Uczelnia posiada Uniwersytecką Kartę Erasmusa (Erasmus University Charter) w wersji rozszerzonej, nr 223511-IC-1-2007-1-PL-ERASMUS-EUC-1 i oznaczona została „kodem Erasmusa": PL KIELCE05. Karta Erasmusa uprawnia Uczelnię do uczestnictwa w Programie w latach akademickich 2007/08 - 2012/13 oraz do ubiegania się o dofinansowanie wymiany studentów i kadry, uczestnictwa w projektach wielostronnych oraz praktyk studenckich w przedsiębiorstwach działających na terenie Unii Europejskiej. Praktyka jest obowiązkowym elementem studiów zawodowych. Studenci WSEPiNM mogą ją odbywać i zaliczać nie tylko w kraju, ale także za granicą. Uczelnia może dofinansować pobyt na praktyce zagranicznej kwotą od 250 do 500 EUR miesięcznie.

Jeśli jesteś zainteresowany odbyciem praktyki za granicą, przeczytaj regulamin organizacji praktyk, wypełnij „Wniosek studenta o włączenie do programu praktyk" i dostarcz do mgr. Przemysława Szczepańczyka, p. 130 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Tam uzyskasz również dodatkowe informacje na temat możliwości wyjazdu na praktykę, praktyk oferowanych przez uczelnię, warunków dofinansowania praktyki.

Zapraszamy m.in. na organizowane przez uczelnię lub przy współpracy uczelni praktyki w:

  • Teplicach (SPA w Republice Czeskiej) - dla kierunku Fizjoterapia
  • Rajeckich Teplicach (SPA na Słowacji) - dla kierunku Kosmetologia
  • Tatranska Kotlina (sanatorium na Słowacji) - dla kierunku Fizjoterapia
  • na greckich wyspach Morza Śródziemnego (z Tree Travel) - dla kierunku Turystyka i rekreacja (oferta 2013)

 

Uwaga studenci wszystkich kierunków zainteresowani wakacyjnymi praktykami zagranicznymi!

Oprócz praktyk, w których organizacji Uczelnia uczestniczy w jakiejkolwiek formie,  KAŻDY STUDENT może sam znaleźć sobie zagraniczną instytucję na terenie Unii Europejskiej chętną do przyjęcia go na praktykę. Jeśli przedmiot praktyki pokrywa się z wymaganiami dotyczącymi jego kierunku studiów, może wystąpić o dofinansowanie ze środków programu Erasmus.

Propozycje praktyk znajdziesz na stronie Narodowej Agencji Programu Erasmus lub na stronach polskich i zagranicznych instytucji zajmujących się organizacją praktyk, np. w Hiszpanii. Uwaga: sprawdź dokładnie firmę oferującą praktyki – jak długo działa, jakie są opinie studentów na jej temat. WSEPiNM nie odpowiada za skutki realizacji umów studentów z podmiotami trzecimi. Jeśli znajdziesz na własną rękę miejsce odbywania praktyki – wypełnij Wniosek Studenta o włączenie do LLP Erasmus i przekaż do pok. 130 (lub zostaw w recepcji z prośbą o przekazanie mgr. Przemysławowi Szczepańczykowi). Pytania kieruj pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoń pod nr 41 366-93-62

Narodowa Agencja Programu Erasmus | Firma w Hiszpanii | Wniosek