DzienDziecka2

Cały maj był dla naszych studentów bardzo pracowity, ponieważ Samorząd Studencki WSEPiNM zorganizował zbiórkę dla dzieci z oddziału onkologicznego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii z okazji Dnia Dziecka.

To jakże szlachetne wydarzenie już od pierwszego dnia utworzenia cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ duża część studentów pragnęła wesprzeć zbiórkę, ponadto wydarzenie wsparli uczniowie Szkoły Podstawowej im. 24 lutego 1863 roku w Małogoszczu.

Zbiórka była prowadzona od 1 do 30 maja i w tym czasie udało nam się zebrać kilka pudeł prezentów dla dzieciaków w tym zabawek, ubranek, kocyków i wielu innych gadżetów sprawiających uśmiech na twarzy dzieci.

Po zakończeniu zbiórki zebrane rzeczy zostały oficjalnie przekazane 1 czerwca w Dzień Dziecka przez główną inicjatorkę akcji Magdalenę Wiśniewską wraz z innymi studentkami pielęgniarstwa. Po przekazaniu zebranych rzeczy nasze studentki spędziły bardzo przyjemny dzień z dziećmi z owego oddziału w dość miłej i wesołej atmosferze cieszących się dzieci z otrzymanych prezentów z okazji ich święta.DzienDziecka3

Drugą akcją zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka był udział Naszej Alma Mater w akcji organizowanej przez Centrum Nauki Leonarda Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Na miejscu zjawili się studenci Kamil Rębosz oraz Monika Kopeń, studentka ratownictwa medycznego, która przeprowadziła pokaz udzielania pierwszej pomocy z nagrodami dla najmłodszych.DzienDziecka1

W tym samym czasie dwie inne studentki ratownictwa prezentowały pokaz ratownictwa medycznego i uwagi dotyczące ratowania innych ludzi dla Szkoły Podstawowej nr 24 w Kielcach.

            Cieszymy się, że w tym ważnym dniu dla dzieciaków mogliśmy być razem z nimi i wywołać na ich twarzach uśmiech. Mamy również ogromną nadzieję uczestniczyć w podobnych akcjach za rok.