Racz jasna przez zawód, który nigdy nie umrze mamy na myśli nie co innego jak pielęgniarstwo i chyba większość ludzi przyzna nam rację. Przecież fakt jest taki, że pielęgniarki były, są i będą potrzebne, ponieważ jest to niekwestionowana pomoc medyczna. Przy każdym lekarzu czuwa sztab pielęgniarek gotowych pomóc w każdej chwili. 

pielęgniarki 01

 Młodzi ludzie bardzo chętnie wybierają akurat ten kierunek studiów i coraz częściej, co może przeczyć stereotypom, wybierają go panowie. W pełni potwierdza to nasza tegoroczna rekrutacja, w której również przyjęliśmy mnóstwo pielęgniarek na studia licencjackie oraz magisterskie. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny zostaliśmy docenieni przez nowych studentów w tym zakresie i pokazaliśmy jak mocną i silną uczelnię tworzymy. Z faktu, że nasza Alma Mater jest tak bardzo oblegana na ty kierunku postanowiliśmy zapytać się studentek z pierwszego roku, dlaczego ten kierunek jest taki popularny wśród młodych ludzi.

Wywiad Agnieszka Gołda

Nazywam się Agnieszka Gołda, mam 20 lat i pochodzę z Niedźwiedzia. Jestem studentką studiów stacjonarnych z pielęgniarstwa na pierwszym roku. Staram się zwalczać wszystkie przeszkody stojące mi na drodze do upragnionego celu. Chętnie pomagam innym, którzy potrzebują wsparcia oraz dobrze radzę sobie w trudnych sytuacjach, które wymagają zachowania zimnej krwi. Potrafię zrozumieć ludzką niedolę i podtrzymać na duchu, jestem osobą bardzo wyrozumiałą i opiekuńczą. Staram się optymistycznie patrzeć na świat. Angażuję się w każde powierzone mi zadanie i staram się wykonać je jak najlepiej umiem. Potrafię uczyć się na własnych życiowych błędach. Uwielbiam dobrą zabawę i interesuje się fotografią oraz muzyką. Kocham zwierzęta, mam dwa psy za które oddałabym wszystko. Aktualnie pomagam w obowiązkach domowych oraz w prowadzeniu firmy tacie. Studiowanie pielęgniarstwa wybrałam, ponieważ uwielbiam pomagać ludziom. Choroba bliskiej osoby w rodzinie była dla mnie silnym bodźcem który mnie nakręcił na ten kierunek. Pomoc rodzinie nauczyła mnie cierpliwości, mniejszej paniki a przede wszystkim nie okazywania emocji na każdą krzywdę jaka została wyrządzona przez los ludziom. Wybrałam ten zawód bo uwielbiam wyzwania, a jest on odkrywany z dnia na dzień na nowo. Uważam, że to praca dla ludzi z wielkim sercem. Pielęgniarstwo jest pewną przyszłością, decydując się na te studia wiem, że nie będę miała problemu z pracą. Pomimo tego, ze ten kierunek jest dość ciężki a przede wszystkim czasochłonny na pewno po skończeniu da dużo satysfakcji i poczucie, że dałam pomoc innym osobom. Studia wzbudzą we mnie chęć doskonalenia siebie w przyszłości - co jest bardzo ważne w tej pracy. Po obronieniu licencjatu planuje pójść na studia magisterskie a w międzyczasie zacząć prace w szpitalu. Najbardziej interesuje mnie praca na oddziale chirurgicznym, anestezjologicznym bądź onkologicznym.

 

pielęgniarki 1

 

Wywiad Aleksandra Kutwin

Nazywam się Aleksandra Kutwin . Mam 20 lat pochodzę z okolic Kielc. Jestem  studentką pierwszego roku Pielęgniarstwa stacjonarnego . Na co dzień jestem miłą, szczerą oraz uśmiechnięta osobą. Moim zainteresowaniem od najmłodszych lat jest taniec .  Będąc dzieckiem potrafiłam tańczyć do każdego rodzaju muzyki nie wstydząc się w jakim miejscu jestem. Przez taniec wyrażałam emocje jakie czuje oraz pozwalało mi to na odprężenie się . Próbowałam tańca towarzyskiego oraz latynoskiego  , dziś aktualnie tańczę zumbe .  Pracuje jako  opiekunka dzieci w świetlicy ŚRODOWISKOWEJ „ZIOMUŚ” . Dzieci są odzwierciedleniem tego czego chce robić w przyszłości. Tutaj  pojawia się pytanie dlaczego pielęgniarstwo ? Odpowiedź jest prosta realizacja moich ambicji ,stabilizacja finansowa. Chęć pogłębiania wiedzy oraz pomagania osobom starszym jak i młodszym. Uważam ze ta praca jest dla osób z wielkim sercem i jeśli ktoś robi to z powołaniem to zostanie mu to wynagrodzone za jego poświęcenie .Zdarza się również, że podjęcie studiów związanych z medycyną jest tradycją rodzinną. W moim przypadku właśnie tak też jest ,jestem bardzo wdzięczna mojej babci i mamie za przekazanie mi tego ze ten zawód to  przede wszystkim profesjonalizm i wdzięczność, warto studiować Pielęgniarstwo , ponieważ ratowanie ludzkiego życia i niesienie ulgi w cierpieniu to najlepsza praca na świecie. Po obronie  licencjatu ukierunkowanego na anestezjologie  chciałabym podjąć pracę jako pielęgniarka anestezjologiczna . Określenie „pielęgniarka anestezjologiczna” odnosi się do pielęgniarki pracującej na bloku operacyjnym,  która współuczestniczy w znieczuleniu oraz pracujące na oddziale intensywnej terapii. Podjęcie studiów pielęgniarskich to najlepsza decyzja jaka mogłam podjąć. Uświadomiła mi to rozmowa z moją babcią i mamą o tym jak bardzo ten zawód wymaga profesjonalizmu który zostaje wynagradzany poprzez wdzięczność ludzką.