Kalendarium 2019

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych była współorganizatorem Festiwalu Zdrowia w Busku-Zdroju. Zapraszamy do udziału w festiwalowych wydarzeniach.

XVII Festiwal Zdrowia

5 października 2019 r.  w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Wykład inauguracyjny nt. "Rola statystyki we współczesnym świecie" wygłosił prof. dr hab. Janusz Stefan Witkowski.

student 27 06 2019

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 27 czerwca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

„W imieniu Władz oraz Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach chcielibyśmy serdecznie pogratulować Pani wzorowej działalności na rzecz Teatru im. Stefana Żeromskiego 

dzikaroza2

W dniach 06-08.06.2019 roku w Targach Kielce odbyły się Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE EXPO, Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY- EXPO. Podczas targów wystawcami byli przedstawiciele PSP i OSP z całej Polski oraz osoby zajmujące się bezpieczeństwem i higieną pracy. 

IFRE2

 

MCSM29 czerwca 2019 w godzinach 10.00-14.00 w WSEPiNM odbył się Dzień Otwarty MCSM. 
W programie min:

  • Zwiedzanie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych, zaprezentowanie sali Wysokiej Wierności, sal ALS i BLS, Pracowni Umiejętności Technicznych, Pracowni Umiejętności Pielęgniarskich, Pomieszczeń Kontrolnych, Sali OSCE z pokazem możliwości symulatorów, fantomów ich funkcji i możliwości, modeli treningowych, ćwiczeniowych i trenażerów,
  • Podstawy Pierwszej Pomocy,
  • „Challenge Race”- konkurs - resuscytacja

Zajęcia w grupach maksymalnie 15 osobowych.

Na warsztaty pierwszej pomocy w godzinach 10.30, 11.30, 12.30 oraz „Challenge Race”, 11:00, 12:00 i 13:00, obowiązkowe zapisy na : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Uczelnia znalazła się pośród 35 placówek, które otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na utworzenie Centrum. Uczelnia otrzymała na organizację i wyposażenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych 2 599 478 złotych. Z czego ok. 1mln 300 tys, pochłonął zakup sprzętu.

student 13 06 2019

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 13 czerwca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

DzienDziecka2

Cały maj był dla naszych studentów bardzo pracowity, ponieważ Samorząd Studencki WSEPiNM zorganizował zbiórkę dla dzieci z oddziału onkologicznego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii z okazji Dnia Dziecka.

To jakże szlachetne wydarzenie już od pierwszego dnia utworzenia cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ duża część studentów pragnęła wesprzeć zbiórkę, ponadto wydarzenie wsparli uczniowie Szkoły Podstawowej im. 24 lutego 1863 roku w Małogoszczu.

Miesiąc maj był dla Naszej Uczelni bardzo intensywny pod względem naukowym, ponieważ przez te zaledwie 31 dni odbyły się, aż trzy konferencje naukowe, w tym dwie o charakterze międzynarodowym, a jedna wojewódzkim. Pierwsza z nich odbyła się 14 maja i miała dosyć nietypowy charakter, ponieważ odbyła się w całości przez Internet.

konferencyjny maraton1

Jak co roku w maju studenci obchodzili swoje święto czyli Juwenalia. Jednak kiedyś znaczenie tego słowa miało całkowicie inne brzmienie, które znają nieliczni. Słowo Juwenalia pochodzi od łacińskiego odpowiednika luvenalia co w starożytnym Rzymie oznaczało igrzyska młodzieńców, aktualnie okres Juwenaliów to szereg dni zabawy oraz imprez organizowanych przez Samorządy Studenckie dla studentów swoich uczelni.

Juwenalia2019 3

student 30 05 2019

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 30 maja br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

 

student 2019 05 09

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 9 maja br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Początkiem maja 2019 r. w WSEPiNM w Kielcach odbyły się egzaminy dyplomowe uwieńczające 3,5 - letnią edukację studentów na kierunku pielęgniarstwo. Po siedmiu semestrach  owocnej nauki na studiach pierwszego stopnia uzyskali  tytuł licencjata pielęgniarstwa.

pielęgniarstwo1

W obecnym 2019 roku wypada wielkie wydarzenie jakim jest 100-lecie policji. Trudno uwierzyć, że ta najliczniejsza służba mundurowa obchodzi już swoją okrągłą rocznice. Ówczesnego czasu na początku swojego istnienia dzisiejszą policję poprawnie określano mianem Policji Państwowej, która została utworzona na mocy ustawy z dnia 24 lipca 1919 roku o policji państwowej. Miała ona za zadanie pilnować porządku na terenie Polski, więc cel towarzyszący jednostce nie uległ zbytnio wielkie zmianie. 

1. Zdj 100 lat

policja1Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach zorganizowały wydarzenie edukacyjne i informacyjne w ramach Juwenaliów 2019 pn. "Z nami bezpieczniej. Juwenaliowa Majówka ze Świętokrzyską Policją", która odbyła się 17 maja 2019 r.  w WSEPiNM przy ul. Jagiellońskiej 109A.
Majowa okazja, by poznać m.in.: wyposażenie laboratorium kryminalistycznego, taktykę i technikę interwencji policyjnych, „mapę zagrożeń”, pracę funkcjonariuszy „drogówki”, prewencji, psychologa/negocjatora, przewodnika psa czy specjalisty od cyberprzestępczości. W programie był pokaz sprzętu i wyposażenia oraz informacje o perspektywach pracy w Policji i trybie rekrutacji.

Już po raz 13. grupa zapaleńców rajdów górskich organizuje jeden z czołowych maratonów górskich w Polsce – „Twardziela Świętokrzyskiego”. Współorganizatorami imprezy są Studium WFiS Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych wraz z Klubem Turystyki Pieszej „Przygoda” oraz SCKiS w Strawczynie, przy znacznej pomocy gmin Bieliny, Masłów i Zagnańsk. Gminy te udostępniły lokale w Kakoninie, Ameliówcu i Tumlinie-Węgle, co bardzo nam ułatwiło organizację imprezy. 

twardziel 5

W dniu 6 kwietnia 2019 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, z inicjatywy mgr Agnieszki Augustyn i mgr Alicji Gołdzińskiej ponownie odbyło się szkolenie z zakresu masażu próżniowego i liftingu twarzy. Tym razem dla studentów II roku studiów zaocznych, kierunku Kosmetologii . Zajęcia poprowadziła mgr kosmetologii Kamila Pelc – szkoleniowiec firmy „Sfera”.

masaż3

5 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia, w ramach XVII Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby odbyło się „Forum Zdrowia”. Miejscem imprezy była sala kinowa w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Uniwersalny dostęp do opieki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem podstawowej opieki zdrowotnej”.

Busko1

W dniach 28-31 marca 2019 r. odbył się w Poroninie X Jubileuszowy Zjazd Forum Uczelni Niepublicznych, w którym przedstawiciele samorządu studenckiego Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach mieli przyjemność uczestniczyć. Naszą Uczelnie reprezentowało 4 działaczy samorządu studenckiego: Paulina Stępień, Karolina Dubiel, Alicja Ciszek oraz Sebastian Pietrala.

FUN

W dniu 24.03.2019 r, w kieleckiej hali przy ulicy Ściegiennego 8, odbyło się szkolenie z samoobrony dla pracowników służby zdrowia i służb ratowniczych. Organizatorami byli: Straż Miejska w Kielcach, Krav Maga Team, WOPR Wojewódzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kielcach, Klinika Umysłu, Grupa Ratownictwa PCK Kielce, WSEPiNM.

samoobrona2

 

Tradycją naszej Uczelni jest, że studenci kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne spotykają się w ramach zajęć z praktykami z branży ochrony. W bieżącym semestrze studenci II roku kierunku BW odbyli zajęcia z przedstawicielem kieleckiej firmy INSCAM, p. Michałem Syską, w ramach przedmiotu – Ochrona Osób Mienia Obiektów i Obszarów. Tematem wiodącym zajęć były elektroniczne urządzenia zabezpieczające oraz najnowsze systemy alarmowe stosowane w obiektach chronionych.

INSCAM

21 marca 2019 r. nasza uczelnia została zaproszona do Solca nad Wisłą. W tamtejszym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbywał się Dzień Otwarty Szkoły. Ta coroczna impreza przebiegła pod hasłem ,,Bezpieczny Pierwszy Dzień Wiosny” Przedsięwzięcie było skierowane do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, która chciała bezpiecznie i aktywnie spędzić pierwszy dzień tegorocznej wiosny.

Solec 3

 

strzelnica 2

Bezpieczeństwo wewnętrzne to jeden z wielu kierunków oferowanych przez naszą uczelnię. Jest to kierunek przeznaczony dla osób, które w przyszłości planują wstąpić w szeregi sużb mundurowych takich jak Policja, ABW, BOR i wiele innych organów odpowiedzialnych za utrzymanie porządku publicznego i bezpieczeństwa. W trakcie trwania studiów studenci poznają między innymi: organizacje i sposoby działania służb mundurowych, zadania i funkcjonowanie organów administracji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ochronę porządku publicznego, system zarządzania kryzysowego, uregulowania prawne w dziedzinie bezpieczeństwa oraz problematykę przestępczości i sposoby jej zwalczania.

 

 

 

 

 

W dniach 21-23.02.2019 r. w Krzemieńcu na Ukrainie odbyły się IV Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. Udział w nich wzięło 26 ekip min. z Ukrainy, Litwy i Polski. Dwa zespoły reprezentowały Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, które zajęły dwa pierwsze miejsca na podium, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i międzynarodowej.

ratownicy2

Tegoroczne wyjście do Aresztu Śledczego w Kielcach już za nami. Jak co roku takie zajęcia w formie praktycznej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów, udział w nich wzięli między innymi studenci prawa, bezpieczeństwa wewnętrznego oraz pielęgniarstwo tworząc 26- osobową grupę. Ze względów bezpieczeństwa niestety liczba osób, które mogą uczestniczyć w zwiedzaniu aresztu jest dosyć mocno ograniczona.

student 2019 04 04

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 4 kwietnia br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

student 2019 03 21

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 21 marca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

W dniach 20-21 marca 2019 r. studenci wraz z pracownikami naszej Uczelni wzięli udział w Giełdzie Szkół i Uczelni 2019, która odbyła się w Kielcach na terenie Centrum Kongresowego Targów Kielce. Szeroka gama kierunków przyciągała przyszłych żaków w trakcie trwania kieleckich targów. Uczelnia cieszyła się ogromną popularnością nie tylko pod kątem studiów licencjackich i magisterskich, ale także pod względem studiów podyplomowych.

giełda

W ostatnich dniach na uczelni 14 i 15 marca odbyła się już druga edycja międzynarodowej konferencji naukowej pt. "Zbrodnie sądowe w latach 1944-1989. Konformizm czy relatywizm moralnych środowisk prawniczych?”. Organizatorami konferencji byli Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych, Winnicki Instytut Kooperatywny oraz Instytut Pamięci Narodowej.

konf zbrodnie 3

W dniu 6 marca 2019 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, z inicjatywy mgr Agnieszki Augustyn i mgr Alicji Gołdzińskiej odbyło się szkolenie z zakresu masażu próżniowego i liftingu twarzy. Zajęcia dla studentów II roku kierunku Kosmetologii poprowadziła mgr kosmetologii Marta Roguska – główny szkoleniowiec firmy „Sfera”.

kosm szkolenie 2

student 2019 03 07

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 7 marca br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

12 marca 2019 roku w Radomiu odbyły się XVI Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych, w których udział wzięła największa niepubliczna Uczelnia w regionie świętokrzyskim – Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych z Kielc. 

Radom2019

W naszej uczelni przebywał dr Abolhassani Nejad Amirhossein z Iranu, zainteresowany możliwością szkolenia lekarzy z tego kraju na krótkich kursach z zakresu kosmetologii. Irańscy lekarze są zainteresowani dokształcaniem się w naszej uczelni w zakresie najnowocześniejszych technik kosmetologicznych. Obecnie w Iranie trwa rekrutacja na pierwszy z zaplanowanych dwutygodniowych kursów.

kosmetologia III 2019

5 marca 2019 r. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych przedstawiła swoją ofertę edukacyjną, podczas kolejnej edycji Targów Edukacyjnych w Częstochowie. 

Czestochowa

W dniu 5 lutego 2019 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach miała miejsce uroczystość podpisania porozumienia o współpracy ze Świętokrzyską Grupą Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Sekcja Polska z siedzibą w Kielcach. Porozumienie ze strony uczelni podpisał dr Krzysztof Watorek – prorektor WSEPiNM, zaś ze strony Stowarzyszenia Prezes Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Robert Literacki.

IPA

1. Zdj klinika prawnaWitam wszystkich czytelników, nazywam się Danuta Zasada i jestem studentką drugiego roku prawa. Kierunek wybrałam w trybie zaocznym ze względu na szereg innych obowiązków oraz moją prace. Jestem bardzo ambitna i nie boje się dużych wyzwań, wręcz przeciwnie lubię stawiać sobie nowe cele, które stale mnie rozwijają.Z tego właśnie powodu, kiedy dostałam propozycje od prorektora naszej Uczelni dr. Krzysztofa Wątorka o poprowadzeniu kliniki prawnej bez wahania przyjęłam propozycję, chociaż nigdy czegoś takiego nie robiłam i moja wiedza na ten temat była na początku dosyć mała.

W wyniku zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy o Prawie, przeprowadzonych w dniu 23 lutego 2019 r. przez Komitet Okręgowy w Kielcach, do finału ogólnopolskiego Olimpiady zgłoszeni zostali następujący uczniowie:

uwaga

student 2019 02 21

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 21 lutego br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Logo mcsm1Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych uruchamia Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych. Przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze skorzystają z zajęć praktycznych na najwyższym poziomie. Niebawem otwarcie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych w Wyższej Szkole Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

Już po raz ósmy uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli w cyklu zajęć edukacyjnych w ramach Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu, organizowanego wspólnie przez Wyższą Szkołę Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

8 sdbi 1

Kolejne wydarzenie w murach naszej Uczelni już za nami. W czwartek 7 lutego 2019 r. miała miejsce konferencja pt. ,,Mediacje w sprawach gospodarczych”. Konferencja rozpoczęła się o godzinie 9.30 i trwała aż do godziny 15.30. Temat mediacji jest ostatnio bardzo popularny, ponieważ jest to coraz skuteczniejsza droga rozwiązywania wszelkich sporów, co zresztą było widać po wypełnionej słuchaczami auli.

mediacje

Pod takim hasłem w dniu 16.02.2019 r., na zaproszenie prezesa WOPR Kielce, Wojewódzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Huberta Szczechli, który był także organizatorem wydarzenia, studenci ratownictwa medycznego WSEPiNM uczestniczyli w szkoleniu, którego celem było przygotowanie ratowników do udzielania pomocy w przypadkach załamania się lodu i tonięcia w zimnej wodzie.

lod 1

student 07 02 2019

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 7 lutego br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Jest pierwszą studentką Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, która zasiądzie w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wcześniej długo działała w samorządzie studenckim naszej uczelni i w innych organizacjach ogólnopolskich. Alicja Ciszek w wywiadzie dla Studenta zdradza, jak wyglądała jej ścieżka kariery w samorządności studenckiej.

Alicja Ciszek 1

Kauno Kolegija to mieszcząca się w Kownie duża, państwowa uczelnia, z którą Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych podpisała w 2013 roku umowę o współpracy w ramach programu „Erasmus”. Od tego czasu realizowaliśmy wspólne projekty, odbywała się też wymiana pracowników.

Kauno Kolegija szczyci się m.in. bardzo wysokim poziomem nauczania na kierunku kosmetologia. Jego studenci i absolwenci zdobywają co rok nagrody i wyróżnienia w branżowych konkursach. Mieszczący się w budynku położonym w centrum Kowna kierunek oferuje studentom doskonałe wyposażenie. Ostatnio mogli się o tym przekonać przedstawiciele naszej uczelni, którzy zwiedzili pomieszczenia kowieńskiej kosmetologii i i mieli okazję rozmawiać z pracownikami i studentami.

Na czele kosmetologii w Kauno Kolegija stoi pani Żaneta Mickiene, którą mieliśmy nie raz okazję gościć w Kielcach. Pani Mickiene doskonale mówi po polsku i zaprosiliśmy ją do poprowadzenia w tym roku akademickim cyklu zajęć dla naszych studentek kosmetologii.

student 2019 01 24

O najnowszych wydarzeniach w naszej Uczelni można przeczytać na łamach Studenta - Kieleckiego Tygodnika Akademickiego wydawanego przez "Echo Dnia". Najnowsze wydanie z 24 stycznia br. tutaj. Starsze wydania dostępne tutaj.

Insta

Od dzisiaj możecie nas również obserwować na Instagramie, aby wszystkie ważne informacje docierały do was jeszcze szybciej!

Serdecznie zapraszamy!

Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego zachęca do rozpoczęcia studiów w marcu 2019 roku. Uczelnia rozpoczyna nabór śródroczny na studia podyplomowe - jest to propozycja dla osób, które ukończyły już studia wyższe, licencjackie lub magisterskie. Rozbudowana oferta studiów podyplomowych pozwala znaleźć odpowiednią tematykę dla każdego, kto chce podnosić swoje kwalifikacje. Oferta studiów podlega ciągłym zmianom, aby jak najlepiej odpowiadać na zapotrzebowanie rynku pracy.

Nowy rok oznacza nowe wyzwania dla uczelnianych kół naukowych, dlatego też wydział prawa oraz administracji i bezpieczeństwa od samego początku zaczynają aktywną działalność organizując już 18 stycznia pierwsze w tym roku wyjście do Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego znajdującego się w Warszawie.

ZDSJĘCIE NA 1

Bezpieczeństwo mieszkańców i kształtowanie bezpiecznych przestrzeni w gminie, tematem zajęć studentów II roku kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, z zastępcą burmistrza gminy i miasta Chęciny mgr Mariuszem Nowakiem. Pan burmistrz M. Nowak podzielił się ze studentami naszej uczelni swoimi uwagami nt. osiągnięć gminy w ostatnich latach, wynikających z realizacji ustawowego zakresu działań, zgodnie z Ustawą z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym.

BW

Pod hasłem „Interesujesz się statystyką? Świetnie! W takim razie Olimpiada Statystyczna jest dla Ciebie!” odbywa się III edycja Olimpiady Statystycznej, organizowana przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Po raz trzeci również Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach wraz z Urzędem Statystycznym w Kielcach angażują się w jej organizację, przeprowadzając zawody na szczeblu szkolnym i okręgowym. 

stat2

24 maja 2019 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja Studentów pt.: „Korupcja a bezpieczeństwo państwa – od wizji do rzeczywistości – diagnoza, profilaktyka, zwalczanie” zorganizowana przez Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach oraz Winnicki Instytut Kooperatywny w Winnicy. 

Informacje nt. konferencji w ogłoszeniu i zapowiedzi.

Conference on corruption - general information
Invitation to conference on corruption

konferencja

Wszystkich studentów fizjoterapii serdecznie zachęcamy do odbycia praktyk zawodowych w jednym z najstarszych uzdrowisk w Europie - czeskich Teplicach. Na praktyki wyjechać można już w marcu a okres pobytu może wynieść nawet 12 miesięcy. Byli stypendyści programu Erasmus/Erasmus+ proszeni są jednak o wzięcie pod uwagę, że łączny okres przebywania na wymianie w ramach tych programów nie może przekraczać 12 miesięcy.

Teplice 2

dr Magdalena Rycerz Fiuk10 stycznia 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie Akademii Rozwoju Osobowości. Spotkanie prowadziła dr Magdalena Rycerz-Fiuk, trener rozwoju osobistego. 
 
Aro logo 1

Za nami pracowity weekend! Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicielkę prestiżowej marki Lovely Cosmetics i Fenice Monikę Bogdańską, która przygotowała dla studentek Wydziału Kosmetologii ciekawe szkolenie na temat:„Trądzik pospolity w kontekście peelingów medycznych i peelingów nowej generacji”.

fenice1

Racz jasna przez zawód, który nigdy nie umrze mamy na myśli nie co innego jak pielęgniarstwo i chyba większość ludzi przyzna nam rację. Przecież fakt jest taki, że pielęgniarki były, są i będą potrzebne, ponieważ jest to niekwestionowana pomoc medyczna. Przy każdym lekarzu czuwa sztab pielęgniarek gotowych pomóc w każdej chwili. 

pielęgniarki 01