-->

Pod takim hasłem w dniu 16.02.2019 r., na zaproszenie prezesa WOPR Kielce, Wojewódzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Huberta Szczechli, który był także organizatorem wydarzenia, studenci ratownictwa medycznego WSEPiNM uczestniczyli w szkoleniu, którego celem było przygotowanie ratowników do udzielania pomocy w przypadkach załamania się lodu i tonięcia w zimnej wodzie.

lod 1

lod2Spotkanie było podzielone na dwie części. Pierwsza część odbyła się w OSP w Leszczynach, gdzie przeprowadzona została część teoretyczna, w której wśród wykładowców znaleźli się: przedstawiciel PSP, Policji, psycholog i prawnik. Druga część była praktyczna, uczestnicy udali się nad zalew w Cedzynie, gdzie ratownicy w pozorowanych zdarzeniach ćwiczyli akcje ratunkowe, przy wykorzystaniu różnego rodzaju sprzętu.

W ćwiczeniach brali udział strażacy z JRG 1 oraz JRG 2 Kielce, OSP Leszczyny, OSP Tokarnia, OSP Łopuszno, OSP Wola Kopcowa oraz Policja Świętokrzyska WRD KWP oraz Zespół Medyczny Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, PCK, studenci WSEPiNM, zaproszeni goście.

Arkadiusz Lech

 

lod 6470 

lod 6468

lod 6420