Każdy Nowy Rok niesie ze sobą pewne zmiany w życiu każdego człowieka, dużo z nas postanawia w tym świątecznym okresie, że zmieni swoje życie, stanie się lepszym człowiekiem albo po prostu stawia przed sobą pewne postanowienie, które chce zrealizować w nowym roku. Pielęgniarstwo 1

W końcu nie ma lepszego momentu na zmianę czegoś niż nowy rok, który daje nam kolejne 365 dni na realizacje swoich celów. Na pierwszy rzut oka wydaje się być to bardzo dużo, jednak często nawet nie wiemy kiedy cały rok wręcz niepostrzeżenie prześlizgnął się nam przez palce.Dlatego każdy nowy dzień trzeba wykorzystywać w pełni i podejmować ważne decyzje kształtujące lepszą przyszłość. Takie kroki podjął właśnie nowy Dziekan Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach na Wydziale Nauk Medycznych. To jakże ważne stanowisko już od kilkunastu dni piastuje dr Łukasz Baratyński, który już do wielu lat pracuje na Naszej Uczelni i jest z nią ściśle powiązany, a jego doświadczenie na pewno spektakularnie wpłynie na rozwój kierunków studiów na w/w wydziale. Ponadto nowa osoba na stanowisku Dziekana będzie mogła podejść do wszelkich zadań z pełnym zapałem i rzucić nowe spojrzenie na kilka ważnych kwestii dotyczących największego wydziału na Naszej Alma Mater.

            W skład wydziału jaki objął nowy dziekan wchodzą jedynie dwa kierunki a umieszczają go na samym szczycie pod względem liczebności studentów. Młode osoby wiążące swoją przyszłość z kierunkami medycznymi bardzo chętnie wybierają właśnie Naszą elitarną Uczelnie jako swoją i mamy nadzieje, że przez jeszcze długi czas tak zostanie.

            W raz z Nowym Rokiem nie próżnują również studenci, których Dziekan zmobilizował do utworzenia Koła Naukowego na Wydziale Nauk Medycznych, aby chętni studenci mogli dzięki niemu jeszcze bardziej rozwijać swoje pasje i zainteresowania nie tylko przebywając w murach Uczelni, ale także poza nią. Pomysł dr Łukasza Baratyńskie szybko spotkał się z ogromnym entuzjazmem wśród studentek pielęgniarstwa, które od razu wzięły się do pracy i tak w przeciągu kilku dni powstało Nowe Koło Naukowe na Naszej Uczelni.

           Pierwsze spotkanie koła również już za nami, odbyło się niecały tydzień temu, 6 grudnia na którym zostały wybrane władze. Stanowisko Przewodniczącej Koła Naukowego objęła Karolina Dubiel studentka I roku studiów magisterskich Pielęgniarstwa, Wiceprzewodniczącą została Agnieszka Gołda studentka II roku pielęgniarstwa studiów licencjackich, zaś Sekretarzem została Aleksandra Kutwin, również studentka II roku pielęgniarstwa studiów licencjackich.

            Mamy nadzieje, że studentki mają głowy pełne pomysłów, które pomogą rozwijać się w jeszcze lepszym stopniu Naszym studentom i z wielką radością będziemy obserwowali ich wszelkie podejmowane kroki.

Karolina Dubiel przewodnicząca 2Cześć nazywam się Karolina Dubiel. Studiuje pielęgniarstwo na pierwszym roku studiów magisterskich. W swojej aktualnej grupie oraz poprzedniej pełnie funkcje starosty od kilku lat. Już od samego początku studiów byłam zaangażowana w życie studencie WSEPiNM i gdy tylko pojawiła się okazja do stworzenia koła naukowego na moim kierunku od razu wzięłam się do roboty. Pełnie również funkcje sekretarza URSS. Dzięki temu że jestem osobą pracowita oraz dobrze zorganizowana współpraca z uczelnia i studentami to dla mnie przyjemność. Zawsze dążę do wyznaczonego celu, jestem również osoba wytrwała, dzięki czemu tez szybko rozwiązuje napotkane przeszkody. Mam ogromną nadzieje, że nowa funkcja przyniesie mi mnóstwo nowych wyzwań, którym z pomocą mojego zespołu na pewno sprostam.