge Race”, 11:00, 12:00 i 13:00, obowiązkowe zapisy na : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Uczelnia znalazła się pośród 35 placówek, które otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na utworzenie Centrum. Uczelnia otrzymała na organizację i wyposażenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych 2 599 478 złotych. Z czego ok. 1mln 300 tys, pochłonął zakup sprzętu.

DzienDziecka2

Cały maj był dla naszych studentów bardzo pracowity, ponieważ Samorząd Studencki WSEPiNM zorganizował zbiórkę dla dzieci z oddziału onkologicznego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii z okazji Dnia Dziecka.

To jakże szlachetne wydarzenie już od pierwszego dnia utworzenia cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ duża część studentów pragnęła wesprzeć zbiórkę, ponadto wydarzenie wsparli uczniowie Szkoły Podstawowej im. 24 lutego 1863 roku w Małogoszczu.

student 13 06 2019

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 13 czerwca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Miesiąc maj był dla Naszej Uczelni bardzo intensywny pod względem naukowym, ponieważ przez te zaledwie 31 dni odbyły się, aż trzy konferencje naukowe, w tym dwie o charakterze międzynarodowym, a jedna wojewódzkim. Pierwsza z nich odbyła się 14 maja i miała dosyć nietypowy charakter, ponieważ odbyła się w całości przez Internet.

konferencyjny maraton1