W dniu 6 marca 2019 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, z inicjatywy mgr Agnieszki Augustyn i mgr Alicji Gołdzińskiej odbyło się szkolenie z zakresu masażu próżniowego i liftingu twarzy. Zajęcia dla studentów II roku kierunku Kosmetologii poprowadziła mgr kosmetologii Marta Roguska – główny szkoleniowiec firmy „Sfera”.

kosm szkolenie 2

kosm szkolenie 1kosm szkolenie 3Pierwsza część szkolenia obejmowała wykład na temat masażu próżniowego, walki z celullitem, poprawy jędrności skóry, oczyszczania organizmu z toksyn, poprawy metabolizmu oraz liftingu twarzy uzyskanego poprzez masaż limfatyczny. W drugiej części studentki miały możliwość wykonania masażu próżniowego ciała i twarzy przy użyciu urządzenia Primelle firmy „Sfera”.

Na zakończenie szkolenia osoby chętne mogły zakupić certyfikaty firmowe uprawniające je do wykonywania masażu próżniowego ciała i twarzy.