-->

Kauno Kolegija to mieszcząca się w Kownie duża, państwowa uczelnia, z którą Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych podpisała w 2013 roku umowę o współpracy w ramach programu „Erasmus”. Od tego czasu realizowaliśmy wspólne projekty, odbywała się też wymiana pracowników.

Kauno Kolegija szczyci się m.in. bardzo wysokim poziomem nauczania na kierunku kosmetologia. Jego studenci i absolwenci zdobywają co rok nagrody i wyróżnienia w branżowych konkursach. Mieszczący się w budynku położonym w centrum Kowna kierunek oferuje studentom doskonałe wyposażenie. Ostatnio mogli się o tym przekonać przedstawiciele naszej uczelni, którzy zwiedzili pomieszczenia kowieńskiej kosmetologii i i mieli okazję rozmawiać z pracownikami i studentami.

Na czele kosmetologii w Kauno Kolegija stoi pani Żaneta Mickiene, którą mieliśmy nie raz okazję gościć w Kielcach. Pani Mickiene doskonale mówi po polsku i zaprosiliśmy ją do poprowadzenia w tym roku akademickim cyklu zajęć dla naszych studentek kosmetologii.