Wydarzenia

 

Czepkowanie 2021

27 czerwca 2021 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbyło się uroczyste czepkowanie absolwentów studiów pierwszego stopnia kierunku pielęgniarstwo.
Studia licencjackie na tym kierunku ukończyły 93 osoby, w tym ponad 20 mężczyzn. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 w uroczystości wzięło udział blisko dwudziestu absolwentów pielęgniarstwa.
- Wybraliście bardzo specyficzny zawód, połączenie misji, dużej odpowiedzialności i psychologii. Mam nadzieję i przekonanie, że gdy spotkacie pacjentów, będziecie ich dokładnie tak traktowali, jak byście państwo chcieli, żebyście byli sami traktowani. Zwłaszcza pandemia pokazała powagę i wagę takiego spotkania - mówił podczas uroczystości Łukasz Baratyński, dziekan Wydziału Nauk Medycznych WSEPiNM.
Studenci złożyli uroczyste Ślubowanie, odśpiewali Hymn Pielęgniarski oraz odebrali uroczyście czepki. 

 

P1 kopia P2 kopia P3 kopia
P4 kopia P5 kopia P6 kopia
P7 kopia P8 kopia P9 kopia
P10 kopia P11 kopia P12 kopia


Czepkowanie 2019

 

16 czerwca 2019 r. w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych  w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbyło się uroczyste czepkowanie absolwentów kierunku pielęgniarstwo. Wszystkich  przybyłych na tę uroczystość Gości przywitał Dziekan Wydziału doktor nauk medycznych Grzegorz Gałuszka. 

czepkowanie2019 1

czepkowanie2019 2

W pierwszej kolejności skierował swoje słowa do absolwentów. Dziękował im za 3,5 roku wytrwałej nauki oraz gratulował bardzo dobrze zdanego egzaminu dyplomowego i uzyskanie tytułu licencjata pielęgniarstwa. 

Głos  zabrali również przybyli na tę uroczystość - Prorektor Uczelni dr Krzysztof Wątorek oraz Przewodnicząca Świętokrzyskiej Izby Pielęgniarek i Położnych Ewa Mikołajczyk.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie świeżo upieczonym absolwentom dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia i uroczyste czepkowanie. Absolwenci złożyli Ślubowanie i odśpiewali Hymn Pielęgniarski.

Głos w imieniu studentów zabrała Starościna roku Karolina Dubiel. Na ręce Prorektora i Dziekana złożyła podziękowanie Władzom Uczelni za możliwość edukacji w WSEPiNM na studiach pierwszego stopnia. Wyrazy uznania skierowane zostały przede wszystkim w stronę Dziekana Wydziału Nauk Medycznych, kadry naukowej oraz pracowników administracyjnych za przekazaną wiedzę, nieustanną pomoc i przychylną dłoń podczas 7-semestralnej nauki na Uczelni. Podziękowania należały się również licznie przybyłym Gościom tj. Rodzinie i Znajomym, którzy ochoczo zarówno dzisiaj, jak i przez cały okres studiów wspierali naszych absolwentów.

czepkowanie2019 3Dziekan podsumowując Uroczystość złożył podziękowania tym wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do końcowego sukcesu naszych studentów. Absolwentom powiedział "do zobaczenia w październiku" albowiem większość z nich dopełniła już  procesu rekrutacji na studia drugiego stopnia w WSEPiNM. Życzył im również powodzenia na szczeblu zawodowym albowiem zapotrzebowanie na dobrych specjalistów w tym zawodzie jest tak duże, że pracę otrzymali oni "od ręki". 

Uroczystość czepkowania absolwentów kierunku pielęgniarstwo odbyła się na Uczelni po raz ósmy.  Pierwszy raz jednak wydarzenie to miało miejsce w nowo powstałym Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych WSEPiNM w Kielcach co zapewne stanie się już coroczną tradycją.

Ewelina Górska-Krzysiek

czepkowanie2019 7

czepkowanie2019 6

czepkowanie2019 5

czepkowanie2019 4


piel2018Kolejne czepkowanie absolwentów kierunku Pielęgniarstwo za nami

21 września 2018 r. o godz. 16.00 w Audytorium I Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyła się uroczystość czepkowania. Absolwenci studiów stacjonarnych na kierunku Pielęgniarstwo z dumą przyjęli czepki z rąk opiekunów zajęć praktycznych mgr Edyty Korus i mgr Agnieszki Zaworskiej - Winiarskiej.

Dziekan Wydziału Nauk Medycznych pogratulował świeżo upieczonym absolwentom bardzo dobrze zdanego egzaminu dyplomowego. Po trzech latach wytrwałej nauki dr n. med. Grzegorz Gałuszka wręczył im dyplomy ukończenia studiów pierwszego stopnia z tytułem licencjata pielęgniarstwa.  

Absolwenci złożyli uroczyste Ślubowanie i odśpiewali Hymn Pielęgniarski.

W imieniu Kadry naukowej głos zabrały mgr Justyna Falana oraz mgr Agnieszka Zaworska-Winiarska. Składając  gratulacje absolwentom życzyły im przede wszystkim zdobycia wymarzonej pracy w zawodzie oraz dalszego rozwoju na szczeblu naukowym.

Głos zabrała również Starościna grupy dziękując wszystkim osobom, które miały bezpośredni wkład w edukację studentów na Uczelni. Podziękowania skierowane zostały przede wszystkim do Władz Uczelni, Dziekana Wydziału, Kadry naukowej oraz Pracowników administracyjnych.

Uwieńczeniem uroczystości czepkowania były wyrecytowane przez studentów wiersze:

"...Upięłaś czepek za młodu,
Choć wiedziałaś, że trud czeka.
Bo tajemnicą Twego zawodu
Jest - troska o ciało i godność człowieka"...

„Biały jak skrzydła anioła,
To wasza nagroda zasłużona,
Rzecz w znaczeniu duża,
Jak dla króla korona.

Powiązany z opieki trudem,
Biały czepek z aksamitnym pasem,
Widział ostatni oddech,
I człowieka niejeden uśmiech.

Trwać będziecie w sile pracy,
Podążać w nim przez dni,
Użyczcie pomocnej dłoni,
W czasie złych chwil.

Teraz go dumnie noście,
A nieraz pytanie usłyszycie:
"Dlaczego na głowie czepek masz"?
Wy odpowiecie: "To symbol nasz".

Przez wielu istnień wieki,
W nurcie czasu rzeki,
W pamięci ludzi będzie zachowany
Twarz wasza i symbol biały.”

 Dziekan podsumowując uroczystość zaprosił absolwentów do kontynuowania nauki w WSEPiNM na studiach drugiego stopnia na kierunku Pielęgniarstwo.

To kolejne wydarzenie na Wydziale Nauk Medycznych, które na stałe wpisało się w coroczny harmonogram uroczystości  Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Ewelina Górska - Krzysiek


czepkowanie20188 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 w audytorium im. prof. Pawła Sarneckiego w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbyło się wręczenie dyplomów i uroczyste czepkowanie absolwentów kierunku pielęgniarstwo.


czepkowanie2

- Czepek to symbol związku z zawodem, duża odpowiedzialność, którą od tej chwili bierzecie na swoje barki. Musicie zdawać sobie sprawę z tego, że kiedy inni będą odpoczywać Wy będziecie pracować, bo ten zawód to służba, służba potrzebującym.  My jednak w Was wierzymy. Pogodzicie pracę zawodową z życiem osobistym, bo jesteście bardzo dobrze zorganizowani – tymi słowami skierowanymi do absolwentów studiów pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo rozpoczął ceremonię czepkowania dr Krzysztof Wątorek, prorektor Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

czepkowanie3- Mam bardzo dobre opinie na temat waszego zaangażowania podczas praktyk zawodowych, które odbywaliście w trakcie studiów - dodał Dziekan Wydziału dr n. med. Grzegorz Gałuszka. - Często z dużą determinacją pomagaliście pacjentom i co najważniejsze nie brakowało  Wam odwagi do dalszego działania. Dzięki tym doświadczeniom i dobrym radom, które uzyskaliście od Nas podczas 3,5- letniej nauki na Uczelni, będziecie mogli realizować się w wybranym przez siebie zawodzie, poszerzać swoją wiedzę zarówno na szczeblu zawodowym jak i naukowym. Mam tylko jedną prośbę, żebyście w pełni okazywali swój szacunek zarówno do współpracowników jak i do pacjentów. Starajcie się  traktować swoich podopiecznych tak, jak Wy byście chcieli być traktowani jako pacjenci. Zachęcam Was również serdecznie do kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. To właśnie dla Was Uczelnia wyszła naprzeciw, abyście mogli powalczyć o tytuł magistra pielęgniarstwa. Jest to duże wyzwanie. Pamiętajcie zatem, że drzwi tej Uczelni zawsze stoją przed wami otworem.

 

czepkowanie4czepkowanie8

Po tych słowach Dziekan Wydziału Nauk Medycznych wręczył dyplomy ukończenia studiów pierwszego stopnia świeżo upieczonym absolwentom, po czym nastąpiło uroczyste czepkowanie. Dyplomy odebrało 41 osób. Absolwenci złożyli uroczyste Ślubowanie oraz odśpiewali Hymn Pielęgniarski:

"W świat niesiemy swe serca gorące 

Najpiękniejsze głosimy idee

By cierpiącym przywrócić nadzieję.

 

czepkowanie5

Aby ludziom dać pokój i słońce

W służbie naszej przodować będziemy

Dla Ojczyzny - Jej dobra pracować

A gdy trzeba i ginąć będziemy

Aby życie człowieka ratować.

Zawód nasz przeszedł wielkie dni chwały

Gdy o wolność się walki toczyły

czepkowanie6

Pielęgniarki na frontach też były

I ofiarnie swą służbę pełniły. 

My nie chcemy, ni wojen, ni bojów 

Dość krwi bratniej i ofiar faszyzmu

My jesteśmy siostrami pokoju

Służyć chcemy idei humanizmu..."

Wśród przybyłych na uroczystość Gości głos zabrała również dr n. med. Bogumiła Kowalczyk-Sroka - wykładowca akademicki, naczelna pielęgniarka Szpitala Św. Rafała w Czerwonej Górze, gdzie m.in. nasi studenci odbywali praktyki zawodowe w trakcie toku studiów. Zapraszała absolwentów do dalszej współpracy w imieniu dyrektora szpitala lek. med. Yoseefa Sleymana.

czepkowanie7Na koniec Uroczystości głos zabrali absolwenci dziękując władzom Uczelni za możliwość edukacji w WSEPiNM, Dziekanowi Wydziału Nauk Medycznych za opiekę i zrozumienie, kadrze naukowej za zdobytą wiedzę oraz pracownikom administracyjnym za nieustanną pomoc i przychylną dłoń podczas 7-semestralnej nauki na Uczelni. Absolwenci dziękowali również wszystkim przybyłym Gościom, Rodzinie oraz sobie nawzajem - koleżankom, kolegom za wzajemne wsparcie i atmosferę jaką stworzyli w grupie w trakcie  toku studiów.

czepkowanie9Uwieńczeniem Uroczystości był tort.

Jest to już kolejne takie wydarzenie w Naszej Uczelni, które zapewne na stałe wpisze się w harmonogram uroczystości  Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Ewelina Górska-Krzysiek, Tomasz Górski

 

 


 
 

czepkowanie 2017 01526 maja 2017 r. 39 absolwentek i 4 absolwentów kierunku pielęgniarstwo wzięło udział w uroczystości czepkowania. Absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie oraz odśpiewali Hymn Pielęgniarski.
- Postrzeganie zawodu pielęgniarek zmienia się. Raduje się moje serce, że na rynek, tak potrzebujący wykwalifikowanej kadry medycznej, wychodzą absolwenci z bagażem przygotowania, z kompetencjami, kwalifikacjami, które, jak potwierdzają pracodawcy, są na bardzo wysokim poziomie. Zawód w ostatnim czasie zyskuje bardzo wiele na zaufaniu społecznym, który doceniamy, szanujemy i potrzebujemy – podkreślił Dziekan Wydziału Nauk Medycznych dr n. med. Grzegorz Gałuszka. Następnie wręczył absolwentom dyplomy ukończenia I stopnia studiów. Galeria zdjęć


Czepkowanie 2016

3 czerwca 2016 r.w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbyło się uroczyste czepkowanie studentów pierwszego roku oraz absolwentów kierunku pielęgniarstwo. Studenci złożyli  uroczyste Ślubowanie oraz odśpiewali Hymn Pielęgniarski. Absolwentom zostały wręczone dyplomy z rąk Dziekana Wydziału Nauk Medycznych dr. n. med. Grzegorza Gałuszki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.