W dniach 18-19 czerwca 2016 r. na Wydziale Ekonomii w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych odbyła  się konferencja poświęcona problematyce strefy euro. Konferencja  połączona była  z zakończeniem VII Edycji Studiów Podyplomowych „Mechanizmy Funkcjonowania Strefy Euro” i prezentacją przez słuchaczy prac dyplomowych.

MFSE2016 010

Po powitaniu gości przez dr Barbarę Piasecką-Janowicz kierownika studiów podyplomowych MFSE,   uroczystego otwarcia konferencji dokonał Prorektor ds. badań i współpracy regionalnej dr Zdobysław Kuleszyński. W imieniu zaproszonych gości wystąpił dyrektor Oddziału NBP  Grzegorz Kłaczkiewicz.  Prezentacje prac dyplomowych poprzedził wykład   Prof. dr hab. Zenona Stachowiaka  nt. „ EURO 2016 - problemy rywalizacji” oraz   prezentacja Jakuba Wrąbla  z NBP w Warszawie nt. „Centrum Informacji o Euro NBP”. W części pierwszej konferencji  zaprezentowane  były prace wyróżnione , których autorami byli Maria Fidzińska – Dziurzyńska, Krzysztof Kobryń, Tomasz Korus, Katarzyna Lipska oraz Edyta Zychowicz.  Prezentacje pozostałych prac trwały do godz. 16.00. Pierwszy dzień konferencji został zakończony dyskusją. Drugiego dnia konferencji  swoje prace prezentowała kolejna grupa uczestników. Konferencję podsumowującą VII Edycję Studiów Podyplomowych „Mechanizmy Funkcjonowania Strefy Euro” zakończyła dr Barbara Piasecka – Janowicz oceniając przebieg i efekty siedmioletniej działalności, zmierzającej do szerzenia wiedzy nt. wspólnej waluty Unii Europejskiej w ramach prowadzonych razem  z Narodowym Bankiem Polskim studiów podyplomowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc (fot. T. Górski)