Portal  Kieleckie Inwestycje z okazji 15-lecia serwisu utworzył na facebook’u ankietę w której mieszkańcy mieli wybrać według nich najlepszą kielecką inwestycje. Nominowanych zostało 15 obiektów takich jak: Galeria Korona, Centrum Geoedukacji, Wspólna 1, domy przy ulicy Skalistej, Klonowa 23, Hala ,,E’’ Targów Kielce, Inkubator IT Kieleckiego Parku Technologicznego, Biblioteka UJK, Promenada Solna, Wzgórze Zamkowe, Stacja Biznesu, Astra Park al. Solidarności, Filharmonia Świętokrzyska oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

plebiscyt1

Spośród wszystkich wytypowanych obiektów mieszkańcy Kielc  wybrali naszą uczelnię, Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych jako najlepszą kielecką inwestycję  za co wszystkim oddającym głos serdecznie dziękujemy. Modernizacja uczelni, która odbyła się w 2006 roku jest jedną z najlepszych inwestycji ostatnich lat, przebudowa obiektu zwykle prowadzi do pogorszenia się walorów budynku, w przypadku Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych było zupełnie odwrotnie. To prawda, że budynek naszej uczelni jest bardzo dobrze zaprojektowany, a widok na Karczówkę jadąc windą znajdującą się na zewnątrz budynku dodaje mu dodatkowego blasku.

plebiscyt2

Doskonała architektura, przyjemnie zaprojektowane wnętrze, świetna lokalizacja, ogromny parking oraz majestatyczne pasy zieleni, tworzące wspaniały krajobraz przed budynkiem sprawiają, że nie bez powodu nasza uczelnia jest budynkiem numerem jeden w Kielcach. Uczelnia posiada 12 600 m2 powierzchni na co składa się kilkadziesiąt sal dydaktycznych do nauki oraz zajęć praktycznych, 7 auli mogących pomieścić około 100 osób każda oraz 2 duże aule na których może zmieścić się aż po 300 studentów.

Ponadto nasza uczelnia oferuje bogatą ofertę kształcenia, nasi wykładowcy to głównie praktycy, dlatego też wiedza jaką przekazują studentom pochodzi z ich własnych doświadczeń stąd też wiedzą co jest najważniejsze do nauki w danej dziedzinie. Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych  oferuję także bogatą ofertę kursów pozwalających na uzyskanie dodatkowych umiejętności praktycznych takich jak: kurs samoobrony, zasady tworzenia pism procesowych, własna firma-pomysł na życie, praca za granicą-co musisz wiedzieć, profesjonalna technika makijażu, zarządzanie projektami w firmie oraz kilkanaście innych kursów, wśród których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Uczelnia posiada w swojej ofercie 11 kierunków studiów licencjackich, 4 kierunki magisterskie oraz aż 28 kierunków studiów podyplomowych. Na uczelni prosperują również 2 duże organizacje zrzeszające studentów, które dbają o ich integracje oraz rozwijanie zainteresowań również poza murami uczelni. Pierwsza z nich to Samorząd Studencki, który dba o prawa studentów na uczelni oraz ich integrację, zaś druga to Koło Naukowe Respublica, które zajmuje się dbaniem o rozwój pasji oraz zainteresowań studentów w nieco innej odsłonie niż tylko zajęcia dydaktyczne.

Wszystkie te elementy podkreślają tylko stwierdzenie, że Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach jest najlepszą szkołą wyższą w regionie świętokrzyskim oraz znajduję się w krajowej czołówce niepublicznych uczelni magisterskich w Polsce. Z tego tytułu jesteśmy dumni, że również mieszkańcy uważają nas za najlepszą kielecką inwestycje, cały czas będziemy szli naprzód rozwijając naszą ofertę edukacyjną oraz będziemy dbać o dobry wizerunek naszej uczelni pośród innych kieleckich inwestycji. Jeszcze raz dziękujemy za wasze głosy i serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z Wyższą Szkołą Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

 

Kamil Rębosz

Student II roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego