Konferencje Wydziału Nauk o Zdrowiu

26 października 2015 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych odbył się Kongres Kosmetyczny. Informacje tutaj i tutaj

VI Dni Kosmetologii pt. "Kosmetologia w życiu współczesnego człowieka" odbyły się 15 listopada 2014 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielacach.
Tematyka sesji obejmuje zagadnienia:
1. Interdyscyplinarne znaczenie kosmetologii .
2. Fizjoterapia i odnowa biologiczna.
3. Zdrowie i uroda w kosmetologii.

IV Dni KosmetologiiWyższa Szkoła Ekonomii i Prawa była organizatorem IV Międzynarodowych Dni Kosmetologii, które odbyły się 1 grudnia 2012 r. W ramach IV Dni Kosmetologii odbyła się konferencja na temat Kosmetologia w wymiarze interdyscyplinarnym.

Tematy sesji: | Streszczenia referatów
1.Interdyscyplinarne znaczenie kosmetologii.
2.Zdrowie i uroda.
3.Fizjoterapia w kosmetologii.
4.Produkty i surowce kosmetyczne.

III Dni KosmetologiiWydział Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa był organizatorem Trzecich Dni Kosmetologii, które odbyły się w Centrum Targowym Kielce w ramach targów Venus 2011.

Na konferencji naukowej „Kosmetologia w życiu człowieka” prelegenci przedstawili między innymi zagadnienia z zakresu zasad wykonywania makijażu permanentnego, tatuażu, body piercingu, okładów borowinowych, czy laseroterapii biostymulacyjnej.

Na stoisku targowym studenci prezentowali swoje umiejętności w zakresie wykonywania zabiegów kosmetycznych.

Na Trzecich Dniach Kosmetologii byli obecni przedstawiciele uzdrowisk z Rajeckich Teplic, w których odbywają praktyki studenci WSEiP.

W materiałach filmowych można zobaczyć relację z konferencji , a także 7 tajemnic dobrego makijażu  mgr Ewy Filipeckiej.

Logo_promocja_zdrowia_min2Wydział Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach zorganizował konferencję naukową pt. Promocja zdrowia inwestycją w społeczeństwo XXI wieku, która odbyła się w dniach 18-19 marca 2011 r. w Kielcach w siedzibie WSEiP. Strona konferencji: www.promocjazdrowia.wseip.edu.pl

Konferencja adresowana jest do reprezentantów świata nauki, zajmujących się problematyką zdrowia publicznego a promocji zdrowia i edukacji zdrowotne w szczególności. Szerokie określenie tematyki konferencji umożliwia udział w niej specjalistów z zakresu medycyny, nauk humanistycznych, nauk społecznych, prawa i ekonomii w celu zidentyfikowania problemów, jakie wiążą się z tematyka edukacji zdrowotnej na terenach Polski Wschodniej, Rzeczypospolitej i w krajach Unii Europejskiej.
Liczymy, że dobór referatów oraz toczona przy okazji ich prezentacji dyskusja, przyczynią się do należytego określenia wyzwań i problemów edukacji zdrowotnej.
Jako pokłosie konferencji, jej organizatorzy planują opublikowanie referatów w postaci recenzowanej monografii.
Organizatorzy wyrażają nadzieję, że ze względu na tematykę konferencji oraz na planowaną publikację, spotka się ona z zainteresowaniem.
Konferencja jest współfinansowana przez instytucje realizujące zadania w zakresie szeroko pojętej edukacji zdrowotnej.

IKONA_venusII"Kosmetologia wyznacznikiem zmieniającej się rzeczywistości" to temat przewodni drugiej edycji Dni Kosmetologii, które odbyły się w dniach 5-7 listopada 2010 roku. Kosmetologia, dziś jest, jak podkreślił dr n. med. Grzegorz Gałuszka - Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu WSEiP, dziedziną interdyscyplinarną, ogniskującą wiedzę z zakresu medycyny, estetyki, filozofii, czy psychologii. Miało to odzwierciedlenie w różnorodności przedstawionych prezentacji i referatów. Dni Kosmetologii, organizowane przez Wydział Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, obejmują części konferencyjną oraz szkoleniową i odbywają się cyklicznie podczas Targów Medycyny Estetycznej, Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych Venus w Centrum Targowym Kielce.

bankosm

DDK_logo_mWydział Nauk o Zdrowiu – Kolegium Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach i Targi Kielce mają zaszczyt zaprosić na II DNI KOSMETOLOGII oraz konferencję naukową, które odbędą się w dniu 06 listopada w ramach VI Targów Medycyny Estetycznej, Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych Venus.

Temat konferencji:

Kosmetologia- nowym wyznacznikiem w zmieniającej się rzeczywistości.
Tematyka sesji obejmuje m.in. zagadnienia:

• trendy w nowoczesnej kosmetologii
  • kosmetologia a tryb życia
  • zdrowie i uroda

W ramach II Dni Kosmetologii odbędą się również warsztaty z zakresu kosmetologii. Więcej

18.05.2010 r. Dziekan Nauk o Zdrowiu - Kolegium Medycznego Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz firma PARAMEDICA POLSKA byli organizatorami warsztatów z zakresu:
1. Defibrylacja niskoenergetyczna dwufazowa ZOLL.
2. Sprzętowe wspomaganie resuscytacji krążeniowo oddechowej (platforma AUTO PULSE, synchronizacja z defibrylatorem, monitorowanie RKO).
3. Respiratory transportowe.

dni_kosm_mIKONA_targi_venusI Międzynarodowe Dni Kosmetologii , zorganizowane przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Prawa oraz Centrum Targowe Kielce, odbyły się w ramach VI Targów Medycyny Estetycznej, Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych Venus 2010. W konferencji wzięli udział prelegenci z Polski, Słowacji, Czech i Niemiec. Zagadnieniami kosmetologii zainteresowane są nie tylko kobiety, bo - jak określiła prof. Grażyna Nowak-Starz - „dzisiaj mężczyźni to ten nieodkryty jeszcze obszar dbania o urodę”. Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa była także współorganizatorem, odbywających się równolegle, Targów Agrotravel 2010.

IKONA_pionizatorWydział Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa był organizatorem (7-8 kwietnia 2010 r.) seminarium na temat „Metod i technik usprawniania pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym”. Podczas zajęć praktycznych studenci zapoznali się z działaniem pionizatora dynamicznego „Stand & Go”, służącego do rehabilitacji osób z dysfunkcjami ruchu.