21 marca 2019 r. nasza uczelnia została zaproszona do Solca nad Wisłą. W tamtejszym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbywał się Dzień Otwarty Szkoły. Ta coroczna impreza przebiegła pod hasłem ,,Bezpieczny Pierwszy Dzień Wiosny” Przedsięwzięcie było skierowane do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, która chciała bezpiecznie i aktywnie spędzić pierwszy dzień tegorocznej wiosny.

Solec 3

 

Solec 1Solec 4Gospodarzami imprezy byli licealiści z wyżej wymienionego ZSP w Solcu nad Wisłą, którzy zaprosili swoich młodszych kolegów, aż z dwunastu szkół gimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego i nie tylko. Udział w dniach otwartych wzięli również przedstawiciele policji oraz państwowej straży pożarnej w Lipsku. Tego dnia na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych działo się naprawdę wiele. Goszczący w Solcu gimnazjaliści zostali zaskoczeni upozorowanym ,,atakiem terrorystycznym”, co stało się okazją dla licealistów z klas mundurowych do zaprezentowania swoich umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Odbył się również pokaz gaszenia płonącego pojazdu i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, zaprezentowane przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku oraz pokaz ratownictwa medycznego (nadzorowane przez mgr Arkadiusza Lecha oraz mgr Jakuba Kasińskiego z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach).

Solec 2

W tym dniu teren szkoły odwiedziło kilkaset osób. Dzień Otwartej Szkoły był bardzo aktywny, a ciekawe pokazy zachęcały do uczestniczenia w nim.

Tomasz Górski