W dniach 14-17 listopada 2019 r. odbył się w Sopocie XI  Zjazd Forum Uczelni Niepublicznych, w którym przedstawiciele samorządu studenckiego Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach mieli przyjemność uczestniczyć.

Zdj FUN

Naszą Uczelnie reprezentowało 3 działaczy samorządu studenckiego: wiceprzewodnicząca Alicja Ciszek, wiceprzewodnicząca Paulina Stępień oraz sekretarz Sebastian Pietrala. Pierwszego dnia zjazdu tuż po zakwaterowaniu mieliśmy możliwość przywitania się ze wszystkimi przybyłymi tego dnia uczestnikami. Wieczorem tego samego dnia odbyło się krótkie spotkanie otwierające Forum Uczelni niepublicznych oraz integracja uczestników zjazdu w klubie EGO

Następny dzień zaczęliśmy od panelu pt. „Aspekty RODO w działalności samorządu studenckiego”, który poprowadziły Monika Matwiejszyn oraz Monika Gierada-Sołtysek. Jak każdy wie temat RODO jest aktualnie nadal czymś na topie i na pewno warto o nim dyskutować. „RODO”, zwane także „GDPR” lub „Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych” to Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE  z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych. Rozporządzenie zaczęło obowiązywać bezpośrednio w krajowych porządkach prawnych od 25 maja 2018 r. Rozporządzenie wiąże wszystkich, którzy przetwarzają dane osobowe w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Rozporządzenie wprowadza szereg zmian oraz rozszerza zakres obowiązków administratorów oraz podmiotów przetwarzających dane. Panel zakończył się wręczeniem certyfikatów uczestniczenia w warsztatach RODO. Kolejny panel szkoleniowy był poświęcony funkcji Rzecznika Prawa Studenta na uczelniach niepublicznych, warsztat został poprowadzony przez Przewodniczącego FUN Patryka Lisieckiego. W formie prelekcji przedstawił nam poszczególne aspekty dotyczące osoby rzecznka oraz odpowiedział na wszystkie zadawane mu pytania, które nurtowały uczestników panelu dotyczące kompetencji oraz możliwości Rzecznika Praw Studenta na uczelni. Po kolacji przyszedł czas na uroczyste otwarcie XI Zjazdu Forum Uczelni Niepublicznych, na którym bardzo ciepło i serdecznie FUN przywitał wszystkich przybyłych przedstawicieli samorządów studenckich. Gwiazdą wieczoru był zespół grający Rock N’ Roll, The Highway – młodzieżowy zespół z Trójmiasta grający rocka. Porwali oni wszystkich uczestników do wspólnej zabawy i udowodnili wszystkim obecnym, że dobry rock nigdy nie umrze, a takie koncerty na zawsze pozostaną w pamięci. Tuż po uroczystym otwarciu, odbyły się Obrady Zgromadzenia Delegatów. Podsumowaniem dnia była gra integracyjna zorganizowana  Zarząd Forum Uczelni Niepublicznych. Podzieleni zostaliśmy na kilka grup rozwiązywaliśmy zadania oraz zagadki, które były dla nas przygotowane. Dzięki świetnej zabawie mogliśmy się zapoznać z nowymi samorządowcami, którzy dopiero zaczynali swoją przygodę z działalnością w FUN.

W sobotę dzień zaczęliśmy szkoleniem prowadzonym przez wybitnego trenera mentalnego Leszka Furmanna na temat „Dziesięć pierwiastków skuteczności osobistej ”. W czasie tego panelu zostało nam przekazane w jaki sposób mamy prawidłowo postępować i zachowywać się, abyśmy mieli jak największy wpływ na otaczający nas świat i w skuteczny sposób motywowali ludzi z którym współpracujemy. Bardzo ciekawy był panel prowadzony przez Tomasz Białobrzewski, mówiący o „Kreowanie wizerunku, jak nas widzą…”. Przekazał on nam bardzo ciekawą wiedzę na temat budowania swojej osoby w jak najlepszy sposób, aby inni odbierali nas w bardzo pozytywny sposób. W końcu w większości przypadków to jak wyglądamy to pierwsze wrażenie jakie wywołujemy na innych osobach, dlatego trzeba pamiętać, aby nie zaniedbywać tego prostego a jakże ważnego kroku. Ostatnim panelem wygłoszonym również przez wyżej wymienionego Leszka Furmanna był temat dotyczący depresji poza samorządowej, która dotyka niektóre osoby po odejściu z Samorządu Studenckiego . Zwieńczeniem całego dnia była wyjątkowa integracja zorganizowana dla uczestników przez Zarząd Forum Uczelni Niepublicznych.

Należy również wspomnieć, że w czasie szkoleń jak również w przerwach między nimi można było skorzystać z indywidualnych konsultacji Rzecznika Praw Studenta FUN –  studenta V roku prawa naszej Alma Mater Sebastiana Pietrali. Konsultacje cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród uczestników zjazdu, ponieważ została na nie przyjęta bardzo duża ilość osób, które były bardzo zadowolone z przekazanych im informacji.

Niedziela to dzień powrotów. Tego dnia tuż po śniadaniu przyszedł czas pakowania, podsumowania zjazdu oraz podziękowań dla organizatorów.  Lokalizacja zjazdu sprawiła, że był on wyjątkowy, ponieważ w wolnych chwilach mogliśmy podziwiać piękno sopockiego molo, które na długo zostanie w naszej pamięci. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy uczestniczyć w każdym zjeździe FUN i mamy również ogromną nadzieje na uczestnictwo w kolejnych organizowanych zjazdach.